Lifestyle

Szukasz sposobu na życie albo ciekawi cię jak wygląda praca makijażystki albo dyrektora Sephory? Ruszyły zapisy na Lifetramp

Hanna Szczygieł
Hanna Szczygieł
2 lutego 2016
Fot. Screen z Lifetramp
 

Jeśli marzysz o tym, by sprawdzić jak wygląda praca makijażysty lub Dyrektora Artystycznego w największej na świecie sieci perfumerii, już wkrótce będzie to możliwe dzięki współpracy Sephora z Lifetramp. Od 2 lutego ruszają zapisy na najbliższe spotkania z Anną Galińską – główną makijażystką, trenerem i współautorką blogmakijaz.pl oraz Sergiuszem Osmańskim – Dyrektorem Artystycznym i PR Sephora. Zainspiruj się  i znajdź swoje powołanie!

Głównym celem serwisu Lifetramp jest pomoc użytkownikom w znalezieniu swojego sposobu na życie, nowej pasji, inspiracji. Umożliwia on poznanie wyjątkowych ludzi, z którymi użytkownik może zbudować prawdziwe relacje. To oryginalna odsłona serwisu społecznościowego. Idea serwisu bazuje na możliwości spędzenia czasu z ekspertem, fachowcem czy wirtuozem w swojej dziedzinie za przysłowiowy lunch – a ten z kolei opowie, pokaże – jednym słowem pozwoli nam spróbować „z czym to się je”.

– Już po pierwszych doświadczeniach zauważyliśmy, że ukrytą wartością, jaką dostarcza Lifetramp, jest udowadnianie, iż każdy z nas może robić cokolwiek sobie wymarzy, że nie ma żadnych granic, a osoby tworzące świat wokół nas niczym się od nas samych nie różnią, że nigdy nie jest za późno by wyruszyć na poszukiwanie swojej drogi – mówi Adam Filipowski, jeden z założycieli serwisu Lifetramp.

Serwis został założony przez Adama Filipowskiego i Mariusza Cieślę. 

W grudniu do grona mentorów zawodowych, których skupia portal Lifetramp, dołączyli przedstawiciele Sephora Polska. Powstał również pierwszy w historii Liftramp profil firmowy –Sephora, dzięki któremu można poznać jej mentorów – Anię Galińską i Sergiusza Osmańskiego – oraz zapisać się na spotkanie z nimi. To niezwykłe rozwiązanie może być nie tylko spełnieniem czyiś marzeń, ale również początkiem nowej i ekscytującej drogi życiowej. Wszak ta najważniejsza w życiu przygoda bardzo często rozpoczyna się od spotkania znalezienia się we właściwym miejscu i czasie. A jeśli dodać do tego ramię życzliwego mentora…

 – Dzięki nowatorskiemu projektowi Lifetramp chcemy dać możliwość wszystkim poszukującym swojej drogi zawodowej lub marzącym o odkryciu nowego powołania, poznania naszej firmy poprzez spotkanie z nami i osobiste doświadczenie. Mamy nadzieję, że dzięki Liftremap zaszczepimy pasję do świata beauty u wielu młodych ludzi i być może znajdziemy wśród nich przyszłych pracowników Sephora – mówi Sergiusz Osmański. – Z niecierpliwością czekam na swój pierwszy Lifetramping. Jestem przekonany, że będzie to cudowna wymiana energii – dodaje. 

Poznaj Sephora z Lifetramp!
Wejdź na www.lifetramp.com/sephora


Lifestyle

6 filarów partnerskiego związku

Anna Frydrychewicz
Anna Frydrychewicz
2 lutego 2016
Fot. iStock / AleksandarNakic
 

Czym jest partnerstwo w związku? Niektórym wydaje się, że sprawa jest prosta. – Chodzi o to, że oboje pracują, tak?- powiedzą. Bo przecież  z tego wynika oczywista równość. Czy taka oczywista? O, nie. Życie zbyt często to weryfikuje. Prawdziwe partnerstwo opiera się na kilku mocnych filarach, na zasadach, których przestrzeganie to kwestia wewnętrznych relacji między obiema stronami związku. Jeśli tych zasad brak, nic tu nie pomoże fakt, że oboje zarabiają.

1. Szacunek

Absolutna podstawa. Szacunek dla mojej odmienności, czyli do tego, że jestem odrębnym człowiekiem, który ma swoje opinie, swój sposób postrzegania świata. Akceptacja mojej inności, a nie ciągłe próby „ulepszania” mnie. To, że tworzymy związek, wcale nie znaczy, że stanowimy teraz jedno ciało. Związek to taki typ relacji, w której oboje „wkładamy jakieś części siebie dla wspólnej korzyści. I najlepiej, kiedy dajemy z siebie po równo.

Oczywiście, szacunek w związku to również świadomość tego, że obie strony mają tu swoje prawa, które należy respektować. Ale także dbanie o to, by partner czy partnerka byli po prostu szczęśliwi.

2. Sprawiedliwy podział obowiązków

W rodzinnych okolicznościach rzadko kiedy sprawdza się zasada: każdemu po równo. Kiedy w grę wchodzi opieka nad dziećmi, prowadzenie domu i zapewnienie rodzinie stabilnej sytuacji materialnej, o wiele lepsza jest zasada przydzielania każdej ze stron zadań według możliwości: czasowych, organizacyjnych, no i według predyspozycji :). Ważne, by się z nich w równym stopniu wywiązywać.

3. Skłonność do dopasowywania się i wspierania drugiej osoby

Czasem zaskakują nas niespodziewane okoliczności. Jednemu z nas los czy choroba krzyżują plany, coś nie idzie tak jak trzeba. Maszyna nie działa już tak sprawnie jak przedtem. Nad ustabilizowaniem sytuacji pracujemy oboje, ustalając wspólnie plan działania i zastanawiając się, co w danej chwili może zrobić każde z nas. Być może na jakiś czas trzeba będzie przejąć obowiązki naszego partnera/partnerki? Co w tym dziwnego?

4. Poczucie odpowiedzialności

W partnerskim związku nie ma miejsca na brak lojalności. Kiedy zawodzisz, oszukujesz, osłabiasz swoją relację. Wiążąc się z drugą osobą musisz mieć tego świadomość. Kiedy przestajesz brać odpowiedzialność za tę waszą małą wspólnotę, wysyłasz jasny sygnał, że dążysz do jej rozpadu. Związek, w którym tylko jedna osoba „się stara”, tylko jednej „zależy”, może co prawda trwać, ale nie daje szczęścia ani spełnienia.

5. Wspólne podejmowanie decyzji

Szczególnie tych, które w jakimś mniejszym, czy większym stopniu oddziałują na przyszłość naszego związku. Wspólne podejmowanie decyzji to przejaw wzajemnego szacunku i miłości. To okazywanie partnerowi, że jego zdanie jest dla nas ważne, że w naszej relacji jesteśmy równi. I że oboje tworzymy ją w równym stopniu.

6. Równy dostęp do wspólnych finansów

Wspólne mieszkanie, wspólne dzieci, wspólne łóżko, ale dostęp do konta ma tylko on. I jeszcze to jego „O co chodzi, przecież daję ci pieniądze?”… Sytuacja, w której jedno z partnerów (oczywiście to, które zarabia więcej) „wydziela” drugiemu jakieś sumy „na życie” jest niedopuszczalna i poniżająca, na dłuższą metę prowadzi do frustracji. Zawsze stawia drugą stronę na pozycji zależnej.

Partnerski związek wymaga od nas dojrzałości i pełnej świadomości, że wiążemy się „na poważnie”. Miłość daje naszemu związkowi początek, ale trwanie zapewni tej relacji jedynie poszanowanie tych kilku zasad.


Lifestyle

Domowe sposoby na naturalnie zdrowe i piękne włosy

Żaklina Kańczucka
Żaklina Kańczucka
2 lutego 2016
Fot. Flickr / Mainstream / CC BY

Która z nas nie marzy o posiadaniu pięknych, zdrowych włosów? Ten niewątpliwy atrybut kobiecości potrzebuje jednak uwagi i troskliwej pielęgnacji, by zachwycał. Najłatwiej zadbać o to w gabinecie fryzjera, jednak domowa, codzienna pielęgnacja jest równie ważna co dotyk rąk specjalisty.

Nie jest żadną filozofią wziąć z półki pierwszy lepszy szampon i odżywkę do codziennego mycia włosów i skóry głowy. Jednak istnieją proste i sprawdzone pomysły, na poprawę kondycję włosów w domowym zaciszu.

Codzienna, zdrowa dieta to podstawa! O włosy możemy dbać bezwiednie, spożywając produkty bogate w witaminy i składniki mineralne. Warto ją wzbogacić o herbatki z takimi składnikami jak skrzyp polny czy pokrzywa, które dobrze wpływają na kondycję włosów i skóry.

Zrezygnuj ze zbyt dużej ilości kosmetyków do pielęgnacji. Dobrany szampon i odżywka do codziennej pielęgnacji są konieczne. Jednak używanie zbyt dużej ilości tych produktów sprawi ze włosy będą ciężkie, bez życia. Umiar jest wskazany, podobnie z lakierem i innymi  produktami do stylizacji włosów.

Zrób własną maseczkę lub płukankę

Zajrzyj do lodówki, rzuć okiem na kosz z owocami, na pewno znajdziesz składniki do odżywczych, domowych kosmetyków dla twoich włosów.

  • 2 jajka wymieszaj z oliwą z oliwek oraz cytryną, nałóż na włosy a po 15 minutach zmyj. To prosty sposób na ich regenerację
  • 2 łyżki jogurtu naturalnego, wymieszaj z żółtkiem i łyżką miodu.  Nałóż na umyte, wilgotne włosy, załóż czepek i owiń ręcznikiem. Po kwadransie maskę zmyj z włosów. Oczyścisz i odżywisz włosy
  • awokado rozgniecione z mleczkiem kokosowym, nałożone na głowę na 20 minut nada wspaniały połysk
  • odgazowane jasne piwo, rozcieńczone wodą w proporcji 3:1, jest znakomitą płukanką na umyte włosy. Jeśli zastosujecie ja wieczorem, do rana zapach ulotni się a włosy staną się miękkie i odżywione

Pomysłów na domowe kosmetyki jest znacznie więcej!

Pamiętaj o drobnostkach, które mają duży wpływ na kondycję twoich włosów

Pozwól włosom schnąć naturalnie, nie nadużywaj gorącego powietrza z suszarki ani prostownicy czy lokówki. Wysokie temperatury negatywnie wpływają na ich kondycję, przy długim i niewłaściwym stosowaniu uszkadzając strukturę włosa. Unikaj czesania mokrych włosów, pozwól im podeschnąć i wyczesuj delikatnie, najlepiej grzebieniem. Stylizuj ostrożnie, pozwalając im na naturalność. Domowe zabiegi poprzyj również wizytami w salonie fryzjerskim. Regularne podcinanie przysłuży się kondycji końcówek i zapewni ładny kształt czupryny.


Zobacz także

“Metamorfozy według Ewy Chodakowskiej”

Rozwiązanie konkursu “Metamorfozy według Ewy Chodakowskiej”

Mamo, tato to jest ładne! Czy warto inwestować w design dla dzieci?

Mamo, tato to jest ładne! Czy warto inwestować w design dla dzieci?

„Uświadom sobie, że masz już wystarczająco dużo”. Mała rzecz, a cieszy… czyli król minimalizm. Akcja: Szybki kurs czerpania przyjemności z życia #8