Go to content

Świet(l)ny pomysł na… chwilę dla siebie

Czymś, o czym każda z nas marzy jest chwila tylko dla siebie. Taka, kiedy możemy naprawdę się oderwać od codzienności i odpłynąć w chmurę prawdziwego relaksu. Dla każdego będzie to coś innego, ale dobry film, spektakl teatralny, a także wciągająca gra komputerowa, sesja jogi czy wspólne kibicowanie podczas transmisji meczu są na pewno mocnymi faworytami na liście. Do realizacji tych pomysłów potrzebny jest sprzęt, który wyświetli jak najlepszy obraz.

Wielki obraz- wielka frajda!

W większości na co dzień korzystamy z monitorów i telewizorów, natomiast w kontekście naprawdę niesamowitych wrażeń warto pomyśleć o projektorze. Duży obraz o wysokiej jakości, mobilność, możliwość obsługi i przesyłania treści z urządzeń mobilnych to tylko kilka z listy zalet takiego sprzętu. To czyni z niego domowe centrum rozrywki, zapewniające dużo radości zarówno dorosłym jak i najmłodszym członkom rodziny.

Kiedy pomyślicie o obdarowaniu kogoś (a czemużby nie siebie!?) takim prezentem, warto zwrócić uwagę na projektory japońskiej firmy Epson – jednego z czołowych producentów tych urządzeń na świecie.

Jeden z najpopularniejszych budżetowych projektorów: EH-TW740 – łatwy w obsłudze, intuicyjny sprzęt o rozdzielczości Full HD i dużej jasności 3300 lumenów. Dzięki kompaktowej budowie można go łatwo przenieść i urządzić kino na tarasie albo w ogrodzie. Pozwala uzyskać obraz o przekątnej do  386 cali a to już naprawdę duuuużo.  Dwa wejścia HDMI (w tym jedno MHL) zapewniają również łatwy dostęp do rozrywki, umożliwiając podłączenie odtwarzaczy płyt DVD, konsol do gier i innych urządzeń. Inwestycja w taki projektor to gwarancja rozrywki na lata – przykładowo oglądając codziennie 1 film w trybie eco, jego lampa wystarczy aż na 18 lat bezawaryjnej pracy.

Uwolnij emocje – zabierz je w plener!

Maj w tym roku może nie jest najcieplejszy w historii, ale do drzwi puka już czerwiec, kiedy na pewno z przyjemnością będziemy spędzać więcej czasu na zewnątrz. A spotkanie z przyjaciółmi, kino letnie dla dzieci (Twoich i sąsiadów) czy mecz piłkarski to świetne okazje do tego, by skorzystać z projektora. Niech nic Cię nie ogranicza – nie musisz przecież oglądać filmów tylko w salonie. Projektor to wolność. Inaczej niż tradycyjny telewizor możesz łatwo przenieść go do innego pomieszczenia, zabrać ze sobą na spotkanie towarzyskie, rodzinne, a nawet… na wakacyjny wyjazd. Jedyne, czego potrzebujesz by cieszyć się emocjami w wielkiej skali to dostęp do prądu i kilka metrów powierzchni żeby wyświetlić obraz.

Jeśli jednak bardziej niż w ogródku marzy Ci się relaks z drinkiem na kanapie i dobrym filmem oglądanym w najwyższej jakości, to warto spojrzeć uważniej na projektor ultrakrótkiego rzutu Epson EH-LS300 Android TV. Urządzenie tego typu pozwala na wyświetlanie dużego obrazu przy ustawieniu w odległości zaledwie kilkunastu cm od powierzchni projekcyjnej.

To laserowe urządzenie Full HD ma elegancki wygląd, jest wyposażony w system Android TV oraz wbudowane głośniki YAMAHA i został zaprojektowany, by wyświetlać jasny, kontrastowy obraz o przekątnej do 120″. Używana we wszystkich projektorach Epson technologia 3LCD, także i tu gwarantuje obraz najlepszej jakości dzięki takiemu samemu nasyceniu światła białego i barwnego. Dzięki mocy światła wynoszącej 3600 lumenów, współczynnikowi kontrastu na poziomie 2 500 000:1 oraz funkcji Detail Enhancement generuje realistyczny obraz i wyraziste cienie w głębokiej czerni. Dodano tu też nowy tryb koloru  dostosowujący jasność obrazu do otoczenia.

Projektor do… kosmetyczki?

No, może nie całkiem, ale do torebki już jak najbardziej. Trzeba powiedzieć, że Epson EF-11 to naprawdę zgrabne, miniaturowe (wielkości średniej książki Remigiusza Mroza) i leciutkie (1,2 kg) cacko, które można przenosić z miejsca na miejsce. To laserowy projektor, który wyświetla błyskawicznie na dowolnej powierzchni obrazy o przekątnej do 150 cali. Wbudowana funkcja Miracast pozwala przechwytywać ekran telefonu, laptopa czy tabletu i wyświetlać go za pomocą projektora. Automatyczna korekcja geometrii obrazu sprawia, że przy dowolnym ustawieniu względem ściany czy ekranu już po kilku sekundach jest gotowy do pracy – wystarczy uruchomić pilotem przewodnik powitalny, który przeprowadzi Cię w zrozumiały sposób przez kilka kroków niezbędnej konfiguracji. Laserowe źródło światła zapewnia nie tylko wysoką jasność, ale także obliczoną na co najmniej 10 lat niezawodność. Ten wydajny i niedrogi miniprojektor laserowy wyświetla wyjątkowo czytelne i nasycone obrazy, dzięki współczynnikowi kontrastu 2 500 000:1 zapewnia również wyraźne odwzorowanie cieni i głębokie czernie. Wyjście HDMI umożliwi oglądanie najnowszych programów i filmów, zaś dźwięk jest odtwarzany przez wbudowany głośnik, co uniezależnia go od zewnętrznych systemów audio i sprawia, że jest on prawdziwie mobilny.