Go to content

Strap-on dla kobiet – co to jest i jak z niego korzystać?

Strap-on to uprząż, która zapewni dodatkowe doznania w Twojej sypialni. Dzięki temu erotycznemu gadżetowi seks nabiera rumieńców. Czym dokładnie jest strap‑on i jak go używać, aby  każda ze stron czerpała ze wspólnych zabaw największą przyjemność? O tym przeczytasz w naszym artykule.

Czym dokładnie jest uprząż strap-on?

Jest to rodzaj szortów, czasem systemu pasków, które zakłada się na biodra, uda i pośladki podobnie jak zakładamy bieliznę, jednak z tą małą różnicą, że do strapona możemy zamocować silikonowe dildo, które będzie mogło służyć do penetracji partnera lub partnerki. Strapony dostępne są wielu wersjach.

Mogą być wykonane z takich materiałów, jak skóra czy też jeans. Odpowiednio dopasowana uprząż oraz silikonowe dildo to niezastąpiony komplet w każdej sypialni. Gadżet ten kojarzy się przede wszystkim z seksualnymi zabawami dwóch kobiet, ale strapon może być też użyty podczas peggingu. Pegging strapon używany jest przez kobietę do analnej penetracji partnera.

Jaki strap‑on wybrać?

Red Lace Corsette strap‑on dla początkujących: dostępny w sklepie Kinky Winky

Dobrze dobrany strap‑on nie będzie się zsuwał i łatwiej go „wyczujemy”, co pozwoli nam czerpać większą przyjemność ze stosunku. To jeden z tych gadżetów, które wręcz musimy dopasować do siebie, czyli tak wyregulować paski czy też zapięcie, by uniknąć na przykład otarć.

Na co warto zwrócić uwagę, wybierając pierwszy strap‑on? Przede wszystkim na jego rodzaj i sposób zakładania. Wybierajmy produkty wysokiej jakości – odpowiednio wykończone i uszyte z bezpiecznych dla naszej skóry materiałów, to znaczy te, których klamry lub paski są obszyte miękką tkaniną. Tutaj też zwróćmy uwagę na możliwość regulacji pasków gadżetu.

Te najlepsze modele mogą być używane przez osoby o każdej budowie ciała. Kolejna sprawa to oringi lub ringi, czyli pierścienie, do których mocowane jest dildo ‒ dobre uprzęże pozwalają na zamocowanie kilku rodzajów dild. Jeszcze innym modelem jest podwójny strapon, do którego można wpiąć dildo podwójne, idealnie nadające się do penetracji obu stron erotycznej gry.

Pamiętajmy, że należy przeczytać opis produktu przed jego zakupem, znajdziemy w nim bowiem informacje, jakiej średnicy i jakiego rodzaju dilda możemy użyć w wybranym przez nas straponie.

Invisible Denim, czyli wegańska uprząż wykonana z dżinsu

Jak bezpiecznie używać straponów?

Samo użycie uprzęży nie wiąże się z żadnym ryzykiem. Odpowiednie dopasowanie pasków sprawia, że gadżet leży w sposób idealny. Na początku użytkowania tego straponu warto się z nim zgrać, sprawdzić, gdzie trzeba trochę poluzować, a gdzie ściągnąć zapięcia. Kolejna sprawa to odpowiednie dobranie dilda do uprzęży.

Zaleca się używanie silikonowych dild z przyssawką, które idealnie pasują do ringów i leżą w odpowiedni sposób, co zapewnia idealną penetrację. Dobrze jest też używać żelu lub prezerwatywy, którą nałożymy na sztuczny członek. To drugie przyda się szczególnie podczas penetracji analnej.

I jeszcze jedna sprawa ‒ dildo wykonane z silikonu medycznego potrzebuje odpowiedniego żelu, czyli takiego, który zrobiony jest na bazie wody. Wtedy mamy pewność, że nasz erotyczny gadżet będzie służył bardzo długo.

Używanie straponów już dawno przestało być tematem tabu. To jeden z wielu gadżetów, które pojawiają się w naszych sypialniach, a ich użycie to już nie wstydliwy temat. Warto odkrywać własną seksualność i czerpać przyjemność z seksu. Przecież po to on jest, aby dawać obu stronom radość.