Go to content

Spontaniczny i nieskrępowany wakacyjny odpoczynek? Sprawdź, jakie to proste!

Fot. Materiały prasowe

Nadchodzą długie, słonecznie dni, wprost wymarzone na wytęskniony urlop po długich miesiącach pracy. A gdy planujemy odpoczynek, to najchętniej poza domem, by móc zdystansować się od codzienności, nacieszyć oczy cudownymi widokami oraz naładować akumulatory na nadchodzące miesiące. 

Dokąd masz ochotę wyjechać? Szukaj miejsc, w których czeka na Ciebie swoboda

Portugalia, Islandia, Albania? Czy może bardziej swojsko, Bieszczady czy wybrzeże Bałtyku? Gdziekolwiek zechcesz się udać, sam czy z rodziną, zorganizuj swój pobyt tak, by był jak najbardziej swobodny i przyjemny. To naprawdę proste. Jeśli zdecydowanie nie jesteś fanem wycieczek zaplanowanych w każdej minucie ich trwania, wolisz samodzielnie poznawać okolice, ludzi oraz kulturę jaką reprezentują, zapomnij o zorganizowanych wycieczkach. W hotelowym pokoju nie licz na spontaniczność i nieskrępowaną swobodę. Poszukaj alternatywy dla sztywnych ram czasowych, którym musiałbyś się podporządkować i zapomnij o hotelach, autokarach i bieganiu z zegarkiem w ręku. Tak naprawdę nie tego potrzebujesz, by móc naprawdę wypocząć i nie martwić się tym, że czegoś możesz nie zdążyć zrobić.

Fot. Materiały prasowe

Fot. Materiały prasowe

W sytuacji, gdy jesteś właścicielem czworonoga, decyzja wyboru miejsca na wypoczynek, jest tym bardziej karkołomna. Szczególny kłopot mają właściciele psiaków, które potrzebują ciągłej uwagi i źle znoszą rozłąkę z właścicielami. Nie każdy z nas ma pod ręką bliską rodzinę, która przejmie opiekę nad psem, nie każdy może skorzystać z usług hotelu dla zwierząt. Co w tej sytuacji można zrobić, by zwierze nie cierpiało, a właściciela nie gnębiły wyrzuty sumienia? Tak, zabrać go ze sobą. Skoro można podróżować i wypoczywać z teściową, sąsiadką czy nianią – można też i z psem.

Fot. Materiały prasowe

Fot. Materiały prasowe

Zapomnij o hotelu, wybierz domek w którym rozgościsz się z całą rodziną

Hotele mają określone ramy godzinowe na pewne czynności. Iluś osobowe pokoje również mogą być czynnikiem ograniczającym, szczególnie gdy trzeba w nich ulokować małe dzieci. O prywatność wcale nie łatwo, gdy dzieli się przejrzeń z kilkoma osobami. O swobodę również trudno, bo radosna impreza zorganizowana w hotelowym pokoju, może przyczynić się do skrócenia pobytu. Ale domek… domek to zupełnie co innego. Duża przestrzeń, samodzielne ekranizowane czasu i ulubionych czynności w najlepszym dla was czasie. Brzmi kusząco, a to nie jedyne zalety samodzielnego odpoczynku.

Fot. Materiały prasowe

Fot. Materiały prasowe

Wolnoć Tomku, w cudzym domku

Jeśli wcześniej nie słyszałeś o możliwości rezerwowania domków na czas wypoczynku, to koniecznie sprawdź dobre strony takiej opcji. Nie chodzi tu o domki wypoczynkowe, stojące na niewielkiej przestrzeni, upchnięte jeden obok drugiego. Wynajmij sobie na wakacje dom należący do prywatnej osoby, bez konieczności przebywania z kimkolwiek pod jednym dachem. Potrzebujesz jedynie auta, którym dojedziesz na miejsce i swobodnie przemieścisz się do interesujących miejsc, bez obawy o to, gdzie upchnąć swoje bagaże. Nad morzem, na prowincji w mieście. Jak wolisz – swojski tradycyjny domek, któremu towarzyszy pianie koguta z oddali, czyli cudowna perspektywa letniego wypoczynku, na hamaku rozciągniętym pod szumiącymi drzewami.  A może klimatyczna willa nad Bałtykiem, z której za dnia stworzysz bazę wypadową na pobliską plażę, a nocą powrócisz po godzinach spędzonych na parkiecie nadmorskiego klubu? Fani wielkich polskich i europejskich miast też najdą coś dla siebie. W wygodnym, należącym do prywatnych rąk domu, bez widma właściciela oraz zmartwienia o czas, możesz zwiedzać tyle miejskich zaczarowanych uliczek i zabytków, na ile tylko przyjdzie ci ochota. Nawet z ukochanym zwierzakiem, wszystko to kwestia porozumienia.

Fot. Materiały prasowe

Fot. Materiały prasowe

PL_Inspiration15_72dpiChcesz wiedzieć, jak zorganizować takie miejsce na wypoczynek ?

To bardzo proste. Zwyczajnie, zarezerwuj sobie dom w wymarzonym miejscu. Wejdź na stronę serwisu NOVASOL w języku polskim na www.novasol.pl . System on-line pozwala na natychmiastową rezerwację obiektu, wyszukanego zgodnie z wybranymi kryteriami. W czterech prostych krokach uzyskasz potwierdzenie rezerwacji drogą elektroniczną wraz z interaktywnym podglądem zamówienia. Komplet dokumentów podróży dostępny jest natychmiast od momentu zaksięgowania wpłaty na koncie. Zaletą tego rozwiązania jest to, że wyniki wyszukiwania w serwisie ściśle odpowiadają podanym założeniom –  otrzymujesz najlepszą ofertę dopasowaną do twoich wymagań. Proste? Bardzo proste!

 

Fot. Materiały prasowe

Fot. Materiały prasowe


Wpis powstał we współpracy z firmą Novasol