Go to content

Spektakl w gwiazdorskiej obsadzie. „Victoria / True Woman Show” to pozytywne emocje, inteligentny humor i wzruszenia [PREMIERA]

Victoria / True Woman Show to najnowsza premiera Garnizonu Sztuki – teatru pozytywnych emocji, z udziałem wspaniałych gwiazd: Edyty Olszówki, Anity Sokołowskiej, Ewy Konstancji Bułhak, Zbigniewa Zamachowskiego, Krzysztofa Szczepaniaka. Victoria / True Woman Show to komediodramat, pełen pozytywnych emocji, inteligentnego humoru, wzruszeń. Premia spektaklu planowana jest na 11 września 2021.

O KOBIETACH, ALE NIE TYLKO DLA KOBIET!

Superwoman! Kobieta Idealna. To kobieta zawsze piękna, szczupła, zgrabna, robiąca błyskotliwą karierę. Do tego idealna matka, wyrozumiała żona i czuła kochanka, zawsze zadowolona i uśmiechnięta. Potrafi zrobić wszystko sama. Nigdy nie prosi o pomoc. Jest silna, ma nadzwyczajne moce, dlatego jest niezwyciężona! Czy aby na pewno? Skąd więc to chroniczne zmęczenie, poczucie winy, nieustające wątpliwości, depresja?

Do wyścigu o tytuł Superwoman staną trzy bohaterki:

  • Wiktoria – wieczna dziewczynka, marzycielka, która w życiu niczego nie wygrała,
  • Justyna – przepracowana Matka – Polka, dla której rodzina jest najważniejsza
  • Ewa – wyzwolona, niezależna i po przejściach – szefowa korporacji

Zderzą się ze sobą w ogniu pytań, testów i zadań. Jak wygląda dzień superwoman? Jakiej diety przestrzega? Jakie ma wartości i wzorce? Jak wygląda, chodzi i myśli? Macierzyństwo czy kariera? Tradycja czy rewolucja? Ciało czy dusza? Mąż czy kochanek?
A może wszystko naraz? Bo tego oczekuje świat! Do czego się posuną uczestniczki, żeby wygrać? I jak się zachowają, kiedy wszystko pójdzie nie tak, jak powinno?

Spektakl Victoria / True Woman Show jest naszym manifestem, naszą afirmacją wszystkich kobiet bez wyjątku. Niezależnie od wyglądu, wieku, statusu rodzinnego, czy zawodowego. Pragniemy umacniać wewnętrzną siłę kobiet, chcemy inspirować i dodawać odwagi. Wielofunkcyjna Superwoman, Kobieta Idealna nie istnieje! Każda z nas jest inna, każda jest piękna i wyjątkowa. Jest nam bliska idea body positive, idea akceptacji naturalnego piękna. Filtry zafałszowują rzeczywistość, a porównywanie się z nierealistycznymi wizerunkami gwiazd wzmaga lęk, zagubienie, prowadzi wprost do depresji. Chora pogoń za doskonałością może skończyć się tylko źle. Nasze bohaterki są idealnie nieidealne! Tak jak każda z nas!

W poszukiwaniu Kobiety Idealnej zapraszamy na nasz wyjątkowy, niepowtarzalny, widowiskowy i eksperymentalny show VICTORIA / True Woman Show.

– Pod pozorem, futurystycznego show chcemy przyjrzeć się współczesnej kobiecie uwikłanej w sieci społecznych oczekiwań. Scenariusz powstał w oparciu o prawdziwe historie, a opowiada o bohaterkach, które szukają odpowiedzi na pytanie – jak sprostać wymaganiom, które wobec nich formułuje świat, okoliczności, mężczyźni, media, a wreszcie (a właściwie przede wszystkim) one same – mówi Wawrzyniec Kostrzewski, autor i reżyser sztuki.

Victoria / True Woman Show to eksperymentalny show w doborowej obsadzie, dający nadzieję i…z happy endem!

OBSADA:

  • Justyna – Ewa Konstancja BUŁHAK
  • Wiktoria – Edyta OLSZÓWKA
  • Ewa – Anita SOKOŁOWSKA
  • Oskar – Krzystof SZCZEPANIAK
  • Gucio – Zbigniew ZAMACHOWSKI

scenariusz i reżyseria – Wawrzyniec Kostrzewski
scenografia i kostiumy – Anna Adamek
muzyka – Piotr Łabonarski
wizualizacje – Maria Matylda Wojciechowska
reżyseria świateł – Paulina Góral
choreografia i ruch sceniczny – Ewelina Adamska-Porczyk

BILETY NA WWW.GARNIZONSZTUKI.ORG.PL

Zapraszamy!

10/09 – spektakl przedpremierowy
11/09 – PREMIERA
12/09 i 14/09 – spektakle popremierowe