Go to content

Spędzili noc w klimatyzowanym supermarkecie. Tak sklep zadbał o swoich klientów w czasie upałów

Fot. iStock / PeopleImages

Lato mamy piękne tego roku. Jeśli ktoś podczas jednego deszczowego tygodnia w czerwcu ironizował, że ciekawe, gdzie to ciepłe lato, dzisiaj powinien wszystko odszczekać. Jest lato, musi być ciepło. Prawda jest jednak taka, że część z nas ma już serdecznie dość upałów. Nie urodziliśmy się w strefie klimatycznej, gdzie przez tyle dni utrzymuje się skwar, nasze organizmy trochę głupieją. Najwięcej osób chyba narzeka na sen – bo gorąco, duszno, ściany domówi i mieszkań już tak się nagrzały, że nie chłodzą. 

Cóż, z upałami muszą sobie radzić mieszkańcy całej Europy, ale to w Finlandii sto szczęśliwych osób spędziło noc w klimatyzowanym supermarkecie. Jak to szczęśliwych? Otóż w Finlandii lato jest także upalne. K-Supermarket potwierdził, że jego oddział w Helsinkach otworzy swoje drzwi tylko na jedną noc, aby dać wytchnienie swoim klientom od wysokich temperatur. Wystarczyło dotrzeć do sklepu przed jego zamknięciem z karimatą, materacem, śpiworem – tak, żeby wygodnie się spało.

Pomysł okazał się strzałem w dziesiątkę. Jak mówił jeden z pracowników sklepu, ludzie byli szczęśliwi, a atmosfera ciepła i przytulna. Osoby, które spędziły noc w supermarkecie dziękowały, że mogły się spokojnie wyspać nie czując upałów.

 

źródło: Euronews