Go to content

SPA jak z marzeń? Bez tłumów, ciasnoty? Idealne na wyjazd z przyjaciółmi? Takie miejsca istnieją!

Fot. iStock/mr_andersson

SPA – hmmm, cudowne lenistwo, w końcu czas na relaks dla naszego ciała i umysłu. Myślisz: „Rezerwuję weekend na taki wyjazd”, po czym wyjeżdżasz, cena w końcu nie gra roli – możesz w końcu od czasu do czasu dać sobie trochę przyjemności. I… wracasz podwójnie zmęczona.

Bo to reklamowane SPA nic nie ma wspólnego z odpoczynkiem. Bo jak odpocząć w dzikim tłumie ludzi? Jak z przyjaciółkami posiedzieć w saunie i poplotkować, jak drzwi od sauny niemal się nie zamykają.

Pływanie w basenie? Chyba o 6:00 rano, kiedy jeszcze nie wszyscy wstali, choć zawsze znajdzie się kilkanaście osób w końcu dużym hotelu, które wpadły na ten sam pomysł.

I kiedy kolejny raz przyjaciółki, czy mąż proponują ci wyjazd do SPA, wzdrygasz się z niechęcią.

Co to, to nie.

Fot. iStock/Ryhor Bruyeu

Fot. iStock/Ryhor Bruyeu

Dla ciebie odpoczynek nie ma nic wspólnego z przepychaniem się do jacuzzi, z pilnowaniem kolejki do sauny i z przypadkowym obcieraniem twojego ciała w basenie.

Bo jak odpocząć? Jak się zrelaksować, gdy słuchać musisz opowieści pani z prawej o tym, na co ostatnio chorowała. A pani z lewej opowiada, jak mąż znajomej jej znajomej ją zdradził. No nie! Tak się nie da!

I jeszcze te wyznaczone pory posiłków. Przecież jak jedziesz odpocząć, to też się wyspać, nie ograniczać się czasem. Bo na przykład chciałabyś pospać do 10-tej, ale wtedy już nie zjesz śniadania.

Jeśli tak ma wyglądać wypoczynek, za który w końcu płacisz, to ty dziękujesz i wolisz zostać w domu. Zrobić sobie maseczkę na twarz, zapalić świece w łazience, oj w takich sytuacjach żałujesz jednak, że nie masz wanny… Wino do kieliszka. Ulubiona muzyka, cisza. Masz swoje domowe SPA, do którego od czasu do czasy zapraszasz przyjaciółki. Robicie sobie pyszne jedzenie, wymieniacie się urodowymi nowościami. Takie SPA trochę dla ciała, wiele dla duszy. Wzdychacie, jakby to było cudownie wybrać się wspólnie do miejsca, gdzie jeszcze byłby basen, sauna i jacuzzi. Gdzie na boso z kawą w ręce można by było wyjść do ogrodu. Polenić się. Wspólnie pogotować bez pełnych ciekawości dzieci, które co chwilę odrywają was od wspólnego czasu.

Oj tak, marzenia… Zostają wam przepełnione ludźmi kompleksy, gdzie nijak o prywatność i taką babską intymność…

Ale zaraz zaraz. To wcale nie na marzeniach musi się skończyć! W końcu te są po to, by szukać sposobów na ich realizację. To do dzieła.

Fot. iStock/VILevi

Fot. iStock/VILevi

Poszukajcie takich miejsc. Miejsc podobnych do tych z waszych marzeń. Gdzie można wspólnie posiedzieć wieczorem, skorzystać z sauny, popływać samemu w basenie. Gdzie cisza i spokój aż dźwięczą w uszach, a poczucie totalnej wolności wypełnia taką radością, że niewypowiedzianą.

Myślicie, że nie ma takich miejsc? Oj, to nawet nie wiecie, w jakim jesteście błędzie. W ofercie firmy NOVASOL znajdziecie cudowne domy, które posiadają własne domowe SPA. Wybierając jeden z nich możecie połączyć dwa w jednym: wakacje i wypoczynek w SPA.

Fot. iStock/icherick

Fot. iStock/icherick

Takie domy znajdziecie w Finlandii, Dani, czy Niemczech. To takie mało oczywiste wakacyjne kierunki, a przecież kryją w sobie tak wiele atrakcji.

Na takie wakacje zabrać możecie rodzinę, ale nie tylko. Domy do wakacyjnego wynajmu składają się z kilku sypialni i nierzadko może w nich wypoczywać nawet kilkanaście osób. Zatem to miejsce może okazać się idealne na wyjazd z przyjaciółkami, z ich rodzinami, gdzie sami sobie zaplanujecie czas. Znajdziecie chwilę na odprężenie. A nawet w maseczkach na twarzy poleżeć będziecie mogły w jacuzzi z kieliszkiem wina i dobrą książką.

Co wy na to? Nie ma lepszego pomysłu na wyjazd ze SPA w tle!

Sprawdźcie koniecznie ofertę firmy NOVASOL i zaplanujcie wasze wakacje marzeń!


Artykuł powstał przy współpracy z firmą NOVASOL