Go to content

Słuchasz dobrych rad doświadczonych mężatek? Na te powinnaś uważać, jeśli nie chcesz zrujnować swojego związku

Fot. iStock / momcilog

Budując związek narażamy się na popełnianie błędów, które często są nieuniknione, ale najczęściej wnioski z nich płynące wzmacniają relację. Bywa także, że radzimy się bardziej doświadczonych mężatek, żeby uszczknąć perełki z ich mądrości i uniknąć powielania ich pomyłek. Dobre rady koleżanek bywają przydatne, ale nie wszystkie.

W takim przypadku lepiej ostrożnie podchodzić do kwestii wdrażania w życie każdej zasłyszanej podpowiedzi, bo liczne z nich, zamiast cię ochronić, przyspieszą zaliczenie nieszczęsnego zgrzytu w relacji z ukochanym.

4 rady, które lepiej pominąć, dla dobra związku

1. Nie powinnaś mieć tajemnic przed facetem

Tu trzeba być ostrożnym. Owszem, szczerość jest w cenie, ale nie trzeba się spowiadać mężowi z mimowolnego uśmiechu posłanego przystojniakowi w sklepie, czy kupienia kolejnej pary butów. Uczciwe przedstawianie palących kwestii i nierobienie tajemnic z rzeczy, które tajemnicą być nie powinny, uprości wasze życie, ale czy mąż doceni takie „wybebeszanie” każdego przewinienia? Nikt nie namawia do kłamania i tworzenia wielkich tajemnic, ale niewinne sekreciki nie są wielką zbrodnią.

2. Nie musisz być szczególnie miła dla teściowej, nic jej do waszego związku

Pewnie, że nie musisz. Tylko po co drzeć koty z drugą najważniejszą dla faceta kobietą? Zamiast walczyć z każdym pomysłem i działaniem teściowej jak o własną niepodległość, idź z nią na układ. O ile się da, lepiej mieć przy sobie potężnego sojusznika, niż wroga.

3. Rozwiedź się, jak cię facet wkurza

Niby prosta rzecz — nie podoba się, to cześć, jednak związek to nie zepsuta pralka czy telewizor. W przypadku drugiej osoby zawsze lepiej jest podjąć trud naprawy relacji niż jej wymiany. Szkoda iść na łatwiznę i stracić z lenistwa coś cennego, co najczęściej zauważamy dopiero długo po zaistnieniu faktu.

4. Najważniejsze są dzieci

Tak, dzieci są ważne, one w pewien sposób cementują związek. Jednak nie oszukujmy się, całkowite podporządkowanie im życia, nie wpłynie dobrze na waszą relację. Troszcząc się o dzieci, dbajcie o siebie nawzajem, bo tylko wtedy rodzina przedstawia rzeczywistą siłę i jest źródłem satysfakcji oraz szczęścia.

źródło: www.milionkobiet.pl