Go to content

Skuteczne sposoby na wypadanie włosów

Young beautiful happy woman with long curly hair posing on a top of the mountain with sea view.

Nawet 20% dorosłych kobiet w Polsce zmaga się z nadmierną utratą włosów. Statystyki te w przypadku mężczyzn są jeszcze wyższe, co tylko pokazuje, że jest to problem dość powszechny. Przyczyn wypadania włosów jest wiele, od zmian hormonalnych, po niewłaściwą pielęgnację. Jak wzmocnić włosy i ograniczyć ich wypadanie? Podpowiadamy, po jakie kosmetyki warto sięgnąć!

Wypadanie włosów a niewłaściwa pielęgnacja

Przyczyny wypadania włosów nie zawsze związane są z kwestiami genetycznymi czy hormonalnymi. Bardzo często winny jest temu nasz tryb życia, a zwłaszcza uboga w witaminy dieta. Jeszcze częściej przyczynę nadmiernego wypadania włosów stanowi nieodpowiednia pielęgnacja. Co to jednak znaczny “nieodpowiednia”?

Nawet tak z pozoru nieistotna czynność, jak upinanie włosów, może mieć duże znaczenie. Jeśli często upinasz włosy w kok lub w kucyk, to możesz w ten sposób nadwyrężać skórę głowy, a tym samym przyczynić się do zaniku mieszków włosowych. Zbyt ciasne upięcia skutkują także uszkodzeniami mechanicznymi, a te ogólnym osłabieniem włosów.

Wpływ na kondycję włosów mają również zabiegi stylizacyjne – tapirowanie, suszenie, prostowanie. Szczególnie szkodliwe może być zbyt częste farbowanie, które narusza strukturę włosów, a tym samym zwiększa ryzyko ich wypadania.

Sięganie po niektóre kosmetyki też może być powodem nadmiernego wypadania włosów. Dzieje się tak m.in., gdy często stosujesz lakiery do włosów. W ich składzie znajdują się wielkocząsteczkowe polimery, które prowadzą do wysuszenia włosów.

Sposoby na wypadanie włosów

W jaki sposób ograniczyć wypadanie włosów? Jeśli podejrzewasz, że przyczyną osłabienia Twoich włosów jest niewłaściwa pielęgnacja, to warto zacząć od zabiegów pielęgnacyjnych, które mają na celu je wzmocnić. Co na wypadanie włosów okaże się dobrym wyborem?

Masaż głowy sposobem na wypadanie włosów?

Czy wiesz, że masaż głowy może ograniczyć wypadanie włosów? Stymuluje on mikrokrążenie skóry głowy i dotlenia ją, a dzięki temu widocznie wzmacnia włosy na całej długości. Efekty zapewni jednak wyłącznie masaż przeprowadzany regularnie, czyli ok. 2 razy w tygodniu.

Wcierka przeciw wypadaniu włosów

Połączenie masażu głowy i zastosowania odpowiedniego kosmetyku, to przepis na wzmocnienie mieszków włosowych. Polecamy zwłaszcza naturalną wcierkę przeciw wypadaniu włosów Neboa. Co ją charakteryzuje? Jej formuła wzbogacona jest o postbiotyk i prebiotyk, dzięki czemu odczuwalnie wzmacnia włosy i skórę głowy, jednocześnie chroni ją przed absorpcją zanieczyszczeń. Wcierka marki Neboa bazuje na naturalnych substancjach – stanowią one 97% składu kosmetyki. Wśród nich warto wymienić kofeinę i ekstrakt z kwiatów arniki górskiej. Obie te substancje ograniczają wypadanie włosów, gdyż wykazują działanie pobudzające, a przy tym intensywnie odżywiają mieszki włosowe.

Wcierka Neboa jest łatwa w użyciu, ponieważ ma formę sprayu. Wystarczy zatem rozpylić ją u nasady, a następnie wetrzeć preparat w skórę głowy. Warto także dodać, że opakowania kosmetyków marki Neboa produkowane są z plastiku pochodzącego z recyklingu, a dokładniej mówiąc, z plastiku odławianego z oceanów. Wybór jej produktów to zatem wsparcie działań proekologicznych.

Wcierkę przeciw wypadaniu włosów oraz inne kosmetyki Neboa znajdziesz w drogeriach Rossmann.

Nawilżenie włosów to ich wzmocnienie

Przerzedzenie fryzury może być spowodowane brakiem nawilżenia włosów. Co można więc zrobić, aby je nawilżyć? I w tym przypadku konieczne jest sięgnięcie po odpowiednie kosmetyki do włosów. Będą to głównie odżywki, w których składzie znajdują się naturalne oleje, np. olej z pestek winogron czy olej kokosowy.

Czego unikać, aby nie osłabiać włosów?

Wiesz już, co robić aby ograniczyć wypadanie włosów. A czego robić nie należy?

  • Nie związuj włosów w ciasne upięcia – poluzuj upięcie, gdy czujesz, że skóra głowy jest zbyt ściągnięta.
  • Nie owijaj mokrych włosów ręcznikiem – osusz je ręcznikiem papierowym lub zwykłym ręcznikiem, ale bardzo delikatnie.
  • Nie susz włosów gorącym nawiewem – zastąp go chłodnym strumieniem powietrza.
  • Nie myj włosów gorącą wodą – przyspiesza to przetłuszczanie się włosów.

Jeśli przyczyną wypadania włosów jest niewłaściwa pielęgnacja, to wystarczy wdrożyć kilka zmian, aby odczuć różnicę. Zastosowanie odpowiednich kosmetyków będzie w tym przypadku kluczowe.