Go to content

„Ja bym to badał” – Kaczyński drwi z osób transpłciowych. Mocna odpowiedź rodziców transpłciowej Leny

Minęły dwa lata od czasu, gdy Andrzej Duda nazwał osoby LGBT+ ideologią i widać PiS uznał, że czas najwyższy wrócić do tej narracji. Podczas spotkania z wyborcami we Włocławku Jarosław Kaczyński z szerokim uśmiechem ironizował z postulatu środowiska LGBT+ na temat korekty płci. Prezes bawił się świetnie, a zebrani na sali radośnie mu wtórowali. Na komentarze w sieci nie trzeba było długo czekać. Najmocniejsze są te, które opublikowali na Facebooku rodzice transpłciowej Leny.

– Oczywiście ktoś się może z nami nie zgadzać. Ma lewicowe poglądy. Uważa, że każdy z nas może w pewnym momencie powiedzieć, że „teraz do tej pory, do godziny wpół do szóstej (w tym momencie Kaczyński spojrzał na zegarek) byłem mężczyzną, teraz jestem kobietą” – powiedział Kaczyński, po czym się roześmiał, a zgromadzeni na sali dołączyli.

Według Kaczyńskiego „szef w pracy, czy moja koleżanka, czy mój kolega powinni się do mnie zwracać już tym razem w formie żeńskiej. No można mieć takie poglądy”. – Dziwne co prawda, ja bym to badał, no ale… — powiedział Kaczyński ku uciesze swojej i tłumu.

Bardzo mocny i chwytając za serce komentarz pojawił się na Facebooku. Autorami są rodzice transpłciowej Lenki, którzy z uwagi na nienawiść i prześladowanie ich dziecka już w przedszkolu (!!!), zdecydowali się opuścić Polskę i zamieszkać we Francji.

Dwa lata temu wywieźliśmy z Polski naszą transpłciową córkę. Córkę, która w wieku 4 lat została zwyzywana od pedałów i pobita w warszawskim przedszkolu przez dzieci. Tobie to nie grozi- odgrodzisz się od wszystkiego co nieprzyjemne murem policji i tanich pochlebców – czytamy na Facebooku Katarzyny Aleksandrowicz.

Naszym obowiązkiem jako rodziców jest chronienie dziecka przed złem, przed ludźmi takimi jak Ty. Dość mówienia w zawoalowany sposób, żebrania o prawa człowieka. LGBT to ludzie- dopóki będą godzić się na marginalizowanie i nie reagować na każdą (również werbalną) formę przemocy nic się nie zmieni.
Dziś moja córka płakała przez Ciebie po raz ostatni. To nie dzieci powinny uciekać tylko bandyci ponosić odpowiedzialność za swoje słowa i czyny – dodaje pani Katarzyna.

„Lena jest szczęśliwą dziewczynką z poważnymi oczami.
Mając 6 lat wie, że gdyby edukację zaczynała w Polsce nikt nie mówiłby do niej Lena.
Wie, że dużo osób nienawidzi ludzi takich jak ona mimo, że nigdy ich nie poznało.
Od 3 roku życia zna słowo pedał i wie, że jest używane żeby krzywdzić ludzi takich jak wujek @robertbiedron ale też takich jak ona czy w ogóle żeby kogoś obrazić.
W wieku lat 4 została pobita w przedszkolu przez dzieci 3 i 5 letnie bo nie podobał im się jej strój.
Przed tym incydentem dowiedziała się od przedszkolanek, że jak @michal_szpakofficial ma pomalowane paznokcie ” to nie wiadomo czy to chłop czy baba heheh”
Czytamy te słowa i serca nam pękają.

Wizyta we Włocławku była jedną z zapowiadanego wielkiego objazdu Polski przez Jarosława Kaczyńskiego i polityków PiS. Czy możemy spodziewać się, że tego typu wypowiedzi będzie jeszcze więcej?