Lifestyle

Co się stanie, jeśli na 10 dni odstawisz cukier

Anna Frydrychewicz
Anna Frydrychewicz
9 listopada 2017
Fot. iStock/RobertoDavid
 

Ale po co?”- podpowie ci zaraz wewnętrzny głos.  Wielu z nas nie potrafi wypić herbaty lub kawy, jeśli nie ma w nich choć odrobiny cukru. W słodkościach szukamy pocieszenia w trudnych chwilach, słodzone napoje towarzyszą nam podczas towarzyskich spotkań. Tymczasem badania dowodzą, że spożywany w nierozsądnych ilościach (a jest on tak wszechobecny, że czasem nawet nie zauważamy go w składzie jakiegoś ulubionego produktu) cukier, przyczynił się znacznie do spadku naszego ogólnego stanu zdrowia.

Naukowcy zbadali, co się stanie, jeśli zrezygnujemy z cukru na 10 dni. Rezultaty badań dają do myślenia…

Po 10-dniowym detoksie od cukru:

  • poprawi się twoje samopoczucie
  • spadnie ci poziom cholesterolu LDL („złego) we krwi
  • obniżenie się ciśnienie rozkurczowe krwi
  • zyskasz nową umiejętność – rozpoznawanie nowych smaków (do tej pory słodki smak przeszkadzał ci w odbiorze innych)
  • poprawi się wygląd twojej skóry – mniej widoczny będzie cellulit, lepsza cera twarzy
  • znikną problemy z koncentracją
  • znikną problemy z zasypianiem

Oczywiście, cukier należy odstawić „z głową”, najlepiej korzystając z dostępnych i rekomendowanych przez dietetyków planów „słodkiego detoksu”. Jeśli uznasz, że nie potrafisz całkowicie wyeliminować cukru ze swojej diety, kieruj się wytycznymi  fundacji Heart and Stroke, która zaleca, aby stanowił on tylko 10%  (lub około 12 gramów) kalorii, które spożywamy.


Na podstawie: powerofpositivity.com

 


Lifestyle

4 powody, dla których nie powinnaś zasypiać z mokrą głową. I nie chodzi tylko o kondycję twoich włosów

Redakcja
Redakcja
9 listopada 2017
Fot. iStock/LightFieldStudios
 

Mycie włosów wieczorem pozwala rano zaoszczędzić sporo czasu. Niestety nie każdy ma ochotę, by po umyciu zdobyć się na ostatni wysiłek przed snem i wysuszyć włosy. Bywa, że są one jedynie rozczesywane po zdjęciu ręcznika i to na tyle. 

Jeśli do tej pory pozwalałaś wysychać im samoczynnie, w obawie przed traktowaniem ich gorącym powietrzem z suszarki, czas zmienić nawyki. Owszem, zbyt gorące i suche powietrze i nadmierne zbliżanie suszarki do włosów powoduje ich przesuszanie i uszkadzanie, ale suszarkę można odsunąć od głowy, a temperaturę nawiewu obniżyć.

4 powody, dla których zawsze trzeba suszyć włosy

1. Rozwój grzybów i bakterii

Skóra głowy jest siedliskiem grzybów, bakterii, a na samej poduszce znajdziemy kurz i roztocza. Spanie z mokrą głową (a mniej więcej 1/3 życia upływa nam na spaniu) powoduje, że gdy jest ciepło i wilgotno, na twojej głowie trwa prawdziwy raj dla drobnoustrojów. To zwiększa podatność na wiele infekcji, rozwój łupieżu i grzybicy skóry głowy.

2. Większe szanse na przeziębienie

I nie chodzi o to, że mokra głowa gorzej utrzymuje ciepło i organizm może być podatny na przeziębienie. Przecież nikt się nie kładzie spać z mokrą głową w pokoju, w którym panuje zbyt niska temperatura. Ale jest jeszcze coś — na wilgotnej skórze głowy i we włosach szybciej namnażają się bakterie czy grzyby. Gdy kładziesz mokrą głowę na poduszkę noc po nocy, a następnie wtulasz w nią twarz, do ust i nosa mogą przedostawać się chorobotwórcze czynniki. I wcale nie jest to tak bardzo nieprawdopodobne.

3. Niszczenie włosów

Mokre włosy są bardziej podatne na uszkodzenia mechaniczne, niż włosy suche. Wielokrotne ocieranie głowy o poduszkę (w końcu mokre włosy nie ułatwiają spokojnego snu), może powodować filcowanie włosów i ich zmatowienie.

4. Marnowanie czasu

Poplątane końcówki rano nie zawsze łatwo jest rozczesać, a samej fryzurze (szczególnie przy krótkich włosach) zazwyczaj daleko do ideału, więc trzeba poświęcić więcej czasu na modelowanie. W takiej sytuacji wieczorne mycie głowy i poranna próba okiełznania włosów wcale nie jest najlepszą opcją oszczędzającą czas.

Jeśli naprawdę nie masz sił lub ochoty, by wykrzesać z siebie odrobiny energii na wysuszenie włosów, możesz wykorzystać chłonny ręcznik. Gdy przydarzy się taka sytuacja, po prostu połóż go na poduszce, nie zapobiegnie wszystkim problemom, ale zdecydowanie wchłonie nadmiar wilgoci, zamiast twojej poduszki.

źródło: www.lifehack.org


Lifestyle

Zdrowie według znaku zodiaku? Sprawdź, na co musisz szczególnie uważać

Redakcja
Redakcja
9 listopada 2017
Fot. iStock/GeorgePeters
Następny

Zdrowie jest jedną z podstawowych rzeczy, której sobie życzymy. Jego stan zależy od wielu czynników, począwszy od predyspozycji genetycznych, skończywszy na stylu życia. Wszelkie zaniedbania, grzechy popełniane przeciwko zdrowiu prędzej czy później się zemszczą, nie warto więc sprawdzać wytrzymałości organizmu. 

Osoby, które zwracają uwagę na duchowy aspekt życia, przykładają wagę do predyspozycji zdrowotnych, z którymi każdy z nas się rodzi. Według astrologów, znak zodiaku, który patronuje każdemu z nas, wpływa na charakter, przyszłość i również może warunkować stan zdrowia. Każdy znak zodiaku wpływa na konkretną część ciała i może powodować częstsze pojawianie się pewnych dolegliwości. Jeśli jesteście ciekawe, co według astrologii jest waszą słabą stroną i na jakie choroby powinnyście uważać, przeczytajcie.


 

źródło: www.ahoroskop.plznakzodiaku.pl

 

Zobacz także

Daj córce siłę – nigdy nie mów jej tych pięciu rzeczy! Pokaż jej, jak silne są kobiety

Jestem gruba, bo za swoimi kilogramami ukrywam swój dramat. Do dziś potwornie wstydzę się tego, co robili mi rodzice w dzieciństwie

Agata Komorowska: „Bóg zrobił sobie ze mnie jaja. Powinnam lepiej precyzować marzenia”