Go to content

Jak się nie postarzać, czyli kilka stylizacyjnych błędów, których powinnyśmy unikać

Fot. istock/bowie15

Nasz styl kształtuje się przez lata. Mamy jednak swoje ulubione przyzwyczajenia, z których zrezygnować trudno, mimo, że „lata lecą”. I nikt nam nie przetłumaczy, że wyglądamy nie najlepiej w tym kolorze szminki… Dopóki kiedy pewnego dnia staniemy przed lustrem, same zrozumiemy, że pora spojrzeć na siebie nieco „świeższym” okiem. A najlepiej z kilku rzeczy zrezygnować…

Kilka stylizacyjnych błędów, których powinnyśmy unikać, żeby wyglądać młodziej

Odpowiednie proporcje

Ubrania typu oversize nie są dla wszystkich i niestety, większość z nas nie wygląda w nich tak dobrze, świeżo i młodo jak modelki ze zdjęć w katalogach reklamowych… Jeśli nie chcesz się postarzyć, wybieraj zawsze ubrania odpowiednie do twojej figury, a nie takie, które wiszą na tobie zbyt luźno. Ta sama zasada tyczy się nadmiernie obcisłych dżinsów i eksponowania pupy w leginsach.

Akcesoria

Klasyczne „trio”  (buty, torba i pasek) nie muszą pasować kolorami. Jedno z nich powinno być zdecydowanie jaśniejsze.

Żegnaj retro

Trendy modowe pojawiają się i znikają, więc nie trzymaj się kurczowo lat dziewięćdziesiątych, bo twoje „dzwony” dodadzą ci dokładnie tyle lat, ile lat je nosiłeś.

Zadbaj o oprawki

Jeśli nosisz okulary, zwróć uwagę na oprawki. One naprawdę nadają kształt twojej twarzy. Zabaw się kolorem, zaszalej – taki „szczegół” potrafi bardzo odmłodzić twój wygląd.

Zastanów się nad ścięciem włosów

I nieważne, że „on tak kocha długie”. Długie, elegancko ułożone włosy bardziej uwidaczniają związane z wiekiem zmiany na twojej twarzy. Krótsza fryzura (niekoniecznie bardzo krótka) sprawi, że będziesz wyglądać młodziej i rozjaśni twoją cerę.

Uważaj, jaki kolor lakieru wybierasz

Twoje ręce zdradzają twój wiek. Fioletowe, brzoskwiniowe i perłowo-różowe kolory sprawiają, że dłonie wyglądają na starsze niż w rzeczywistości, tworząc zły kontrast ze skórą.  Użyj kolorów, które wizualnie rozjaśnią twoją skórę: beżowego, lśniącego białego lub kremowo-białego.

Nie szalej z bronzerem

Bronzer nałożony na nos, brodę i czoło sprawia, że ​​wyglądasz na starszą. Aby uniknąć tego błędu, nałóż go od środka czoła, przesuwając na boki, do środka policzka i do brody i szyi.

Nie szalej z pomadką

Ciemne odcienie szminki sprawiają, że twoje usta wyglądają na węższe, wizualnie dodając im kilku lat.

 Ale przede wszystkim: uśmiechaj się!


Na podstawie: brightside.me