Lifestyle

Jak się dobrze poczuć w swojej skórze? Jest na to kilka prostych sposobów! Rozwiązanie konkursu „Poczuj się dobrze w swojej skórze”

Hanna Szczygieł
Hanna Szczygieł
19 grudnia 2017
Fot. iStock / CoffeeAndMilk
 

Czy czujesz się dobrze w swojej skórze? Ja nie zawsze, ale mimo to, za nic nie zamieniłabym jej na inną. Lubię ją. Bardzo dosłownie i w przenośni. Jest moim najlepszym meteorologiem i lekarzem. To ona stawia pierwsze diagnozy, czasem krzyczy: zwolnij odrobinę, zobacz, co widzisz? I jakbym się na tę skórę nie denerwowała, to często właśnie ona ostrzega mnie przed zaniedbywaniem ciała i siebie w ogóle. Sygnalizuje swoje potrzeby wprost bez żadnych kompromisów.

Jak się dobrze poczuć w swojej skórze? Jest na to kilka prostych sposobów!

  1. Dbaj o nią tak, jak lubisz. To jeden z niewielu obowiązków wobec niej – i w dodatku może być przyjemny.

  2. Pamiętaj o niej, jest częścią ciebie. Nie rób jej przykrości – zmyj makijaż, zdrowo się odżywiaj i pij dużo wody – obie na tym skorzystacie!

  3. Bądź dla niej wyrozumiała, nie złość się tak na nią. Zaakceptuj siebie, zbyt często stawiamy przed sobą nierealne oczekiwania i zadania. Lubić siebie, to lubić swoją skórę, nawet z jej fochami. Tak, wiemy doskonale, że potrafi dać ci w kość, ale nie krzycz na nią, tylko się nią zaopiekuj. Obiecujemy, że wtedy obie będziecie szczęśliwe.

Co mówi twoja skóra? Wysłuchaj ją uważnie. Nie zapominaj o niej, a z pewnością ci się odwdzięczy!

Bardzo dziękujemy wam za tak liczne komentarze w naszej zabawie. I mamy głęboką nadzieję, że jeszcze mocniej pokochacie swoją skórę!  A super kosmetyki marki BANDI, które sprawią, że z pewnością już nigdy nie będziesz chciała wskoczyć w cudzą skórę 😉 wędrują do…

Laureaci:

  1. Katarzyna Jakuszko
  2. Cecylia Owczarek
  3. Marta Gawrońska
  4. Iza Sendrowska
  5. Anna Chałowska

Laureatom serdecznie gratulujemy i prosimy o kontakt mailowy w celu odbioru nagród w ciągu 7 dni od daty ogłoszenia wyników. Prosimy o przesłanie danych do wysyłki nagrody (imię i nazwisko, adres e-mail, adres i nr telefonu) na adres e-mail: [email protected]. Otrzymanie danych potwierdzamy w odpowiedzi zwrotnej.

Prosimy o dołączenie w treści wiadomości poniższego oświadczenia:
Wyrażam zgodę na wykorzystanie i przetwarzanie przez Organizatora swoich danych osobowych uzyskanych w związku z organizacją Konkursu, wyłącznie na potrzeby organizowanego Konkursu, zgodnie z przepisami Ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych (Dz. U. z 2002 r., Nr 101, poz. 926 z późn. zm.).

Nagrody:

Zestaw kosmetyków marki BANDI, w skład, którego wchodzą:

– Morski żel oczyszczający do twarzy Pure Care
– Bio-esencja naprawcza Pure Care
– Lotion złuszczający PHA Pure Care
Fot. Materiały prasowe

Fot. Materiały prasowe

Regulamin konkursu znajduje się tutaj.


Lifestyle

Podsumowanie akcji „Mama, znaczy piękna”

Hanna Szczygieł
Hanna Szczygieł
19 grudnia 2017
Fot. iStock / knape
 

Mama – to najbardziej pojemne słowo świata. Pomieści w sobie miłość, troskę, siłę, aktywność, kobiecość, wolę walki…  każdego dnia rośnie jak nieskończenie duży balon.  Tylko od nas zależy, czym nasz balon wypełnimy. Bo oprócz pięknej i różowej rzeczywistości, laurek na urodziny, bycie mamą to również ból, strach, często kompleksy. 

Pisałyście o swoich kompleksach, z którymi walczycie, o akceptacji, o tym, za co swojemu ciału jesteście dziś wdzięczne. Mamy nadzieję, że udało się wam uwolnić swoją kobiecość i intymność. Bo każda mama jest kobietą, każda jest piękna – jeśli tylko pozwolimy temu pięknu rozkwitnąć.

Serdecznie zachęcamy was, byście nigdy nie przestawały szukać swojego piękna, radości z własnego ciała i seksapilu, tego samego, który cały czas jest w was – tylko czasami skryty głęboko pod warstwą spraw do załatwienia, uśpiony – często kompleksami

Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestniczkom zrobienia pierwszego kroku i razem z Kliniką Kobiet Medifem z przyjemnością ogłaszamy laureatki. Czujcie się pewnie, kobieco, bez żadnego „ale”!

Laureaci:

Laureatom serdecznie gratulujemy i prosimy o kontakt mailowy w celu odbioru nagród w ciągu 7 dni od daty ogłoszenia wyników. Prosimy o przesłanie danych do wysyłki nagrody (imię i nazwisko, adres e-mail, adres i nr telefonu) na adres e-mail: [email protected]. Otrzymanie danych potwierdzamy w odpowiedzi zwrotnej.

Prosimy o dołączenie w treści wiadomości poniższego oświadczenia:
Wyrażam zgodę na wykorzystanie i przetwarzanie przez Organizatora swoich danych osobowych uzyskanych w związku z organizacją Konkursu, wyłącznie na potrzeby organizowanego Konkursu, zgodnie z przepisami Ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych (Dz. U. z 2002 r., Nr 101, poz. 926 z późn. zm.).

Autorki listów:

„Nic nie jest czarno-białe…”

„Nie da się dobrym słowem naprawić tego, co popękało…”

„Seksualność? Wróciła. Lubi od niego słyszeć, że jest 100-procentową kobietą”

„Kobieta jest atrakcyjna i pociągająca, jako singielka, mężatka i matka”

„Żona, matka – przede wszystkim kobieta”

Voucher na zabieg HIFU i laseroterapia stref intymnych w Klinice Kobiet Medifem, o wartości 3.500 zł*

03FDA6F8-F77F-4207-A273-3F3BB774E031


Autorka listu:

„Wiesz mamusiu, jesteś taka piękna… jak księżniczka”

Voucher na zabieg 0!shot w Klinice Kobiet Medifem, zabieg poprawiający doznania seksualne*

Dla wszystkich uczestniczek  zabawy specjalna oferta:

Konsultacja lekarska z cytologią w cenie 120 zł (regularna cena 250 zł) oraz 10% zniżki na zabieg  HIFU i laseroterapia stref intymnych – do zrealizowania w Klinice Kobiet Medifem.

*Na podstawie art. 30 ust. 1 pkt 2 ustawy z dnia 26 lipca 1991 roku o podatku dochodowym od osób fizycznych (tekst jedn. Dz. U. z 2012 r., poz. 361 z późn. zm.) wydanie nagród, o których mowa w ust.1 powyżej, podlega opodatkowaniu zryczałtowanym podatkiem dochodowym od osób fizycznych. Obowiązek podatkowy ciąży na Laureacie, wygrywającym nagrodę. W celu dopełnienia formalności, należy skontaktować się z organizatorem. Warunkiem wydania nagrody jest uregulowanie zaliczki na podatek dochodowy.

Regulamin zabawy jest dostępny tutaj.


Lifestyle

11 dowodów na to, że masz w sobie coś z zołzy. I wychodzisz na tym najlepiej

Redakcja
Redakcja
19 grudnia 2017
Fot. iStock / Srdjana1

Zołza kojarzy się z najgorszą zarazą, panną wyrachowaną, złośliwą i podstępną, która tylko czeka, by wbić każdemu szpilę pod żebra. Ot, takie stworzenie, które najbezpieczniej omijać szerokim łukiem, bo spodziewać się można po niej zagrań co najmniej poniżej pasa. Takie przerysowanie najgorszych cech pani zołzy czas odstawić do lamusa. Dla odmiany warto wyciągnąć na światło dzienne najlepsze cechy każdej zołzy. To one mogą stać się prawdziwą zaletą, która bije na głowę inne, grzeczniejsze i przewidywalne zachowania. Bycie fajną zołzą nie jest złe. I jeśli ty widzisz się jako taką kobietę, zobacz, ile fajnych rzeczy zyskujesz przy okazji.

11 dowodów na to, że masz w sobie coś z zołzy i dobrze na tym wychodzisz

1. Masz „ostrą” ksywę

Nie warto przytaczać ksywek za plecami nadawanych kobietom o konkretnym charakterku, które nie boją się wyrażać własnej opinii. To proste, że nie wszyscy ludzie dojrzali do tego, że ty, także jako kobieta możesz mówić sama za siebie, więc się buntują. Inni wolą z tobą nie zadzierać. Na szczęście ciebie nie obchodzi to, co, myślą o tobie inni. Dobrze wiesz, że twój rodzaj asertywności pozwala tobie żyć tak, jak lubisz.

2. Nic nie robisz sobie z krytyki

Zdajesz sobie sprawę z tego, że ciebie krytykują, a za ten sam pogląd, facetowi by pogratulowano. Wielu jeszcze uważa, że mężczyznom wolno więcej i mniej dyplomatycznie, a kobiety powinny mieć więcej taktu. Masz to w głębokim poważaniu, bo ciebie nie obchodzą podwójne standardy. Nie chcesz, żeby tylko faceci mieli swoje przywileje i walczysz o swoje, nawet jeśli cię za to krytykują.

3. Odważnie stajesz do konfrontacji

Nie boisz się konfrontacji i nie chowasz się przed otwartą dyskusją z osobą, która ma odmienne poglądy. Nie boisz się argumentowania i nie dbasz o to, co pomyślą o tobie inni. Jeśli czujesz się niekomfortowo, gdy np. facet pozwala sobie na „przypadkowe”obmacywanie, nie masz problemu z zaśnięciem go w twarz w towarzystwie.

4. Odstraszacz niektórych (wielu) mężczyzn

Bycie zołzą to nie jest opcja najbardziej pożądana dla większości facetów. Oczywiście nie wszyscy obawiają się konkretnych kobiet, bo są tacy, którzy lubią mieć partnerkę na poziomie. Pomyśl, że odstraszacz część z nich, ale dzięki temu oszczędzasz sobie marnowania czasu na kogoś, kto nie jest wart twojej uwagi.

5. Nie wybierasz pierwszych lepszych rozwiązań

Nieważne czy chodzi o randkę z facetem, czy o wybór sprzętu grającego — ty nie zadowalasz się pierwszą lepszą opcją. Bywa, że wybrzydzasz, porównujesz, bo ważne dla ciebie są twoje potrzeby i granice, które ty stawiasz. Nie jesteś złośliwa, po prostu potrafisz zadbać o swoje interesy.

6. Odważnie stawiasz pytania

Nie boisz się zdobywania wiedzy, nawet jeżeli łączy się to z koniecznością zadawania pytań. Bywa, że kwestionujesz autorytety, bo chcesz rozumieć i wiedzieć więcej. Dla ciebie liczy się, by mieć wiedzę, ab wszyscy mogli usłyszeć także twój wartościowy głos i twoją opinię.

7. Wzbudzasz posłuch

Jesteś asertywna i mówisz w sposób konkretny, zdecydowany. Ludzie słuchają tego, co masz do powiedzenia, bo potrafisz jasno wyrazić swoje potrzeby.

8. Jesteś pewna siebie

Jesteś osobą, która dobrze wie, jak osiągnąć założone cele, co często inni odbierają jako bycie bezczelnym czy może nawet zachłannym. Ty nie boisz się prosić o to na czym ci zależy, bo zdajesz sobie sprawę ze swoich mocnych stron.

9. Nie słodzisz nikomu

Wiele kobiet przyjmuje pozy do bycia „słodką idiotką” i do stawiania siebie w centrum uwagi. Ty dobrze wiesz, że nie musisz nikomu słodzić, bo o wiele lepiej wychodzisz na byciu autentyczną. I nikomu nic nie musisz zawdzięczać.

10. Przyjmujesz rolę lidera

Masz wiele cech osobowości, które pozwalają tobie w sposób skuteczny zarządzać innymi ludźmi. Doskonale czujesz się w roli lidera, co często jest zauważone i docenione w pracy. Nie istnieje dla ciebie niemożliwe i nie masz problemu nawet, by negocjować swoją pensję, gdy w tej samej sytuacji inni obawiają się poruszyć temat.

11. Jesteś uparta

Ale nie przemądrzała. Bycie osobą upartą i asertywną nie oznacza, że masz monopol na wiedzę. I ty masz taką świadomość, więc  nie nie stawiasz siebie w pozycji Alfy i Omegi. Pozwalasz sobie czasem na błędy, ale za każdym razem mówisz i działasz tak, aby było jak najlepiej. Uporu można tobie pozazdrościć!

źródło: www.bolde.com


Zobacz także

Trzy wskazówki, dzięki którym można stworzyć trwały związek

Pierdzielę. Już nigdy nie będę się odchudzać. Mam dosyć słuchania: „Znowu jesteś na diecie?!?” i innych takich

Konkurs „Kreatywnie od kołyski”