Lifestyle

„Są takie listy, którym nie trzeba znaczka, koperty, poczty, człowieka, który dostarczy na czas”. Akcja #ListdoNiego

Listy do redakcji
Listy do redakcji
7 lutego 2018
 
Jak napisać list o miłości, czy wymaga rymów, czy
prozą jest prościej? Najbardziej magiczne w mych
słowach do Ciebie jest to, że ten list nie wymaga
zwierzeń – wiesz o mnie wszystko, znasz każdy
szczegół, dlaczego płaczę i żyję w biegu

Są takie listy, którym nie trzeba znaczka, koperty,
poczty, człowieka, który dostarczy na czas, na tę
chwilę, bo dzięki Tobie wiem, że żyję
Bez zbędnej otoczki, blichtru, diamentów, choć nie brak
u nas bogatych momentów; każdego dnia jest jakoś
inaczej, bywa burzliwie, spokojnie, bez sparzeń
Każdego dnia piszę do Ciebie, codziennie wysyłam milion
spostrzeżeń, że kocham, że pragnę, że mógłbyś coś
zmienić – nic między wierszami, zero tajemnic
Lecz są takie dni, kalendarz tak twierdzi, że wyznać należy
co nas w życiu cieszy; dziś Walentynki – Święto Miłości, napiszę
P.S. wciąż kocham Cię mocniej!
B.H

Akcja #ListdoNiego

Napisz i wyślij do nas swój #ListdoNiego – i uwolnij słowa. Wybrane listy opublikujemy, a najlepsze wyznania nagrodzimy – a nagrody czekają bajeczne. 😉

Bądźcie z nami, oprócz waszych listów w ramach akcji ukażą się… różne miłosne sekrety. Gotowi na miłość?

Czekamy na wasze listy pod adresem: [email protected]w tytule wiadomości wpisujcie: #ListdoNiego. Koniecznie podpiszcie się imieniem i nazwiskiem, a jeśli życzycie sobie publikację pod pseudonimem – napiszcie nam o tym!

Prosimy o dołączenie do wiadomości poniższego oświadczenia:

Oświadczam, że jestem autorem nadesłanej pracy konkursowej oraz wyrażam zgodę na jej publikację przez portal Oh!me .
Wyrażam zgodę na wykorzystanie i przetwarzanie przez Organizatora i Sponsora konkursu swoich danych osobowych uzyskanych w związku z organizacją Konkursu, wyłącznie na potrzeby organizowanego Konkursu, zgodnie z przepisami Ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych (Dz. U. z 2002 r., Nr 101, poz. 926 z późn. zm.).
Wysłanie tekstu jest równoważne ze zgodą na jego publikację oraz kontakt ze strony Oh!me w celu odbioru nagrody. Tekst powinien być podpisany imieniem i nazwiskiem. Publikacja pojawi się pod wybranym przez autora pseudonimem bądź inicjałami. Prosimy o dołączenie informacji, jak chcecie zostać podpisani lub wyraźną informację, że chcecie by tekst pojawił się pod waszym imieniem i nazwiskiem.

Nagrody:

logo

2 x zaproszenie do Hotelu Afrodyta Business&SPA*

ohme konkurs karnet

*Do nagrody przypisana jest dodatkowa nagroda pieniężna, przeznaczona na poczet pokrycia podatku dochodowego od wygranej w Konkursie. Dodatkowa nagroda pieniężna nie podlega wypłacie zwycięzcy i zostanie potrącona przez Sponsora oraz przeznaczona na pokrycie należnego podatku dochodowego od osób fizycznych od wygranej w Konkursie zgodnie z art. 41 ust. 4 i 7 w zw. z art. 30 ust. 1 pkt 2 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych.

Karnet ważny do zrealizowania przez 3 miesiące od daty rejestracji (przyznania karnetu).

Kopia Panorama hotel z zewnątrz Afrodyta

Szampan&Sekrety_logo_beztła

1 x  Bon Podarunkowy na nocleg dla dwóch osób w apartamencie dla zakochanych „Szampan i Sekrety” z wybranym wystrojem Pokoju Fantazji,  w dowolnie wybranym dniu od poniedziałku do czwartku. W pakiecie Gold butelka wina, śniadanie dla dwojga i świeże płatki róż. Bon ważny do końca 2018 r. Wartość 500 PLN.**

IMG_5628

1 x  Bon Podarunkowy na nocleg dla dwóch osób w apartamencie dla zakochanych „Szampan i Sekrety” z wybranym wystrojem Pokoju Fantazji,  w dowolnie wybranym dniu od piątku do niedzieli. W pakiecie Gold butelka wina, śniadanie dla dwojga i świeże płatki róż. Bon ważny do końca 2018 r. Wartość 800 PLN.*, **

1 x  Bon Podarunkowy na nocleg dla dwóch osób w apartamencie dla zakochanych „Szampan i Sekrety” z wybranym wystrojem Pokoju Fantazji,  w dowolnie wybranym dniu od piątku do niedzieli. W pakiecie Platinum butelka szampana, śniadanie dla dwojga, zmysłowa niespodzianka i świeże płatki róż. Bon ważny do końca 2018 r. Wartość 1200 PLN.*, **

*Do nagrody przypisana jest dodatkowa nagroda pieniężna, przeznaczona na poczet pokrycia podatku dochodowego od wygranej w Konkursie. Dodatkowa nagroda pieniężna nie podlega wypłacie zwycięzcy i zostanie potrącona przez Sponsora oraz przeznaczona na pokrycie należnego podatku dochodowego od osób fizycznych od wygranej w Konkursie zgodnie z art. 41 ust. 4 i 7 w zw. z art. 30 ust. 1 pkt 2 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych.
** Realizacja bonu podarunkowego zgodnie z regulaminem „Bonu Podarunkowego Szampan i Sekrety”; regulamin zawierający informacje o sposobie zrealizowania wygranej zostanie przesłany laureatom

Hama - logo

3 x zestaw dobrej mocy dla dwojga od hama, składający się z:

 1. Hama Ładowarka bezprzewodowa „Magnetic Touch” do smartfonów (1 szt.)
  hama_magnetictoich2

  – Gwarantowana maksymalna szybkość ładowania dostosowana do urządzenia

  – Zoptymalizowany proces ładowania oszczędza akumulator i wydłuża jego trwałość

  – Ekskluzywne wzornictwo na wysoki połysk

  – Bezprzewodowe ładowanie smartfonów za pomocą technologii Qi

  – Obracany o 360° zacisk do mocowania na kratce wentylacyjnej w pozycji pionowej lub poziomej

 2. Hama Power Pack „Premium Alu”, 8000 mAh, antracytowy (1 szt.)

hama_premiumalu1

– Ładowarka Power Pack umożliwia mobilne zasilania energią

– Atestowane ogniwa gwarantują najwyższy standard bezpieczeństwa i najwyższą jakość

Akcja trwa od 05.02.2018 do 28.02.2018 roku.

Regulamin zabawy jest dostępny tutaj.


Lifestyle

Koniec życia w chaosie! Poradnik dla pracujących mam

Ewelina Celejewska
Ewelina Celejewska
7 lutego 2018
Fot. iStock/Geber86
Następny

Teoretycznie jakoś funkcjonujecie. Nie zawalasz swoich służbowych obowiązków, dom nie przypomina rudery, dzieci nie opuszczają lekcji, ani nie chodzą brudne czy głodne, a jednak coś nie gra. Co? To, że wasze życie to jeden wielki chaos. Działa, dopóki ty działasz na autopilocie, ale wystarczy drobiazg, żeby cały plan dnia się rozjechał. Nie twierdzę, że i w takich sytuacjach sobie nie radzisz. Ba! Z pewnością wychodzisz z każdej opresji, bo my, kobiety wielozadaniowość mamy po prostu w naturze. Podpowiem ci, jak sprawić, by wszystko funkcjonowało jak w szwajcarskim zegarku.

Wszystkie wiemy, jak trudno zapanować nad zwykłymi, codziennymi obowiązkami, ale nie jest to niemożliwe. I mówię to ja – matka aktywna zawodowo, która ceni sobie czas wolny. Kluczem do sukcesu jest dobra organizacja. Idealnie opisała to Mitzi Bockmann, trenerka motywacyjna. Jej zdaniem, wystarczy drożyć 5 zasad, by opanować chaos dnia codziennego. Z kilku jej rad nieświadomie korzystam już od dawna, więc chętnie wtrącę, jak to wygląda u mnie.

Weź kalendarz i zrób harmonogram

Wiem, zabrzmi to strasznie, ale… trzeba zanotować absolutnie wszystko. Ja robię to zawsze w piątek wieczorem. Biorę do ręki mój osobisty kalendarz i notuję wszystko, co w danym tygodniu trzeba zrobić, a także to, co NALEŻY uwzględnić. „Wszystko”, czyli:

– moje godziny pracy + czas na dojazd

– godziny, w jakich dziecko przebywa w szkole/przedszkolu

– zajęcia dodatkowe dzieci + kto zawozi/odbiera

– czas na realizację waszych pasji

– czas tylko dla siebie

– wyjścia rodzinne, spotkania ze znajomymi

– ewentualne wizyty u lekarza

– duże zakupy

– sprzątanie

To, co jest najważniejsze i czego absolutnie nie mogę zawalić, zawsze zaznaczam na czerwono lub podkreślam zakreślaczem. Rozpisanie takiego harmonogramu jest dość żmudnym zajęciem, jednak naprawdę się opłaca. Dobrze byłoby, gdyby taki harmonogram tygodniowy wisiał w widocznym miejscu, np. w kuchni. Tak, by wszyscy domownicy mogli rozeznać się w tygodniowym rozkładzie jazdy. W miarę upływu tygodnia codziennie patrzy na swój kalendarz, aby dostosować go w razie potrzeby. Jeśli coś musi zostać przeniesione, zrób to natychmiast, aby nie zostało zapomniane.

Strona 1 z 2
Czytaj dalej…

Lifestyle

O błękitnym fotelu, poznaniu, rozstaniu i dobrych słowach. Akcja #ListdoNiego

Listy do redakcji
Listy do redakcji
7 lutego 2018
Jest luty, kilka lat później…

Na dworze mróz, w końcu to ciągle zima. Przez zamknięte okna wpada do pokoju złote, ciepłe słońce, a ja siedzę w błękitnym fotelu i piszę do Ciebie list.
List, którego pewnie nigdy nie dostaniesz. Nie otworzysz koperty. Nie wyciągniesz z niej drobnym kobiecym pismem zapisanej jak kiedyś kartki. Pewnie nawet nigdy się nie dowiesz, że znów do Ciebie pisałam.
Nasza znajomość zaczęła się pewnego zimowego dnia. Był 6 grudnia, roku już dokładnie nie pamiętam. Przypadkowe spotkanie, a potem setki wysyłanych i dostawanych, ale przede wszystkim bardzo wyczekiwanych listów.
Nie takich jak ten dzisiejszy. Pisany przecież gdzieś z głębi serca, ale bez koperty i bez Twojego imienia na niej. Nigdy nie wysłany, napisany dla siebie, a jednak tak bardzo do Ciebie.
Za nami kilkanaście pięknych, czułych, twórczych i rodzinnych lat.
Przechowane, gdzieś w pamięci tyle pięknych wspomnień. Magicznych chwil. Drobnych gestów i przytuleń. Tyle ważnych i nieważnych słów wypowiedzianych tylko do Ciebie. Tyle planów, miłości i zdarzeń, które nadawały naszemu życiu sens, a potem nagle tyle gwałtownych burz.
Tornad.
Wichrów, które mieszały ze sobą to, co było dobre i to złe, które przyszło. Tyle czarnych dni. Przykrych zdarzeń.
Życie nagle rozsypane, jak kryształki lustra, które spadło z hukiem na podłogę.
I łez więcej niż mogłoby się wydawać, że zmieści się w kobiecie. Tyle nieprzespanych nocy. Trosk. Paraliżujących lęków. Obaw o dzieci i siebie. Niezbadanych do końca pokładów braku wiary i pewności.
A potem tyle prób odnalezienia już tylko swojej drogi. Ścieżek, które zdawały się wtedy prowadzić mnie ciągle pod górę i nieustająco donikąd.
I słowo rozwód, które zagłuszało każdą myśl, muzykę, radość, śmiech, a nawet najdrobniejszy czuły szept.
I ten upór, który we mnie był i nie wiem, skąd się brał, bo sił miałam przecież wtedy niewiele, żeby szukać ciągle w życiu dobra. Bez względu na to, co się działo wkoło.

Minęło kilka lat.

Po czasie napisane przez Ciebie słowa „Wybacz mi wszystko. Nigdy nie przestanę cię kochać. Nigdy.”

Dla mnie już wtedy nie ważne, a mimo to czytane przecież setki, a może nawet tysiące razy. Te słowa były jak balsam na zagojone rany.
Potrzebne, bo dokładające ostatni element do mojej układanki życia w prostej obfitości i harmonii.
Padły na grunt dwóch osobnych już wtedy żyć.
Utwierdziły mnie jednak w spokoju, który już miałam w sobie. W tym, że wszystko w życiu ma sens. To dobre, i to złe, i to znowu dobre.
Zapamiętane pewnie dlatego, żebym mogła i chciała znów do Ciebie kiedyś napisać. List pełen spokoju i wdzięczności za to, co było i jest. I za to jaka jestem dziś.
Ja. Kobieta po przejściach.
Znów pełna planów. Z dobrymi wspomnieniami poustawianymi na półkach niczym napisane przez nas wspólnie dawno temu książki.
Pełna marzeń i drobnych chciejstw! Osiągająca cele i sama podejmująca decyzje. Idąca już swoją drogą.
Niespiesznie.
Tak jak lubiłam i niezmiennie lubię.
I Ty. Mężczyzna z przeszłością. Mój były mąż. Wierzę, że jesteś równie szczęśliwy, jak ja.
Teraz już wiem, że każda miłość jest w naszym życiu ważna. I ta, która była i ta, która jest.
Ważne, żeby była dobra i prawdziwa. Bo wtedy nas buduje, a nie niszczy. I wiem, że wszystko co w życiu dobre zaczyna się od dobrych myśli i słów. Warto, więc podjąć nieskończenie wiele prób, żeby je w sobie odnaleźć.
Przytulam Cię mocno, jak kiedyś, a jednak zupełnie inaczej i śle wiele dobrych myśli.
Twoja była żona M.
ps.

Kończę pisać list. Wychodzę z domu i wsiadam do samochodu, a w radiu nasza piosenka. Niczym dobry znak na drogę…


Akcja #ListdoNiego

Napisz i wyślij do nas swój #ListdoNiego – i uwolnij słowa. Wybrane listy opublikujemy, a najlepsze wyznania nagrodzimy – a nagrody czekają bajeczne. 😉

Bądźcie z nami, oprócz waszych listów w ramach akcji ukażą się… różne miłosne sekrety. Gotowi na miłość?

Czekamy na wasze listy pod adresem: [email protected]w tytule wiadomości wpisujcie: #ListdoNiego. Koniecznie podpiszcie się imieniem i nazwiskiem, a jeśli życzycie sobie publikację pod pseudonimem – napiszcie nam o tym!

Prosimy o dołączenie do wiadomości poniższego oświadczenia:

Oświadczam, że jestem autorem nadesłanej pracy konkursowej oraz wyrażam zgodę na jej publikację przez portal Oh!me .
Wyrażam zgodę na wykorzystanie i przetwarzanie przez Organizatora i Sponsora konkursu swoich danych osobowych uzyskanych w związku z organizacją Konkursu, wyłącznie na potrzeby organizowanego Konkursu, zgodnie z przepisami Ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych (Dz. U. z 2002 r., Nr 101, poz. 926 z późn. zm.).
Wysłanie tekstu jest równoważne ze zgodą na jego publikację oraz kontakt ze strony Oh!me w celu odbioru nagrody. Tekst powinien być podpisany imieniem i nazwiskiem. Publikacja pojawi się pod wybranym przez autora pseudonimem bądź inicjałami. Prosimy o dołączenie informacji, jak chcecie zostać podpisani lub wyraźną informację, że chcecie by tekst pojawił się pod waszym imieniem i nazwiskiem.

Nagrody:

logo

2 x zaproszenie do Hotelu Afrodyta Business&SPA*

ohme konkurs karnet

*Do nagrody przypisana jest dodatkowa nagroda pieniężna, przeznaczona na poczet pokrycia podatku dochodowego od wygranej w Konkursie. Dodatkowa nagroda pieniężna nie podlega wypłacie zwycięzcy i zostanie potrącona przez Sponsora oraz przeznaczona na pokrycie należnego podatku dochodowego od osób fizycznych od wygranej w Konkursie zgodnie z art. 41 ust. 4 i 7 w zw. z art. 30 ust. 1 pkt 2 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych.

Karnet ważny do zrealizowania przez 3 miesiące od daty rejestracji (przyznania karnetu).

Kopia Panorama hotel z zewnątrz Afrodyta

Szampan&Sekrety_logo_beztła

1 x  Bon Podarunkowy na nocleg dla dwóch osób w apartamencie dla zakochanych „Szampan i Sekrety” z wybranym wystrojem Pokoju Fantazji,  w dowolnie wybranym dniu od poniedziałku do czwartku. W pakiecie Gold butelka wina, śniadanie dla dwojga i świeże płatki róż. Bon ważny do końca 2018 r. Wartość 500 PLN.**

IMG_5628

1 x  Bon Podarunkowy na nocleg dla dwóch osób w apartamencie dla zakochanych „Szampan i Sekrety” z wybranym wystrojem Pokoju Fantazji,  w dowolnie wybranym dniu od piątku do niedzieli. W pakiecie Gold butelka wina, śniadanie dla dwojga i świeże płatki róż. Bon ważny do końca 2018 r. Wartość 800 PLN.*, **

1 x  Bon Podarunkowy na nocleg dla dwóch osób w apartamencie dla zakochanych „Szampan i Sekrety” z wybranym wystrojem Pokoju Fantazji,  w dowolnie wybranym dniu od piątku do niedzieli. W pakiecie Platinum butelka szampana, śniadanie dla dwojga, zmysłowa niespodzianka i świeże płatki róż. Bon ważny do końca 2018 r. Wartość 1200 PLN.*, **

*Do nagrody przypisana jest dodatkowa nagroda pieniężna, przeznaczona na poczet pokrycia podatku dochodowego od wygranej w Konkursie. Dodatkowa nagroda pieniężna nie podlega wypłacie zwycięzcy i zostanie potrącona przez Sponsora oraz przeznaczona na pokrycie należnego podatku dochodowego od osób fizycznych od wygranej w Konkursie zgodnie z art. 41 ust. 4 i 7 w zw. z art. 30 ust. 1 pkt 2 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych.
** Realizacja bonu podarunkowego zgodnie z regulaminem „Bonu Podarunkowego Szampan i Sekrety”; regulamin zawierający informacje o sposobie zrealizowania wygranej zostanie przesłany laureatom

Hama - logo

3 x zestaw dobrej mocy dla dwojga od hama, składający się z:

 1. Hama Ładowarka bezprzewodowa „Magnetic Touch” do smartfonów (1 szt.)
  hama_magnetictoich2

  – Gwarantowana maksymalna szybkość ładowania dostosowana do urządzenia

  – Zoptymalizowany proces ładowania oszczędza akumulator i wydłuża jego trwałość

  – Ekskluzywne wzornictwo na wysoki połysk

  – Bezprzewodowe ładowanie smartfonów za pomocą technologii Qi

  – Obracany o 360° zacisk do mocowania na kratce wentylacyjnej w pozycji pionowej lub poziomej

 2. Hama Power Pack „Premium Alu”, 8000 mAh, antracytowy (1 szt.)

hama_premiumalu1

– Ładowarka Power Pack umożliwia mobilne zasilania energią

– Atestowane ogniwa gwarantują najwyższy standard bezpieczeństwa i najwyższą jakość

Akcja trwa od 05.02.2018 do 28.02.2018 roku.

Regulamin zabawy jest dostępny tutaj.


Zobacz także

Ten duet nigdy nie zawodzi. Muzyczne hity 2019 roku w 4 minuty

8 sekretów Japończyków, które czynią ich zdrowymi i szczupłymi

Marzenia są przereklamowane. Gdyby nie one, nasze życie byłoby lepsze