Go to content

Trzy rzeczy, które świadczą o tym, że kobiety są NIESAMOWITE

Fot. iStock / anandaBGD

„Być kobietą, być kobietą, marzę o tym będąc dzieckiem” – która z nas nie marzyła by być, jak nasza mama czy babcia. Nosić buty na obcasie, w torebce szminkę, a w szafie trzymać choć jedną ukochaną sukienkę, w której wyglądać będziemy wystrzałowo.

Jasne, że później nasza wizja kobiecości się zmienia i dostosowuje do nas samych. Ale w końcu, czy bycie kobietą nie jest fantastyczne?

Są co najmniej trzy rzeczy, które o tym świadczą!

Jesteśmy uczuciowe, zmysłowe i kreatywne!

Kobiety są złożone, co jest zachwycające nieco nieprzewidywalne. Nasz organizm prowadzony jest przez hormony, które odpowiadają za nasze zmiany nastrojów i emocjonalny rollercoaster i szaleństwo! Bo nasze emocję mogą doprowadzić nas szaleństwa, bo często same nie wiemy z jakiego powodu nagle się śmiejemy, a chwilę później płaczemy, czy gniewamy bez żadnej konkretnej przyczyny. Co ważne – jednocześnie emocje dają nam możliwość doświadczania głębi uczuć i piękna w taki sposób, w jaki mogą to widzieć TYLKO kobiety. Jesteśmy silne, mamy moc, aby być w pełni empatycznymi i współodczuwać emocje innych ludzi, ale też na tyle silne, by zadbać o siebie. Jesteśmy pierwotną siłą i ostateczną łagodnością. Dlatego jesteśmy tak piękne!

Jesteśmy siostrami!

Czasami świat chce, by kobiety postrzegały siebie nawzajem jak konkurencję, z różnych względów: wieku, piękna, sukcesu, byśmy czuły potrzebę nieustannego porównywania się z innymi kobietami. To taki wstyd… Ponieważ w rzeczywistości czujemy, że kobiety są jednością. Przecież stajemy się silniejsze wśród innych kobiet, z którymi rozmawiamy o naszych uczuciach, doświadczeniach, myślach. Pewna pisarka Judith Duerk powiedziała kiedyś: „Myślę, że tęsknimy za siostrzaną więzią. Fałszywie próbuje się nas przekonać, że kobiety są przeciwko sobie, że jesteśmy w ciągłej rywalizacji. Ale kiedy spojrzysz pod powierzchnię tego co na zewnątrz, okaże się to nieprawdą”. Jak byłoby pięknie, gdyby kobiety pewnego dnia pod tę powierzchnię spojrzały. Gdyby zobaczyły, że zamiast poświęcać czas i energię na krytykę i porównywanie się z innymi kobietami, lepiej zaakceptować wzajemne różnice i połączyć się w naszej mądrości i pomagać sobie nawzajem w naszym życiu.

Jesteśmy chodzącą rewolucją!

Nie zapominajmy o tym! Przecież w ciągu ostatnich stu lat to my kobiety wywalczyłyśmy dla siebie równość, wolność i szereg praw. I chociaż przez wieki głosy były wyciszane i ignorowane, dziś z dumą możemy powiedzieć, że nasze głosy są głośniejsze niż kiedykolwiek. Upamiętniajmy dziękując wszystkim odważnym kobietom, które walczyły o nasze prawa, z których my dzisiaj korzystamy. Jeszcze nie skończyłyśmy! Nadal drzemie w nas siła i energia, by stawić czoło seksizmowi, kulturowej i stereotypowej roli kobiet. Róbmy to dla naszych córek, wnuczek, by one, tak jak my, mogły żyć w przyjaznym dla kobiet świecie! Tak wiele możemy i potrafimy!


 

źródło: www.taj.nl