Go to content

Ruszyła druga edycja Warszawskiego Maratonu Fotograficznego – konkursu dla fotografów, w którym to nie bieganie jest najważniejsze!

Fot. iStock

Warszawski Maraton Fotograficzny to przede wszystkim świetna zabawa i twórcza rywalizacja promującą miasto, jego kulturę i styl życia jego mieszkańców. To doskonała okazja do wspólnego spędzenia czasu z rodziną i przyjaciółmi, a przy okazji wspaniała zabawa.

Nie chodzi o bieganie, zatem o co? Zadanie jest dwojakie. Należy wykonać 12 zdjęć w 12 godzin!  Z jednej strony jest to walka z czasem, z drugiej natomiast każdy z uczestników musi się wykazać kreatywnością, spokojem i wizją, gdyż w efekcie ma powstać 12 dobrych zdjęć. Tematem przewodnim konkursu jest  Życie w Wielkim Mieście, natomiast tematy poszczególnych zdjęć pozostają tajemnicą do dnia konkursu.

Zdjęcia konkursowe mogą być wykonane wyłącznie cyfrowym aparatem fotograficznym z kartą w formacie JPEG. Liczy się pomysł, interpretacja, jakość, które na koniec oceni profesjonalne Jury pod przewodnictwem jednego z najwybitniejszych autorów w historii fotografii polskiej, Tadeusza Rolke.

Warszawski Maraton Fotograficzny jest organizowany przez markę Green Caffè Nero, która od 15 lat buduje rynek kawiarniany w Polsce. Skąd taki pomysł?

„Dla nas dobra kawa to nie tylko produkt, to ludzie, ich otoczenie, ich historie oraz pasje i upodobania. Dzielimy je z naszymi Gośćmi, dzielimy je między sobą. Oswajamy wielkomiejski zgiełk, czerpiemy z niego, odnajdujemy w nim duszę.” – mówi Agata Milewska, Brand Manager Green Caffe Nero w Polsce.

Wspólnie z marką, w wydarzenie zaangażowali się już po raz drugi: Miasto Stołeczne Warszawa, Pałac Kultury i Nauki, księgarnie BookBook, Galeria Le Guern, Intelligent Technologies S.A. oraz Gazeta Wyborcza.

Kto może wziąć udział w wydarzeniu? Konkurs adresowany jest do fotografów – pasjonatów, zaawansowanych fotografów jak również amatorów. Liczba miejsc jest ograniczona a zapisy dostępne są na portalu EVENEA pod adresem warszawskimaratonfotograficzny.evenea.pl

Warszawski Maraton Fotograficzny odbędzie się w dniu 18 maja, podczas Nocy Muzeów.

Organizator i partnerzy przygotowali nagrody dla zwycięzców i wyróżnionych. Trzy nagrody główne za 1,2 i 3 miejsce dla osób których seria 12 zdjęć zachwyci Jury oraz 12 nagród wyróżnień dla tych, których zdjęcie jednego z tematów zostanie wybrane przez Partnera wydarzenia.

Gala wręczenia nagród odbędzie się w Pałacu Kultury i Nauki.

Oficjalna strona wydarzenia:

https://www.facebook.com/warszawskimaratonfotograficzny/

https://warszawskimaratonfotograficzny.com

Rejestracja: https://warszawskimaratonfotograficzny.evenea.pl/