Lifestyle

Rozwiązanie konkursu „Wspomnienia mają swoje zapachy”

Redakcja
Redakcja
27 grudnia 2016
Fot. iStock / svetikd
 

Jak pachniały twoje święta? Pomarańczami, piernikiem i indykiem. Świeżą choinką i cynamonem? A może pachną, jak te perfumy, których używałaś, gdy po raz pierwszy zakochałaś się tak naprawdę i pakowałaś prezent dla niego? Nasze wspomnienia mają swoje zapachy, głębokie, pełne emocji i związanych z ważnymi chwilami obrazów. 

Mamy nadzieję, że zaczarowaliście swoje Święta, tym jedynym, niepowtarzalnym zapachem – takim, który zabiera nas w te wszystkie wyjątkowe momenty.

Razem z Optima PLUS serdecznie dziękujemy za wspólną zabawę! Za wasze historie i opowieści, tak mocno pachnące Świętami.

Laureaci:

Michał Orzechowski

Sylwia Ciszek

Ewa Lesniewska

Laureatom serdecznie gratulujemy i prosimy o kontakt mailowy w celu odbioru nagród w ciągu 7 dni od daty ogłoszenia wyników. Prosimy o przesłanie danych do wysyłki nagrody (imię i nazwisko, adres i nr telefonu) na adres e-mail: [email protected]. Otrzymanie danych potwierdzamy w odpowiedzi zwrotnej.

Prosimy o dołączenie w treści wiadomości poniższego oświadczenia:
Wyrażam zgodę na wykorzystanie i przetwarzanie przez Organizatora swoich danych osobowych uzyskanych w związku z organizacją Konkursu, wyłącznie na potrzeby organizowanego Konkursu, zgodnie z przepisami Ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych (Dz. U. z 2002 r., Nr 101, poz. 926 z późn. zm.).

Nagrody:

Zestaw wybranych przez Laureata 7 naturalnych olejków eterycznych Optima PLUS ze sklepu internetowego www.optima-plus.eu.

 Optima PLUS_naturalne olejki eteryczne (2)Optima PLUS_naturalne olejki eteryczne (1)

Regulamin konkursu dostępny jest tutaj.


Lifestyle

Znaki, które może wysyłać ci ukochana zmarła osoba. Czy jesteś w stanie je dostrzec?

Żaklina Kańczucka
Żaklina Kańczucka
27 grudnia 2016
Fot. iStock / GeorgePeters
 

Trudno pogodzić się z odejściem ukochanej osoby. Śmierć przekreśla wszystko, stanowi granicę dla minionego, które pozostaje wyłącznie w naszej pamięci, bez prawa do powtórki w przyszłości. To, co mogło się wydarzyć, już nie nadejdzie. Odczuwamy pustkę, smutek, złość, żal, trudno wytłumaczyć sobie, że życie nadal trwa, choć może pod pewnymi względami niepełne.

Trudno ocenić, kiedy przychodzi czas, gdy pamięć i pustka już tak nie bolą. Myślami wracamy stale do bliskich, którzy odeszli, bez względu na to, czy minął miesiąc, czy pół roku. Na myśl nasuwają się wspólne chwile, plany, czujemy zapach, słyszymy muzykę i od razu nasze myśli wędrują ku niebu.

Znaki z nieba, czy to jest możliwe?

Czasem tęsknimy tak bardzo, że wydaje nam się, że czujemy obecność bliskiego zmarłego. Dostrzegamy to w szczególnych chwilach i różnych detalach, na które nie zwrócilibyśmy uwagi w żadnym innym momencie życia. Wiele osób twierdzi, że wyczuwają obecność, jako dobrą opiekę, dostrzegając znaki, jakie wysyłają im zmarli. Istnienie ludzkiego ducha po śmierci wynika z wiary i przekonań. Niezależnie od tego, czy wierzymy w życie pozagrobowe, czy też nie, czasami nie ma wytłumaczenia dla doświadczeń, które wydają się mieć związek z naszym zmarłym bliskim.

10 sposobów, poprzez które swoją obecność zaznaczają bliscy, którzy zmarli

1. Sny

Wiele osób widzi w snach swoich zmarłych, co tłumaczy się jako przejaw wielkiej tęsknoty i nie jest to powód do niepokoju. Senniki tłumaczą, że obecność zmarłych we śnie oznacza niespodziewany ratunek w trudnych sytuacjach. Zmarłe osoby w snach utożsamia się z dobrymi wiadomościami, spełnieniem pragnień i marzeń. Zmarli, o których śnimy, otaczają nas opieką, czuwają nad nami, pomagają w trudnych sytuacjach. Ci, którzy tęsknią, twierdzą często, że doświadczają we śnie lub podczas medytacji obecności osoby, która odeszła. Takie obrazy wydają się bardzo żywe traktowane jako wyraz obecności.

2. Nadzwyczajny ruch

Ten element pojawia się w rozmowach o obecności zmarłych przy żyjących od dawien dawna. Przyjmuje się, że gdy jakiś przedmiot porusza się, choć absolutnie nie można wytłumaczyć tego na logikę, niewyjaśnione ruchy można przypisać zmarłej osobie. I niekoniecznie wskazuje się tu jedynie obrazy ruszające się na ścianach, ale sygnały mniej oczywiste, takie jak dzwonek telefonu lub zwierzęta, które zachowują się dziwnie. Wiele osób odbiera to jako znak, że zmarły próbuje zwrócić na siebie uwagę.

3. Odczucia fizyczne

Nagły dotyk, owianie wiatrem czy dreszcz i niepokój, które przeszywają na wskroś, skłania myśli w kierunku osoby zmarłej. Odczucia odbierane są w formie łagodnych dotknięć, głaskania, a nawet pocałunku. Często wskazywane jest pojawianie się znikąd zapachu, którym za życia otaczał się zmarły. Ma to stanowić o jej czuwaniu nad opuszczoną osobą.

4. Halucynacje

Czasami ludzie przyznają, że słyszą głos, kiedy nikogo nie było w pobliżu. Innym razem zauważają majaczącą postać w witrynie sklepu lub kątem oka dostrzegają zmarłego. To trwa tylko ułamek sekundy, ale towarzyszące temu odczucie pozostaje na długi czas. Stykanie się z takimi odczuciami może być przerażające, ponieważ kojarzy się z chorobą psychiczną. Lepiej jest założyć, że dana wizja wynika z obecność ukochanej osoby, która stara się komunikować z tobą.

Fot. iStock / GeorgePeters

5. Pióra

Niespodziewane napotkanie na swojej drodze pióra, traktowane jest jako symbol zesłany przez zmarłego. Pióra, dowolnego koloru określane są jako dar z niebios. Wynika to z przekonania, że ptaki są bliżej nieba, niż my możemy być i zmarły może ich używać ich jako posłańców.

6. Słowa

Graffiti, znak, neon, czy reklama, mogą nagle przemówić do ciebie, kiedy się nie spodziewasz. Słowo może natychmiast przywodzić na myśl zmarłą ukochaną osobę. Wiele osób, które wychodzą z takiego założenia, traktuje te symbole jako wysyłane znaki do działania od zmarłego, który wskazuje w ten sposób kierunek, w którym powinno się pójść.

7. Latające stworzenia

Urocze i delikatne skrzydła są nie tylko darem dla oczu, ale również postrzega się je jako wiadomość od ukochanej osoby. Anioły są posłańcami Boga, a mniejsze stworzenia, takie jak ważki czy motyle, traktowane są jako przesłanie z duchowego świata. Szczególne znaczenie mają motyle, które uchodzą za duchowy symbol zmartwychwstania. Przemieniają się z pełzającej gąsienicy w pięknego, latającego owada – podobnie jak dusza w momencie śmierci, kiedy oddziela się od ciała.

8. Muzyka

Kojarząca się wyłącznie ze zmarłym i pojawiającą się w szczególnych chwilach, niespodziewanie, również tłumaczona jest dyskretną obecnością dobrego ducha. Muzyka nasuwa skojarzenia z konkretnym czasem i miejscem, i być może ukochana osoba wysyła dar pamięci o niej.

Fot. iStock / GeorgePeters

Fot. iStock / GeorgePeters

9. Liczby

One również mają znaczenie, szczególnie powiązane z ważnymi wydarzeniami z życia (urodziny, ślub). Mogą zostać zauważone mimochodem, w neutralnej treści. Znaczenie tego daru może być różne i niełatwe do rozszyfrowania.

10. Znaki na zdjęciach

Ślady na zdjęciu, kule światła, mgła, która nie miała prawa się pojawić w danym miejscu, przypisywana jest uchwyceniu śladów duszy przez aparat. Jeśli trudno wyjaśnić te zmiany na logikę, przypisuje się to zaznaczeniu obecności zmarłego, który nadal towarzyszy żyjącym.

Strach, który pojawia się, gdy doświadczamy znaków obecności od ducha zmarłej ukochanej osoby, jest zupełnie naturalny. Ale wiara w takie symbole pozwala wielu osobom stanąć na nogi po stracie i nadal przyjmować, że dana osoba jest blisko. Ci, których obdarowaliśmy ze wzajemnością uczuciem, troszczą się o nas nawet po śmierci, więc warto przyjmować te znaki z miłością, a nie strachem.


Źródło: www.powerofpositivity.comwww.fokus.tvwww.4wymiar.pl


Lifestyle

Sposoby na płaski brzuch po świętach. Tak, to możliwe

Żaklina Kańczucka
Żaklina Kańczucka
27 grudnia 2016
Fot. iStock / Ondine32

No dobrze. Nie powinnyśmy o tym głośno mówić, ale większość z nas dogodziła sobie przy świątecznym stole. To było nieuniknione, skoro usiadłyśmy wśród bliskich osób, przy stole uginającym się od pyszności, których nie jadamy na co dzień. Trudno sobie odmawiać przynajmniej skosztowania wszystkiego po troszeczkę, co bywa zgubne dla kobiecej, najczęściej niełatwej do utrzymania sylwetki.

Za kilka dni Sylwester, czas wbijania się w sukienki i odczarowywania brzuszka, który wystaje bardziej niż zwykle. No tak, gdzieś trzeba było pomieścić świąteczne specjały, co nie znaczy, że do zabawy nie można nic z tym zrobić. Oczywiście, nie ma co liczyć na nagłe zrzucenie nadprogramowych kilogramów, ale są sposoby, które przynajmniej pozwolą nam pobawić się w przylegającej sukni, bez konieczności wciągania brzucha do rana.

Sposoby na okiełznanie efektów świątecznego obżarstwa

Trudno wymagać, że dadzą one spektakularne efekty, jednak wypróbowanie ich jest znacznie korzystniejsze, niż pozostanie w domu lub zastosowanie restrykcyjnej głodówki, przez którą zabraknie sił i chęci do sylwestrowej zabawy.

Przez te kilka dni jedz mniej, ale regularnie

Skoro był czas na podjadanie, to musi być czas na wyregulowanie apetytu i zmniejszenie ilości i porcji zjadanych potraw. 5 regularnych posiłków w ciągu dnia, w oparciu o warzywa i lekkostrawne produkty oraz dużą ilość wody mineralnej w ciągu dnia, powoli na lepsze trawienie. Mniej również będzie obciążać żołądek i wzdymać brzuch oraz pozwoli zapomnieć o napadach wilczego głodu, gdy lodówka jeszcze pełna świątecznego jedzenia. Licz kalorie, najlepiej, gdy ich suma będzie wynosiła 1000 do 1200 kcal dziennie.

Oszukuj głód

Niełatwo sobie przykręcić po 3 dniach bogatego jedzenia, kurek z kaloriami. Pij przynajmniej 8 szklanek wody dziennie, często, małymi łykami. Wypicie całej szklanki wody przed posiłkiem zmniejszy głód i zniesie apetyt na obfity posiłek. Jeśli masz kłopot z trzymaniem się wypijania dużej ilości wody, postaw na wyciskane w domu soki warzywne lub owocowe. Rano najlepiej sięgnąć po soki jabłkowe czy grejpfrutowe, które przyśpieszą przemianę materii oraz na czczo po sok z kiszonej kapusty. Wieczorem lepiej sprawdzą się mniej kaloryczne soki warzywne, doprawiane przyprawami przyśpieszającymi spalanie tkanki tłuszczowej, np. chili czy imbirem. Sam sok warzywny, szczególnie przecierowy, może śmiało zastąpić przekąskę, gdyż poza witaminami, gwarantuje wypełnienie żołądka i uczucie sytości przez dłuższy czas. Poza tym znakomicie wpływa na stan cery, co jest dodatkowym atutem przed wielką imprezą.

Postaw na te produkty:

  • kefir — stymuluje metabolizm, poprawia perystaltykę jelit, pozytywnie wpływa na spalanie tkanki tłuszczowej oraz na oczyszczenie organizmu z toksyn i innych zbędnych produktów przemiany materii,
  • warzywa — bogate w błonnik i niskokaloryczne, surowe, ugotowane na parze lub w małej ilości wody. Sprawdzą się także zupy jarzynowe, niezabielane oraz bez mięsnej wkładki i soki warzywne. Lepiej unikać kalorycznego avocado, bardzo bogatego w zdrowe tłuszcze,
  • owoce — szczególnie jagody, brzoskwinie, grejpfruty i jabłka, które przyspieszają metabolizm i mają mało kalorii. Suszone śliwki zalewane na noc wrzątkiem, znakomicie ułatwią wypróżnianie i spłaszczą brzuch — wypijanie naparu rano wraz ze zjedzeniem śliwek da najlepszy efekt. Uważaj z kolei na kaloryczne banany, winogrona oraz orzechy, które zawierają dużą ilość zdrowych, ale jednak tłuszczy.
Fot. iStock / misuma

Fot. iStock / misuma

Sięgaj po zioła wspomagające trawienie

Zamiast poprawiać smak solą, doprawiaj lekkostrawne posiłki przyprawami, które wykazują zbawienny wpływ na trawienie i przemianę materii. Dodawaj do swoich posiłków oraz soków warzywnych przyprawy, takie jak: cynamon, pieprz czarny, kurkuma, kardamon, chili, imbir, majeranek, tymianek, rozmaryn, oregano, bazylia, mięta.

Pij ziołowe herbatki

Zioła pomagają w usprawnieniu procesu trawienia, poprawiają perystaltykę jelit i wspomagają działanie metabolizmu, oczyszczają organizm z toksyn. Można się ratować różnymi herbatkami ziołowymi, szczególnie gdy dokucza nam ociężałość po obfitych posiłkach. Pomoże tu mięta, skrzyp polny, mniszek lekarski, poziomka pospolita, fiołek trójbarwny. Sięgaj również po herbatę zieloną, czerwoną i Yerba Mate oraz Pu-erh, które są bardzo cenione za wzmacnianie metabolizmu w trakcie odchudzania.

Poćwicz

Szczególnie jeśli do tej pory nie byłaś na bakier z ćwiczeniami, pamiętaj, że mięśnie mają swoją pamięć i bez problemu je wykorzystasz do utrzymania sylwetki, nawet po kilkudniowym obżarstwie. Po przynajmniej 3–4 dniach regularnego ćwiczenia jest duża szansa, że mięśnie brzucha mocniej się napną, a dopięcie się w ulubionej sukience przestanie być wielkim problemem.

Postaw na gorset

Fakt, od tego boczków się nie pozbędziesz, ale zastosowanie bielizny gorsetowej czy też wyszczuplających majtek może dać niezły wizualny efekt wyszczuplenia. Tym bardziej, że jeśli naprawdę przesadziłaś z ilością jedzenia w święta i nie masz szans w ciągu 3-4 dni zaszaleć z dietą i ćwiczeniami, to może być sensowne rozwiązanie. Nie tylko ukryjesz to, co mas do ukrycia, ale wyeksponujesz biust, czy wcięcie w talii.

Udanej i bezstresowej zabawy!


źródło: www.poradnikzdrowie.plwww.ofeminin.plfitness.wp.pl


Zobacz także

Królowa śniadań - owsianka! 5 powodów by jeść ją każdego ranka

Królowa śniadań – owsianka! 5 powodów by jeść ją każdego ranka

Przyłącz się do obchodów Międzynarodowego Dnia Jogi 2018

„Albo spędzisz ze mną weekend albo nie masz już tu czego szukać”. Historia o zniszczonych marzeniach i godności, którą łatwo podeptać, gdy ma się władzę