Lifestyle

Rozwiązanie konkursu „Twoje życie – w twoich rękach. Opowiedz, kto cię inspiruje”

Redakcja
Redakcja
14 października 2018
Fot. iStock / RyanKing999
 

Twoje życie jest w twoich rękach – nie sposób temu zaprzeczyć. Ale czy potrafisz czerpać inspirację od ludzi, którzy cię otaczają? A może sama jesteś dla siebie niekończącą się kopalnią inspiracji, swoją własną liderką?

Razem z Siecią Przedsiębiorczych Kobiet serdecznie dziękujemy wam za udział w zabawie i zapraszamy do udziału w wyjątkowo inspirującej XIII Konferencję Sieci Przedsiębiorczych Kobiet!

Laureaci:

Anna Milkiewicz

Zaproszenie dwuosobowe na XIII Konferencję Sieci Przedsiębiorczych Kobiet, która odbędzie się 17.10.2018r w Warszawie

Laureatom serdecznie gratulujemy i prosimy o kontakt mailowy w celu odbioru nagród w ciągu 7 dni od daty ogłoszenia wyników. Prosimy o przesłanie danych do wysyłki nagrody (imię i nazwisko, adres e-mail, adres i nr telefonu) na adres e-mail: [email protected] z dopiskiem: „Konferencja”. Otrzymanie danych potwierdzamy w odpowiedzi zwrotnej.

Prosimy o dołączenie w treści wiadomości poniższego oświadczenia:
Wyrażam zgodę na wykorzystanie i przetwarzanie przez Organizatora oraz Sponsora swoich danych osobowych, uzyskanych w związku z organizacją Konkursu, wyłącznie na potrzeby organizowanego Konkursu, zgodnie z przepisami o ochronie danych osobowych i RODO.

 

Weź udział w Konferencji Sieci Przedsiębiorczych Kobiet i odkryj w sobie lidera! 17 października 2018 w Centrum Konferencyjnym Polin odbędzie się XIII konferencja Sieci Przedsiębiorczych Kobiet.

Tematem przewodnim tegorocznej edycji będzie lider przyszłości. Kim jest? Jakie ma cechy? Czy można się nim stać, czy trzeba się nim urodzić? Na te pytania odpowiedzą zaproszeni goście, którzy nie tylko podzielą się swoją wiedzą, ale także postarają się zainspirować kobiety do brania spraw w swoje ręce.

Konferencje Sieci Przedsiębiorczych Kobiet to wyjątkowe wydarzenia, które mają na celu aktywizowanie kobiet przedsiębiorczych, czyli takich, które przedsię-biorą – biorą sprawy w swoje ręce niezależnie od tego, czy prowadzą własne biznesy lub pracują na etacie.

Istotnym atutem tych spotkań jest fakt, iż kładą one nacisk nie tylko na naukę technik potrzebnych do zarządzania, lecz także na rozwój samoświadomości. Właśnie dlatego konferencja jest inspirującym wydarzeniem dla wszystkich kobiet, niezależnie od tego, czy już są aktywne w biznesie lub dopiero szukają własnej drogi. Każda z pań chce kierować własnym losem, inicjować działania w pracy i pozostałych dziedzinach życia. We właściwym zrozumieniu zasad bycia współczesnym liderem pomóc im mają spotkania networkingowe, dyskusje i porady profesjonalistów.

Be The Leader – jak się nim stać?

W tym roku motywem przewodnim wydarzenia jest lider przyszłości. Leadership jest bardzo szerokim zagadnieniem, które wiąże się z posiadaniem odpowiedniego zestawu cech charakteru i ich stałym doskonaleniu. Innowacyjność, kreatywność i charyzma to tylko niektóre z nich.

Oprócz wybitnej osobowości, lider musi posiadać siłę, która pozwoli mu dźwigać na sobie dużą odpowiedzialność za siebie i swoich współpracowników. Jest dla nich nie tylko szefem, lecz także świetnym partnerem. Jest osobą o niezwykłych zdolnościach przywódczych. Potrafi przekonać do swoich pomysłów innych, jest błyskotliwy i porywa tłumy.

Wielu z nas kojarzy liderów jako przywódców zespołu, jednak należy pamiętać, że wcale nie musi mieć za sobą ogromnej grupy. Niezależnie od tego czym zajmujemy się na co dzień, mamy wpływ na zmianę rzeczywistości i bycie liderem w różnych profesjach.

W trakcie trwania konferencji wybitni eksperci tacy jak: Anna Jakubowski oraz Jacek Santorski (Akademia Psychologii Przywództwa), wyjaśnią kim jest lider przyszłości. Czy można się nim stać, czy trzeba urodzić? Jakie techniki i postawy pozwolą rozwinąć odpowiednie cechy i wzmocnią nasz przywódczy potencjał?

Czy lider musi nosić spodnie?

Jak zwiększyć aktywność kobiet i zachęcić je do bycia liderkami? Prelegenci postarają się odpowiedzieć na nurtujące pytania i rozwiać wątpliwości.

Uczestnicy konferencji, dzięki części Be The Leader, będą mogli wysłuchać wystąpienia 3 liderek, które podzielą się swoimi doświadczeniami. Wśród nich będą m.in. Elina Toneya z Krav Maga United, Barbara Sołtysińska z IndaHash oraz Bożena Leśniewska z Orange Polska.

Szczególnie inspirującym elementem konferencji będzie panel dyskusyjny BE THE CHANGE.

Podczas spotkania utrzymanego w duchu storytellingu będzie można usłyszeć wciągające historie osób, które w znaczący sposób wpłynęły na zmiany w swoim życiu. Wystąpią trzy kobiety: Daria Mejnartowicz – organizatorka akcji pomocy humanitarnej, Monika Osęka – pilotka oraz Katarzyna Pawlikowska – badaczka kobiet, które opiszą punkty zwrotne w swoim życiu zawodowym i prywatnym.

Ponadto na uczestniczki czekają także zajęcia praktyczne takie jak: warsztaty dotyczące prowadzenia kanałów social media, trening samoświadomości metodą gier, kurs programowania, czy lekcja samoobrony. Szczegółowy program konferencji oraz bilety są dostępne tutaj.

 


Lifestyle

Rozczarowanie jest częścią twojego życia. Zaakceptuj to

Anna Frydrychewicz
Anna Frydrychewicz
14 października 2018
Fot. iStock / pixelfit
 

Często, gdy jesteśmy rozczarowani, wydaje nam się, że złe rzeczy przytrafiają się tylko nam. Jednakże, jeśli uznamy rozczarowanie za coś, co jest częścią naszego życia, znacznie łatwiej będzie nam racjonalnie spojrzeć na wszelkie niepowodzenia oraz na nieudane relacje z innymi. Naprawdę można poradzić sobie z najtrudniejszymi sytuacjami. Można zaakceptować, że przyjaciel, współmałżonek, ukochany zawiódł cię, że zapomniał o ważnej dla ciebie sprawie, dacie. Że nie wszystko ułożyło się tak, jakbyś tego pragnęła.

Rozczarowanie „dopada” czasem każdego z nas, nie tylko ciebie. Inni cię rozczarowują, a ty rozczarowujesz innych … to część naszego życia, gra. Dlaczego nie nauczymy się w nią grać?

Jeśli ktoś cię rozczarował, niesprawiedliwie cię osądził, okazał się inny niż myślałeś –  porozmawiaj o tym, nie męcz się! Nie rób dobrej miny do zlej gry, ani nie odwracaj się. Zareaguj szczerością.

Wszyscy odczuwamy smutek, złość  z powodu rozczarowań, ale dramatyzowanie nie jest żadnym rozwiązaniem, żadnym działaniem. Jak możemy pozbyć się tego złego nawyku?

Nie ciągnij w nieskończoność tego dramatyzuj tematu. Powiedz tylko raz, dobitnie co cię boli, a potem nie zaprzątaj sobie tym głowy.

Poświęć czas na swoje hobby, przyjemności … odłóż na bok ten wewnętrzny monolog, tak dla ciebie szkodliwy.

Mów tylko po to, żeby sobie ulżyć, ale potem zapomnij tak szybko, jak to możliwe. Dobrze jest uwolnić się, powiedzieć komuś, kto cię rozumie, ale nie skupiać się na tym samym w nieskończoność.

Spójrz także na dobre rzeczy, które ci się przytrafiają. Czy nie zdajesz sobie sprawy, że to ty sam aż lgniesz do swojego rozczarowania i nie dostrzegasz nic pozytywnego w swoim życiu? Pamiętaj, zawsze są wokół ciebie dobrzy ludzie. Pamiętaj, zawsze znajdą się ludzie, którzy zrozumieją, świat jest nie tylko negatywny.

Nie bądź tak dociekliwy, tak uparty, pamiętaj, że i ty się mylisz. C Nikt nie jest doskonały. Ani ty, ani inni. Więc naucz się wybaczać i wybacz samemu sobie.


Na podstawie: nospensees.fr


Lifestyle

Dlaczego warto myć twarz wodą gazowaną

Ewa Raczyńska
Ewa Raczyńska
14 października 2018
Fot. Pixabay / LV11 / CC0 Public Domain

W ostatnich latach azjatyckie trendy dotyczące urody dotarły do świata zachodniego, a to dlatego, że nieustannie zachwycamy się skórą Azjatek, która wyglądają młodziej, promiennej. Jaki jest tego sekret? Być może tajemnica kryje się w gazowanej wodzie, którą kobiety myją twarz. 

Czy to naprawdę działa? Podobno po dwóch tygodniach mycia twarzy rano i wieczorem gazowaną wodą, można zauważyć zmiany – skóra nabiera blasku, staje się gładsza. Dlaczego?

Woda gazowa wchodzi w pory skóry, wyciąga z nich tłuszcz i brud, czyste pory wypełniają się wodą, dzięki czemu skóra wygląda młodziej. Skusicie się? Wystarczy wypełnić miskę gazowaną wodą i zanurzyć w niej twarz na 10 sekund. Pamiętaj, żeby twarz była oczyszczona i pozbawiona makijażu. To wszystko.

Kto chętny do spróbowania? Chociaż przez dwa tygodnie. Może ta forma dbania o twarz nie wydaje się zbyt tania, ale jeśli porównacie cenę wody gazowanej z kosmetykami, może warto rozważyć wypróbowanie tej metody.


źródło: Styletips101


Zobacz także

Ania trenuje: „Mam cellulit i myślę, że #NieMamCzegoChowac tego lata…Cellulit jest kobietą”. Fitblogerka otwarcie o kobiecym ciele

„Niszcząc siebie, niszczycie też nas. Zobaczcie to wreszcie!”. List córki do rodziców

Joanna Sarapata: Nie bójcie się kobiety zaczynać na nowo!