Lifestyle

Rozwiązanie konkursu „Pokaż swojego pupila i napisz, dlaczego jest dla ciebie ważny!”

Hanna Szczygieł
Hanna Szczygieł
26 kwietnia 2017
Fot. iStock / M_a_y_a
 

Kochasz te poranki, kiedy ON wskakuje na twoje łóżko i budzi lepiej niż najdroższa kawa? A może wolisz, gdy wieczorem leżycie razem pod kocem i widzisz w JEGO oczach tą bezgraniczną ufność, radość, wdzięczność?

Mieć zwierzaka, to nie tylko odpowiedzialność, to również całe morze wspaniałych emocji, które wynagradzają nam cały trud. Nie bez powodu mówi się, że nasi pupile są członkami naszych rodzin. Czują, kochają i dają z siebie zawsze 120% miłości – a my możemy im się po prostu odwdzięczyć.

Serdecznie dziękujemy, że podzieliliście się z nami zdjęciami i opowieściami o waszych pupilach. Zanim jednak zdradzimy, kto wygrał… 😉

Pomóżmy pomagać zwierzakom!  

Możesz nam pomóc zrobić jeszcze więcej przekazując 1% swojego podatku dochodowego na rzecz Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami w Polsce – KRS 0000154454 (po szczegóły kliknij TUTAJ) lub przekazując darowiznę (kliknij TUTAJ)  na rzecz TOZ w Polsce.
Każda wpłata pomaga zwierzętom. Zaproś znajomych, udostępnij – podaj dalej! Tak też pomagasz!

 Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt w Celestynowie

Lureaci:

1 x Indywidualne zaproszenie do Schroniska Dla Bezdomnych Zwierząt w Celestynowie oraz szklanki okolicznościowe na 150-lecie TOZ w Polsce, opaska i długopis

Marysia Chmielewska

To niepowtarzalna okazja, by zwiedzić schronisko „od kuchni”, ramię w ramię z tymi, którzy na co dzień pomagają porzuconym zwierzętom. Okazja by zobaczyć i zrozumieć więcej, usłyszeć te wszystkie ważne historie, które zostają za bramą przytuliska dla zwierząt. Pogłaskać, dać z siebie trochę miłości – a w zamian otrzymać jeszcze więcej!

9 x szklanki okolicznościowe na 150-lecie TOZ w Polsce, opaska oraz długopis

Aleksandra Goławska
Aleksandra Bystroń
Kinga Stefańska
Monika Baj
Bianka z psem Paco
Barbara Grzywacz

Laureatom serdecznie gratulujemy i prosimy o kontakt mailowy w celu odbioru nagród w ciągu 7 dni od daty ogłoszenia wyników. Prosimy o przesłanie danych do wysyłki nagrody (imię i nazwisko, adres i nr telefonu) na adres e-mail: [email protected]. Otrzymanie danych potwierdzamy w odpowiedzi zwrotnej.

Prosimy o dołączenie w treści wiadomości poniższego oświadczenia:
Wyrażam zgodę na wykorzystanie i przetwarzanie przez Organizatora swoich danych osobowych uzyskanych w związku z organizacją Konkursu, wyłącznie na potrzeby organizowanego Konkursu, zgodnie z przepisami Ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych (Dz. U. z 2002 r., Nr 101, poz. 926 z późn. zm.).

Regulamin konkursu dostępny jest tutaj.


Lifestyle

Makijaże jak dzieła sztuki. Ta dziewczyna ma wielki talent

Redakcja
Redakcja
26 kwietnia 2017
Fot. Screen Instagram/mimles
 

Ta dziewczyna udowadnia, że makijaż może być sztuką. Nigdy nie korzystała z Photoshopa, złudzenia tworzy za pomocą kosmetyków i przy użyciu odpowiedniej techniki. – Moja twarz jest jak puste płótno, na którym mogę ćwiczyć swoją sztukę – podkreśla w wywiadach autorka niesamowitych makijaży. Zobaczcie, jak może wyglądać odcięta dłoń, kilka par oczu i sushi zamiast dłoni. Naprawdę robią wrażenie.

31-letnia Mimi Choi jest artystką makijażu i pochodzi z Kanady. Jej profil na Instagramie śledzi ponad 170 tysięcy internautów, którzy pod każdym zdjęciem nie ukrywają zachwytu i zostawiają wiele miłych słów.

 

 

-Moim głównym celem za każdym razem, gdy maluję nową twarz, jest pokonanie siebie. Chcę być lepsza od siebie z wczoraj, ponieważ jestem największym krytykiem i konkurencją dla siebie – twierdzi Choi. I to podejście odzwierciedlają jej dzieła.

Skąd czerpie inspiracje? Głównie z otoczenia, fotografii, emocji i obrazów. Tworząc nowe prace, stara się nie wzorować na poprzednich. Chce, aby każda z nich była wyjątkowa i niepowtarzalna.

Artystka, zaczynając swoją przygodę z makijażem artystycznym w łazience swoich rodziców, chyba nie przypuszczała, że jej dzieła zdobędą światową sławę.

Źródło: independent.co.uk


Lifestyle

Po 40-tce powinniśmy pracować jedynie 3 dni w tygodniu. To potwierdzone naukowo!

Anna Frydrychewicz
Anna Frydrychewicz
26 kwietnia 2017
Fot. iStock/zeljkosantrac

Praca pięć dni w tygodniu,  w pełnym wymiarze godzin, po 40 roku życia nie jest dobra dla naszego mózgu. Jeśli masz właśnie tyle lat, to pracując więcej niż trzy dni w tygodniu możesz uszkodzić sobie zdolność myślenia.

Naukowcy w Australii przebadali ponad 6000 osób, stosując szereg testów, podczas których należało na przykład czytać na głos listę liter i cyfr, w jak najszybszym tempie. Okazało się, że czterdziestolatkowie, czynni zawodowo w pełnym tygodniowym wymiarze godzin, radzili sobie z tym zadaniem o wiele gorzej niż osoby w tym samym wieku, ale bezrobotne bądź przebywające na rencie/emeryturze.

Tym samym obalono mit, że zostając aktywnym zawodowo w średnim i starszym wieku w takim samym wymiarze godzin jak osoby młodsze, pozostajesz dłużej sprawny intelektualnie.

Naukowcy odkryli też, że nasze zdolności poznawcze i wydajność poprawia się jeśli w tygodniu pracujemy ok 25 godzin. Z argumentami potwierdzonymi przez naukę, nie ma co dyskutować. Pora wyłączyć ekran komputera i udać się na zasłużony weekend. W końcu dziś środa, to jak dawniej piątek 🙂


Na podstawie: independent.co.uk

 


Zobacz także

5 typów perswazji, którym nieświadomie ulegasz każdego dnia

Nie biega z nożem i nie robi dziwnych min. Jak rozpoznać psychopatę?

Nie wiedziałaś, że spotykasz się z psychopatą? A tych kilku znasz?

Nie zapomnijmy o tym, co najważniejsze w te Święta. Cudowny filmik