Lifestyle

Rozwiązanie konkursu „Kocham swoją skórę”

Redakcja
Redakcja
7 czerwca 2016
Fot. iStock / PeopleImages
 

Jestem piękna, bo tak się czuję – to połowa sukcesu! A drugą połowę odkryłyście przed nami podczas zabawy. Dziękujemy wam za wszystkie zgłoszenia i każdy ujawmniony sekret pięknej skóry. Kochajcie swoją skórę – dbajcie, dopieszczajcie i noście ją z dumą!  A dla naszych laureatek mamy cudowne dermokosmetyki od Ziaja med, by jeszcze lepiej swoją skórę dopieścić.

Laureaci:

  1. Agnieszka Wojtkowiak
  2. Monika Gonczar
  3. Beata Korpecka Gardoń
  4. Marta Gawrońska
  5. Anna Maciejewska
  6. Patrycja Tomaszewska
  7. Agnieszka Król
  8. Ewa Lesniewska
  9. AgniEszka Burek
  10. Paulina Kiedrowska

Laureatów prosimy kontakt mailowy w celu odbioru nagród w ciągu 7 dni od daty ogłoszenia wyników, tj do dn.: 14.06.2016 roku. Prosimy o przesłanie danych do wysyłki nagrody (imię i nazwisko, adres i nr telefonu) na adres e-mail: [email protected]. Otrzymanie danych potwierdzamy w odpowiedzi zwrotnej.

Prosimy o dołączenie w treści wiadomości poniższego oświadczenia:
Wyrażam zgodę na wykorzystanie i przetwarzanie przez Organizatora swoich danych osobowych uzyskanych w związku z organizacją Konkursu, wyłącznie na potrzeby organizowanego Konkursu, zgodnie z przepisami Ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych (Dz. U. z 2002 r., Nr 101, poz. 926 z późn. zm.).

Nagrody:

10 x  zestaw kosmetyków Ziaja med – Klinika zdrowej skóry, Dermokosmetyki Ziaja Med kuracja dermatologiczna z witaminą C +HA/P (seria obejmuje 4 produkty), składający się z:

– rewitalizujący krem pod oczy i na powieki wygładzająco-ochronny

– krem ujędrniający na dzień,

– krem głęboko regenerujący na noc,

– esencja rewitalizująca,

Fot. Materiały prasowe

Fot. Materiały prasowe

Dermokosmetyki Ziaja Med kuracja dermatologiczna z witaminą C +HA/P, polecane są w profilaktyce przedwczesnego starzenia się skóry, a także do regenerującej pielęgnacji po zabiegach dermatologicznych i estetycznych. Linia charakteryzuje się szerokim spektrum działania uwarunkowanym aktywnością stabilnej witaminy C zastosowanej w formie naturalnego glukozydu. Jej skuteczność determinowana jest stopniowym uwalnianiem kwasu askorbinowego przez enzym zwany alfa-glukozydazą co w efekcie zapewnia długotrwałe oddziaływanie na skórę . Połączona z kwasem hialuronowym i aminokwasem – hydroksyproliną intensywnie wzmacnia i odnawia włókna kolagenu, spowalnia procesy starzeniowe oraz wyraźnie poprawia kondycję skóry zwiotczałej, z przebarwieniami, pozbawionej zdrowego kolorytu i młodzieńczego blasku. 

Regulamin konkursu dostępny jest tutaj


Lifestyle

Odstające uszy – problem nie tylko estetyczny

ADVERTORIAL
ADVERTORIAL
8 czerwca 2016
Odstające uszy – problem nie tylko estetyczny
Fot. Materiały prasowe
 

Przyczyn występowania odstających uszu należy wypatrywać przede wszystkim w genetyce, gdyż wygląd małżowiny usznej najczęściej dziedziczymy po rodzicach. Jeżeli u któregoś z rodziców występuje defekt w postaci odstających uszu, istnieje wysokie prawdopodobieństwo, że i u dziecka uszy będą miały właśnie taką budowę. O odstających uszach mówimy, kiedy ich odległość od głowy wynosi więcej niż dwa centymetry. W większości przypadków powód odstawania koniuszków małżowiny usznej leży w niewłaściwie wykształconej grobelce, czyli wypukłej części chrząstki, za którą małżowina zagina się w kierunku czaszki. Czasem grobelka w ogóle się nie wykształci, a jej brak powoduje, że ucho wygina się na zewnątrz. „Wada ta może występować po obu, ale i też tylko po jednej stronie, w różnym stopniu odkształcając małżowinę uszną – od niewielkiego odstawania górnego bieguna, aż po całkowicie płaskie uszy” – precyzuje dr Marek Muraszko, chirurg z wieloletnim doświadczeniem (więcej lekarzy chirurgów znajdziesz tutaj: www.tourmedica.pl/lekarze/chirurdzy ).

Przyczyną odstających uszu może być ich zbyt duży rozmiar bądź nieprawidłowe zagięcie jeszcze w łonie matki, dlatego to, że noworodek przyszedł na świat z odstającymi uszami, jeszcze o niczym nie przesądza. Może się bowiem zdarzyć, że defekt zniknie samoistnie po jakimś czasie.

Dla większości rodziców dziecko z nawet najbardziej odstającymi uszami będzie piękne i wyjątkowe. Problemy mogą zacząć się, gdy najmłodsi spotkają się w grupie przedszkolnej czy podczas zabawy na placu zabaw, a inne dzieci wypomną mu jego wadę. Rówieśnicy czasem bywają bezlitośni, wytykając innym ich defekty i naśmiewając się z charakterystycznego wyglądu. Sam wygląd odstających uszu nie jest problemem, a raczej cechą charakterystyczną danej osoby, jednak ciężko to wytłumaczyć dziecku, które z powodu swoich uszu cierpi, gdyż jest wyśmiewane i szykanowane przez rówieśników. W okresie dojrzewania problem często pogłębia się, gdyż młody człowiek wkracza w okres buntu.

Nastolatki nierzadko wykazują tendencje do nadmiernego przejmowania się swoim wyglądem i krytykowania własnej osoby. Odstające uszy są źródłem frustracji nie tylko dla młodych dziewcząt, ale także dorastających chłopców. Kobiety mają tę przewagę nad mężczyznami, że zawsze mogą zasłonić defekt włosami czy opaską, natomiast u mężczyzn charakterystyczny wygląd uszu jest bardziej widoczny ze względu na krótką fryzurę. Część osób z czasem akceptuje swój kształt uszu, jednak nie wszyscy potrafią poradzić sobie z kompleksem będąc już w życiu dorosłym. Odstające uszy są dla nich przyczyną wszelkich niepowodzeń, braku pewności siebie i wstydu.

Plastyczna korekcja uszu jednym skutecznym sposobem na pozbycie się defektu

Korekcja odstających uszu obrosła w wiele mitów. Rodzice przekonują się nawzajem, że pomocne mogą okazać się specjalne opaski uciskowe czy plastry, które wpłyną na zmianę kształtu oraz wyglądu uszu, tymczasem jedynym sposobem na pozbycie się tego problemu estetycznego jest operacyjna korekcja uszu, czyli otoplastyka. Zabieg może być wykonywany zarówno u dzieci, jak i dorosłych. Zobacz efekty foto 1 , foto 2 , foto 3

To stosunkowo prosta i mała inwazyjna procedura, polegająca na wykonaniu precyzyjnych nacięć skóry o kształcie elipsy na tylnej części małżowiny usznej.Następnym etapem zabiegu jest odpreparowanie skóry w taki sposób, aby odkryć chrząstkę małżowiny. Odsłonięte chrząstki podlegają modelowaniu, są wyginane do tyłu bądź nacinane. Po zabiegu głowę pacjenta zawija się bandażem elastycznym, co sprzyja kształtowaniu się małżowin usznych. Sam zabieg jest bezbolesny, jednak przez pierwsze trzy dni po wykonaniu otoplastyki pacjenci mogą odczuwać pieczenie i ciągnięcie ranek. Normalne są również dolegliwości bólowe, które łatwo i szybko można uśmierzyć poprzez zażycie farmakologicznych środków przeciwbólowych. Otoplastyka nie jest zabiegiem wymagającym długiego okresu rekonwalescencji, bywa natomiast jedynym sposobem na pozbycie się kompleksów, z którymi wiele osób boryka się przez całe życie.


Lifestyle

„Wprowadź się do mnie!”. Zanim zdecydujesz się na następny krok…

Anna Frydrychewicz
Anna Frydrychewicz
7 czerwca 2016
Fot. iStock / SeanShot

„Dom jest tam gdzie serce” – mówisz. ” Wprowadź się do mnie” – szepczesz czule nie bacząc na konsekwencje. Przecież jesteście taaacy zakochani, po co dłużej czekać? Tak naprawdę, wspólne mieszkanie to wcale nie jest tylko następny duży krok. To krok milowy… To długa podróż, która zaczyna się od wspólnego meblowania, przemeblowywania, żeby było wam obojgu wygodnie, a kończy albo na zacieśnieniu relacji, albo na rozczarowaniach. To prawdziwy test dla związku.

Czy istnieje poradnik dla par, które decydują się na „ kocia łapę”? Jeśli tak, to na pewno te kilka punktów powinno się w nim znaleźć obowiązkowo.

Razem albo wcale

Nie bój się, jeśli pierwsze różnice pojawią się szybciej niż byś tego chciała. To dopiero początek… Im szybciej zaakceptujesz tę prawdę, że ty i twój partner to dwie, odrębne jednostki o indywidualnych potrzebach, doświadczeniu życiowym i – czasem- opiniach, tym szybciej spotkacie się w pół drogi. Znajdź chwilę, by zanim dorobisz drugi klucz do swojego mieszkania, lub podpiszesz umowę najmu, pogadać o wspólnych oczekiwaniach i lękach. Nie zapomnijcie ustalić od razu jak składacie się na wspólne opłaty, jak dzielicie obowiązkami i wspólnym dobrem. Tak, jasne, kochacie się i wszystko jest od teraz WASZE, lepiej jednak wcześniej umówić się którego zrzucacie się na czynsz, kto kiedy robi zakupy i kto wynosi śmieci. Proza życia zabiła już niejedno romantyczne uczucie.

Różne osobowości

Będąc w związku, nie przestajecie byś dwojgiem, odrębnych jednostek :).  Nie zlewacie się w nierozerwalną całość, niezależnie od tego jak wielka i bezwarunkowa jest miłość, która was połączyła. Często między ludźmi żyjącymi razem od długiego czasu, wytwarza się coś w rodzaju współuzależnienia i poczucia, że brak wam własnej, indywidualnej tożsamości. To niezdrowy model współistnienia, często prowadzi do przekonania, że choć żyjecie razem, jesteście bardzo samotni. Pomyśl, jednak sporo jest prawdy w powiedzeniu, że przeciwieństwa się przyciągają. Dlatego warto walczyć o to , by jednak trochę się różnić. Zmiany, kompromisy są ważne, ale twój partner zakochał się w twojej wyjątkowości, a nie w waszym podobieństwie charakterów.

Ważne jest to by, nauczyć się różnić i czerpać z tych różnic dobrą energię dla związku. I jeszcze to, by umieć różne rzeczy robić oddzielnie. Posiadanie własnej przestrzeni jest w związku kluczowe. Nie wstydź się tego, że jej potrzebujesz.

Kawa i rozmowa

Goście już wyszli, wszystkie filmy już obejrzeliście i zostaliście sami.  Pusty dom i czas, który trzeba jakoś zapełnić. Dla niektórych świadomość, że oto teraz trzeba ze sobą po prostu być, żyć jest przerażająca. Skoro mieszkacie razem, nic już nie da się przed sobą ukryć. To, co zdawało się ekscytujące i egzotyczne staje się nudną i męczącą rutyną. Pora nauczyć się przebywać ze sobą bez presji, że musi być cały czas: fajnie, namiętnie, intrygująco, zabawnie, inteligentnie… jakoś. Pora nauczyć się, że czasem kawa i spokojna rozmowa, albo nawet jedynie milczenie w swoim towarzystwie wystarczy. Pora przestać oczekiwać fajerwerków 24 godziny na dobę.

Przewalczmy razem problemy

Moment, w którym decydujesz się zamieszkać ze swoim partnerem, to również test na twoją dojrzałość. Zastanawiałaś się co będzie, gdy pojawią się konflikty i mniejsze lub większe problemy? Nie, miłość wszystkiego nie pokona, nie rozwiąże. Jedynie twoja i jego dojrzałość, poczucie odpowiedzialności za wasz związek, za to co właśnie zaczynacie tworzyć i co można już nazwać rodziną, może tu pomóc. Czy za każdym razem będziesz uciekać, zatrzaśniesz za sobą drzwi, wykrzyczysz w złości słowa złości? Czy może usiądziesz po drugiej stronie stołu i zaproponujesz rozmowę?

Dom jest tam, gdzie jesteśmy razem

Pierwsze kilka miesięcy wspólnego mieszkania ze sobą są dla par zawsze najtrudniejsze. Oboje będziecie potrzebowali trochę czasu, aby dostosować się do tej zupełnie nowej przestrzeni życiowej. Powoli kawałki tej układanki zaczną jednak w końcu wskakiwać na swoje miejsce. Pewnego dnia, wracając do domu poczujesz, że to twoje miejsce, a człowiek, który tam na ciebie czekaj stał się nagle tak bliski, jak jeszcze nigdy wcześniej.

Uzbrójcie się więc w wiele miłości, zrozumienia i dobrej woli. Nie bądźcie samolubni i nie zapominajcie o drobnych gestach miłości: nie tylko o porannej kawie, ale i pomocnej dłoni przy najbardziej prozaicznych domowych obowiązkach. Powodzenia!


Zobacz także

Hej, odpuść dziś sobie. Pomyśl, co chciałabyś zrobić? Co sprawiłoby ci prawdziwą przyjemność?

Ryby jako jedyne stworzą związek z każdym innym znakiem zodiaku. A pozostali? Sprawdź, z kim (raczej) ci się nie uda!

Koniec z byciem idealną. Czas najwyższy wyrzucić tę chorą perfekcyjność do kosza!