Lifestyle

Rozwiązanie akcji „Przed Świętami znajdź chwilę – znajdź siebie”. List do Mikołaja

Hanna Szczygieł
Hanna Szczygieł
8 stycznia 2018
Materiały prasowe / Fot. Despositophotos
 

Przed Świętami zachęcałyśmy was, do znalezienia czasu na myślenie i dbanie o siebie. Żebyście siadając do wigilijnego stołu czuły się równie wyjątkowo, co reszta domowników. Porzuciły na zawsze rolę „Kopciucha” i z taką pozytywną, świąteczną energią zaczęły nowy rok. Mamy nadzieję, że udało wam się wypełnić to zadanie na 200%!

Serdecznie dziękujemy wam za wszystkie komentarze i za to, że udało się wam „coś” zmienić. Zrobić pierwszy krok, do dobrego traktowania siebie i swojego ciała… a to wbrew pozorom wcale nie jest takie łatwe, za jakie uchodzi.

Dlatego z ogromną radością gratulujemy Laureatkom naszej akcji! Dzięki Centrum Zdrowej Skóry, czeka was wspaniały początek tego roku!

Laureatki:

Magdalena Żuk

Jolanta Dziub

Julita Toporowicz

Anna Kęskiewicz

Laureatom serdecznie gratulujemy i prosimy o kontakt mailowy w celu odbioru nagród w ciągu 7 dni od daty ogłoszenia wyników. Prosimy o przesłanie danych do wysyłki nagrody (imię i nazwisko, adres e-mail, adres i nr telefonu) na adres e-mail: [email protected]. Otrzymanie danych potwierdzamy w odpowiedzi zwrotnej.

Prosimy o dołączenie w treści wiadomości poniższego oświadczenia:
Wyrażam zgodę na wykorzystanie i przetwarzanie przez Organizatora swoich danych osobowych uzyskanych w związku z organizacją Konkursu, wyłącznie na potrzeby organizowanego Konkursu, zgodnie z przepisami Ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych (Dz. U. z 2002 r., Nr 101, poz. 926 z późn. zm.).

Nagrody:

Pakiet  zabiegów endermologii całego ciała (w skład których wchodzą 3 rodzaje zabiegów)*

zaproszenie endermologia1zaproszenie endermologia2

Cały zabieg polega na wykonywaniu specjalistycznego masażu mechanicznego, który wykorzystuje podciśnienie. Odpowiednio prowadzona głowica sprawia, że powstaje fałd skóry. Następnie poddawany jest rolowaniu od wewnątrz i na zewnątrz przez elektronicznie sterowane rolki. Poruszają się one nie tylko ruchem obrotowym wewnątrz głowicy, ale również względem siebie – w zależności od wybranych parametrów zabiegu.

Korzyści endromologii to:

  • Wyszczuplanie
  • Modelowanie sylwetki
  • Redukcja cellulitu
  • Zwiększenie elastyczności skóry

endermologia-v2

*Regulamin akcji znajduje się tutaj.


Lifestyle

8 sygnałów, które zdradzają, że twój mąż kłamie

Redakcja
Redakcja
8 stycznia 2018
Fot. iStock/golero
Następny

„I ślubuję ci miłość, wierność i uczciwość małżeńską”. Piękne są słowa przysięgi, prawda? I tak samo jak piękne, tak samo niełatwe w pełnej realizacji. Co prawda nie można zakładać, że każdy zdradza partnera, ale chyba każdemu, a już na pewno większości z nas zdarzyło się mniejsze lub większe kłamstwo.  

Bo gdy mąż wraca zbyt późno do domu po imprezie, woli skłamać, że spóźnił się na transport, niż przyznać, że wolał się szwędać z kumplami. Albo zapomniał kupić arcyważnej rzeczy do domu i tłumaczy, że jej w sklepie nie było. Nie każdej z nas będzie chciało się doszukiwać prawdy i obdzwaniać np. sklepy ze sprzętem AGD.

Żony zapewne całkiem nieźle znają swoje drugie połówki, ale nie wszystkie potrafią rozpoznać ten moment, gdy mężowi powieka nie drga, ale kłamie prosto w oczy. A rozpoznać kłamstwo w rozmowie wcale nie jest tak trudno, wystarczy znać sygnały, które wysyła druga osoba. Naukowcy badający kłamstwa zauważyli, że mężczyzna może zdradzić swoje kłamstwa poprzez swoje zachowanie, natomiast kobiety zdradzają się poprzez to co mówią. Eksperci określili, jakie sygnały zdradzają kłamce. Oto one.

8 sygnałów, które zaradzają, że twój mąż kłamie 

1. Nos staje się cieplejszy

Dolna część nosa u mężczyzn jest większa niż u kobiet, co oznacza, że ​​zawiera więcej naczyń krwionośnych. Z tego powodu podczas kłamstwa staje się cieplejszy, może się zaczerwienić lub drgać. Naczynia krwionośne rozszerzą się, powodując również swędzenie nosa, więc mężczyzna może go częściej dotykać.

2. Częściej mruga podczas rozmowy

Kłamcy częściej mrugają i zamykają oczy na sekundę lub dwie, aby uchronić się przed wzrokiem rozmówcy i zyskać czas do namysłu. Może również unikać spojrzenia, albo utrzymywać je dłużej niż zwykle.

3. Patrzy w kierunku drzwi

Ci, którzy spoglądają w kierunku drzwi oraz kierują tam stopy, podświadomie ustawiają się w kierunku ucieczki.

4. Kręci głową

To kolejny sygnał, że mężczyzna może mieć coś na sumieniu. Jeśli podczas rozmowy słownie przytakuje, ale głową kręci na boki, zaprzecza sobie lub wyraża wątpliwości.

 Strona 1 z 2
czytaj dalej

Lifestyle

„Czas się skończył, nastaje nowy dzień” – mówi Oprah Winfrey odbierając nagrodę podczas uroczystości wręczenia Złotych Globów

Anna Frydrychewicz
Anna Frydrychewicz
8 stycznia 2018
Fot. Screen/Facebook/VVIP

Oprah Winfrey jest pierwszą ciemnoskórą kobietą, która została uhonorowana nagrodą Cecila B. DeMille’a. Jej płomienne przemówienie prawdopodobnie przejdzie do historii gali wręczenia Złotych Globów. Oprah nawiązała do sytuacji kobiet, które przez lata musiały znosić upokorzenia i molestowanie seksualnego  bo „miały na wychowaniu dzieci” i starały się jakoś „związać koniec z końcem”. Winfrey poruszyła temat akcji #metoo oraz #time’sup (akcja przeciw wykorzystywaniu seksualnemu kobiet w Hollywood). Co jeszcze powiedziała?

„Chcę, żeby wszystkie , patrzące na mnie w tej chwili młode dziewczyny wiedziały, że nowy dzień widać już na horyzoncie, a kiedy wreszcie nadejdzie ten nowy dzień, to się stanie dzięki wspaniałym kobietom, z których wiele jest tutaj dziś wieczorem oraz dzięki kilku fenomenalnym mężczyznom, walczących o to, aby zostać liderami sytuacji, w której żadna z nas już nigdy nie będzie musiała powiedzieć „me too”. (…)

Oprah wspomniała także jak, jako dziecko, oglądała Sidneya Poitiera, pierwszego czarnoskórego aktora, który otrzymał Oscara. Był to dla niej moment przełomowy. Dziś takim momentem jest zjednoczenie całego Hollywood przeciwko przemysłowi pogardy wobec kobiet, jednogłośny brak zgody na ich wykorzytywanie i upokarzanie.

„Zbyt długo kobiet nie słuchano lub im nie wierzono, jeśli już odważyły się powiedzieć prawdę świadczącą przeciwko mężczyznom. Ten czas minął.”- powiedziała.

Warto dodać, że tegoroczną galę wręczenia Złotych Globów zdominował kolor czarny. Znane aktorki i osoby związane ze światem show biznesu wybrały kreacje w tym kolorze, by pokazać, że solidaryzują się z ofiarami molestowania seksualnego oraz dyskryminacji ze względu na płeć.

A przemówienie Oprah znadziecie poniżej:


Zobacz także

Chcesz schudnąć, nie popełniaj tych błędów. Akcja „To lato jest Twoje. Pierwszy krok do zmian”

14 sygnałów, że jesteś emocjonalnie inteligentna

14 sygnałów, że jesteś emocjonalnie inteligentna

8 rzeczy, których dowiadujesz się wraz z wiekiem