Lifestyle

Rozmowy wagi ciężkiej. Nie jest łatwo być belą w świecie tyczek

Agnieszka Sierotnik
Agnieszka Sierotnik
24 sierpnia 2016
Fot. iStock / Ryhor Bruyeu
 

Waga ciężka zawsze cieszy się największym powodzeniem w sporcie. Bo ponoć najwięcej emocji, najgroźniejsi rywale. I całkiem dużo pieniędzy. Zupełnie inaczej jest na rodzinnym ringu. Tam rozmowy z przedstawicielami wagi ciężkiej są naprawdę trudne. Tu dieta potrzebna od zaraz, a tam kuzynka (rozmiar 36) marudzi tobie (rozmiar 46), jaka to jest gruba. Zwariować można, ale takie rozmowy to norma. I trzeba się do nich przyzwyczaić.

Akceptacja vs zrozumienie

Dopóki nie spotkasz się z otyłością wśród swoich najbliższych, nie będziesz miała pojęcia, jak trudno zrzucić chociaż kilka kilogramów. Choć walka zaczyna się już na etapie planowania diety. Bardzo często problem wcale nie leży w złej diecie czy braku ruchu, ale w hormonach. Tak, dokładnie tych samych, które odpowiadają za naszą kobiecość. Sama jestem tego doskonałym przykładem, do którego w gratisie dostaniecie przykład braku zrozumienia. Od półtora roku zmagam się z tymi cholerami, które zupełnie zmieniły moje ciało. Może nigdy nie byłam najszczuplejsza, ale nigdy nie nosiłam rozmiaru 46. Jedna z moich najbliższych ciotek ciągle mówi, jak to powinnam się za siebie wziąć i coś ze sobą zrobić. Robię. Biorę garść leków jak staruszka, odwiedzam lekarzy, a do tego zdrowo się odżywiam i chodzę na siłownię. Waga? Ani drgnęła. Wszystko, czego nam trzeba to zrozumienie. Bo nie jest łatwo być belą w świecie tyczek.

Związki jak inne

Kilka tygodni temu usłyszałam historię, która przyprawiła mnie o palpitację serca. Oto ona: „Noszę rozmiar 50 i całkiem mi z tym dobrze. Od roku jestem w związku z facetem, który wyglądem bardziej przypomina modela Calvina Kleina niż kolejnego walenia. Wszystko było dobrze, dopóki nie zaczął jeździć po Europie w ramach pracy. Ja przygotowywałam się wtedy do ważnej operacji. Jego nie było. Było mi z tym źle, kłóciliśmy się ciągle. Wtedy moja mama nawrzeszczała na mnie. Nie potrafiła zrozumieć, jak mogę mieć pretensję do kogoś tak atrakcyjnego. Według niej powinnam być wdzięczna za to, że on w ogóle na mnie spojrzał. Czy wy też właśnie czujecie wzrastający poziom wnerwienia? Atrakcyjność jest bardzo ważna. Nie oszukujmy się, w końcu z samą głową do łóżka raczej nie pójdziesz. Ale w świadomości społeczeństwa, my grube dziewczyny, powinnyśmy ciągle być wdzięczne za każde spojrzenie faceta, który nie jest naszych gabarytów. Jaki ma to sens?

Z nami lub przeciw nam

W każdym związku lub przyjaźni przychodzi moment sprawdzianu. Nikt go nie przygotowuje, przychodzi tak, sam z siebie. Zawsze, choć raz, będzie to sprawdzian akceptacji. Grubi vs Chudzi. Czy to nie brzmi co najmniej źle? Niby wszyscy jesteśmy ludźmi zasługującymi na dokładnie taki sam szacunek, a jednak zawsze wydarzy się coś, co da nam w kość. A ty, jako przyjaciółka lub partnerka, będziesz musiała zdecydować, po której stronie jesteś. Twoja przyjaciółka chce założyć na plażę bikini, chociaż nosi rozmiar 48? Nie namawiaj jej do zmiany tego planu! Rok temu sama kupiłam pierwsze od lat bikini. Chociaż wcześniej mogłam je nosić bez problemu, gdy rozmiar był jeszcze mniejszy, nie miałam do tego odwagi. Jasne, że się bałam. Na szczęście stojąc w szatni basenu i zastanawiając się, czy aby na pewno powinnam wyjść w tym do ludzi, moja siostra rzuciła – „przestań, i tak wszyscy faceci będą się gapić na twoje cycki”. Miała rację. Nikogo nie obchodziło, co mam na sobie. Stanęła po mojej stronie. I tak powinno być.

Na piasku czy skale?

Ostatnio branża plus size ruszyła z kopyta. W każdym sklepie można dostać kolekcję dla większych rozmiarów, a w co lepszym portalu znajdziesz artykuły o akceptacji i poprawnym ubieraniu się w duchu plus size. Naprawdę się cieszę, że tak jest. Ale tak samo jak się cieszę, tak samo wiem, jak bardzo czasem to płytkie. Wrzucasz motywacyjne obrazki na Facebooka, które mówią jak to każde ciało jest piękne? A może podrzucasz przyjaciółce linki do kolejnych pięknych modelek plus size, mówiąc, że jest dokładnie tak samo piękna jak ona? Jeżeli to robisz, myśl tak naprawdę. W pewnym momencie może wyjść na jaw, że po prostu się zgrywałaś. Dla popularności, przyjaźni, czegokolwiek. I cokolwiek to było, teraz jest nożem wbitym w czyjeś serce. Wyobraź sobie, że ktoś zbudował swoje poczucie własnej wartości i akceptacji na twoim fałszywym wsparciu. Wybudowałabyś dom skale czy piasku?


Lifestyle

Nie ma takiego kryzysu, którego się nie da pokonać

Anna Frydrychewicz
Anna Frydrychewicz
24 sierpnia 2016
życiowego kryzysu
Fot. iStock / FredFroese
 

Ogólna zasada jest prosta: nigdy nie jest aż tak źle, żeby nie mogło być gorzej. Potwierdzą to twoi przyjaciele, rodzice i najbliżsi. W szczerej rozmowie wyznają że każdy z nich był kiedyś w takim życiowym punkcie, który można określić krótko: zęby w ścianę. I co? I każdy z nich jakoś z tego wyszedł. Czemu więc tobie miałoby się nie udać?

Niezależnie od tego, jak ciemne są chmury, które nadciągnęły nad twoje niebo i jak się z tym czujesz, jesteś w stanie się z tą sytuacją uporać. Wystarczy, że odpowiednio zadziałasz.

5 uniwersalnych kroków, które musisz podjąć w razie życiowego kryzysu

1. Przyjmij do wiadomości, że jest jak jest 

Choćby była to prawda najbardziej brutalna, bolesna, nie ma co jej dłużej od siebie odsuwać. Nie oszukuj się, nie próbuj żyć złudzeniami, bo to nie jest metoda rozwiązania twojego problemu. A jeśli to taki problem, którego nie da się rozwiązać, trzeba nauczyć się z nim żyć. W obu przypadkach kluczem do sukcesu jest akceptacja tego, co się wydarzyło. Nie oznacza to, że mamy się cieszyć z czegoś, co w tej chwili oznacza dla nas emocjonalny koniec świata (np. właśnie odeszła bliska Ci osoba). Chodzi o wpuszczenie tego faktu do swojej świadomości, po to właśnie by zacząć go sobie „oswajać”.

2. Koncentruj się na tym co jeszcze przed tobą 

Ważnym aspektem radzeniem sobie z sytuacją kryzysową jest podejście „zadaniowe” . Trzeba powiedzieć sobie: OK, jest nieciekawie, trzeba teraz jakoś się zorganizować, stworzyć sobie jakiś plan na ten najbliższy, niełatwy czas, żeby wyjść z tego obronna ręką. Zadaj sobie cztery pytania: Co realnie mogę teraz zrobić? Jak to mogę zrobić? Czego będę potrzebowała? Kto może mi w tym pomóc (wsparcie „z zewnątrz” jest w sytuacjach kryzysowych absolutnie niezbędne, choćby ograniczało się do krótkiego SMS-a od przyjaciółki: „jestem z tobą”)?.  Od dziś wszystko będzie inaczej, ale pracuj nad tym, żeby pewnego dnia było znowu pięknie.

3. Ucz się od innych 

Nie zamykaj się na doświadczenia innych ludzi. Słuchaj o tym, jak oni poradzili sobie w trudnych chwilach, bo tak naprawdę nigdy nie wiesz co pomoże ci najlepiej przetrwać kryzys i wyjść z niego obronną ręką. Nie kieruj się dumą, wykorzystaj wiedzę, którą ktoś chce się z tobą podzielić. Sama rozmowa z kimś, kto pokonał podobne jak twoje przeciwieństwa losu, może być budująca i wzmacniająca psychicznie. Ludzie są ciągle o wiele bardziej życzliwi niż wrogo nastawieni.

4. Idz cały czas do przodu 

Bo nie ma co rozpamiętywać w nieskończoność tego, na co nie masz wpływu, czego już nie zmienisz. Stagnacja i ciągłe przeżywanie swojego cierpienia sprawi, że będzie ci coraz trudniej wyjść z emocjonalnego „dołka”.  Nie oglądaj się więc co chwila żałując tego, co się wydarzyło. Trudno, życie jest czasem bardziej kwaśne niż słodkie, od ciebie tylko zależy jak długo będziesz czuł ten smak.

5. Zrób coś dla innych 

Po to, by mocniej poczuć, że nie jesteś sam, że stanowisz część, element tego świata, który może wpłynąć na czyjś los, na czyjeś samopoczucie. Uwierz, sam poczujesz się lepiej i z większym optymizmem spojrzysz na swoją sytuację. Poza tym, to taka twoja inwestycja w przyszłość. Dobro wysłane w przestrzeń, prędzej czy później,  zawsze do ciebie wróci.

Nasze osobiste kryzysy, te większe i mniejsze są nieodzowną częścią naszego życia. Zaakceptuj więc fakt, że nie zawsze będzie różowo i wzmacniaj swoją psychiczną siłę, pracuj nad emocjami. Gdy wydaje ci się, że nie możesz zrobić nic, by było lepiej, odpuść i przeczekaj ten słabszy moment. Za chwilę znów wzejdzie słońce.


Lifestyle

Urodowy must have na lato i jesień? Razem z Eyebar podpowiemy na co postawić!

Agnieszka Sierotnik
Agnieszka Sierotnik
24 sierpnia 2016
Urodowy must have na lato i jesień? Razem z Eyebar podpowiemy na co postawić!
Fot. iStock / gilaxia

Każda z nas chce czuć się wyjątkowo i pięknie. Uwielbiamy wszelkiego rodzaju maseczki, kremy, peelingi, a dni spędzone w SPA lub u kosmetyczki są naszym małym świętem. I nie ma się co dziwić! W ciągłym biegu i przy nadmiarze obowiązków łatwo zapomnieć o sobie samej, a przy okazji pogubić się w urodowych nowinkach. Na szczęście macie nas! Razem ze specjalistkami z Eyebar, przedstawiamy wam dziesięć must have’ów ze świata beauty. Dzięki nim poczujecie się jak prawdziwe gwiazdy!

1. Idealne brwi w pół godziny

Wyobrażałaś sobie kiedyś siebie bez brwi? To trochę jak najlepsza potrawa bez wystarczającej ilości przypraw – mało wyrazista i do poprawy. W tym przypadku najważniejsze jest zaufanie do osoby, która ma się zająć oprawą twojej twarzy. Nic nie może być tutaj przypadkiem! Właśnie dlatego w Eyebar powstał Eyebar System. To kompleksowy program złożony z pięciu kroków – diagnozy, mapowania, niktowania, koloryzacji i makijażu. Brzmi ekskluzywnie? I tak ma być! W urodowym fastfoodzie brwiami zajmują się wyszkolone wizażystki, które spojrzą na ciebie całościowo i sprawią, że będziesz wyglądać jeszcze piękniej niż wcześniej! Brwi muszą być idealne, nieważne czy obramowaniem twojego spojrzenia staną się Boy Brow (chłopięcy nieład), Glamour Brow (elegancki look), czy może Super Natural (misternie ułożone). Dzięki pięknym brwiom,  zawsze będziesz zaskakująco zachwycająca.

2. Siłownia twarzy

Z przerażeniem patrzysz w lustro i zauważasz coraz więcej zmarszczek? Zamiast panikować i biec na botoks, wybierz się na siłownię. Wcale nie taką zwykłą, bo siłownię twarzy. Face Gym   to masaż, który pracuje nad  czterdziestoma i jednym mięśniem, o których bardzo często zapominamy. Ta siłownia to pełen relaks, na który potrzebujesz tylko piętnastu minut! Bez potu, karnetów i sportowych staników. W Azji masaże są stosowane jako metoda na ujędrnianie skóry i zapobieganie utraty owalu twarzy. Nie musisz lecieć na wycieczkę do Indii czy Japonii, wystarczy, że poświęcisz piętnaście minut dziennie na wizytę w Eyebar i skorzystanie z Face Gym. Musisz przyznać, że jak na efekty utrzymujące się latami to całkiem niewiele. Efekty natychmiastowe? Redukcja opuchlizny, worków pod oczami i poprawa ukrwienia. Wszystko to sprawi, że w kwadrans twoja twarz będzie wyglądała młodziej o kilka lat!

3. Strobing

Znudziło ci się konturowanie a’la Kim Kardashian? Koniecznie wypróbuj strobingu. Wszystko czego potrzebujesz to dobry rozświetlacz dopasowany do twojej karnacji. Fotografowie kochają tą metodę od dawna. Dzięki niej twarz wygląda na zdrową, lśniącą naturalnym blaskiem. Bo właśnie o naturalność tutaj chodzi! W makijażu, którego pierwszą fanką była Kardashian, malowaliśmy wszystko od nowa, tak aby doprowadzić do najbardziej pożądanego kształtu twarzy, jakim jest owal. Stawiamy na naturalność, a więc podkreślamy to, co najlepsze i to przy użyciu jednego produktu! Trzeba obalić mit, jakoby strobing nie był odpowiedni dla cery tłustej czy mieszanej. Fakt, niedoskonałości i rozświetlacz nigdy nie będą najlepszymi przyjaciółmi, ale wystarczy odpowiedni korektor i podkład. Światło naturalnie pada na  kości policzkowe, koniec nosa, punkt między brwiami,  łuk Kupidyna i podbródek. To właśnie na te miejsca nanieś rozświetlacz.

4. Królowa boho

Romantycznie, zwiewnie i powiewnie; która z nas nie marzyła o tym, by przez chwilę poczuć się jak muza sławnego artysty czy królowa letnich festiwali? Styl boho to połączenie hipisowskiej serii barw z surferskim luzem i oryginalnością bohemy, od której wzięła się ta nazwa. W modzie królują zwiewne, długie sukienki, a w urodzie? Luźno powiewające na wietrze włosy, w które możemy wpleść kwiaty, wianki czy opaski i naturalny makijaż. Koniecznie w kolorach ziemi! Styl boho to idealny wybór na ślub, podczas którego chcemy przecież wyglądać pięknie i romantycznie. Dodatkowym atutem bycia boho chic jest fotogeniczność tego stylu. Nie bez powodu gwiazdy uwielbiają wybierać go na co dzień, ale i na wielkie premiery i gale.

5. Esencja wakacji na cały rok

A gdyby tak skóra cały czas była muśnięta słońcem, a bikini było idealne w ciągu dwunastu miesięcy a nie tylko dwóch? Choć lato powoli zbliża się ku końcowi, nie pozwól się by opuściło cię na dobre! Efekt skóry muśniętej słońcem wcale nie wymaga kilkunastu sekund spędzonych na solarium. Wystarczy, że do codziennego makijażu dodasz odpowiednio dobrany bronzer, który pięknie wymodeluje i sprawi, że twoja skóra będzie wyglądała na wypoczętą.

6. Nitkowanie twarzy

Pora na powrót do tradycji. Tym razem nie polskiej, ani nawet europejskiej, ale tej hinduskiej. Nitkowanie twarzy to pozbywanie się zbędnego owłosienia przy pomocy… nitki, a jakże! I nie, nie zrobicie tego w domu. Do prawidłowego  przeprowadzenia zabiegu potrzeba  odpowiednio splecionej bawełnianej nici. . Pierwotnie nitkowaniu  poddawano  kobiety wychodzące za mąż lub na specjalne okazje,  było symbolem  wkroczenie dziewczyny w dorosłość i kobiecość. Dziś może nam pomóc w poczuciu się bardziej kobieco ,a na pewno zbudowaniu pewności siebie. Nic przecież nie denerwuje nas tak bardzo, jak zbędne owłosienie. Tym bardziej na twarzy, gdzie każdy może je zauważyć. Zalety nitkowania? 100% eco i szybki efekt, ale co najważniejsze – odrastające włoski są zdecydowanie łagodniejsze! W Eyebar nitkowaniem zajmują się wizażystki, które dokładnie wytłumaczą ci każdy etap zabiegu, a na koniec dodadzą delikatny makijaż.

7. Poczuj się jak gwiazda!

Zawsze chciałaś spróbować życia hollywoodzkiej gwiazdy? Teraz to możliwe! Dzięki usłudze Eyebar Express, możesz poddać się kilku zabiegom jednocześnie. Jeżeli przed tobą wielkie wyjście lub po prostu chcesz poczuć się zadbana i zrobić coś dla siebie – nie ma lepszej możliwości. W czasie gdy jedna stylistka będzie się zajmować twoimi paznokciami, druga zrobi ci makijaż, by trzecia mogła zabrać się za układanie oszałamiającej fryzury. Brzmi jak bajka, czyż nie? Zamiast męczyć się kilka godzin przed wyjściem w domu, martwiąc się czy lakier jest już suchy, a włosy nie stracą swojego misternie wyrzeźbionego wyglądu w czasie nakładania na twarz kolejnej wersji makijażu – powierz się w ręce specjalistek. One zajmą się tobą kompleksowo i najlepiej, jak potrafią.

8. Lustro na paznokciach

Lustereczko powiedz przecie…  Gdyby tylko zła królowa wiedziała, że może mieć lustro na paznokciach, z pewnością powtarzałaby swoje zaklęcie co chwilę. Lustrzane paznokcie to kolejny element szału na błysk. Jak je osiągnąć? Jeżeli lubisz eksperymenty, a przy okazji jesteś cierpliwa – wybierz naklejki. Ich przyklejanie zajmuje trochę czasu i wymaga ogromnej dokładności, ale efekt jest zniewalający! Jeżeli jednak wolisz lakier do paznokci, upewnij się, że są one w idealnym stanie. Chromowane lakiery podkreślają każdą niedoskonałość. Pomysł na lustrzane paznokcie, który wymaga największego zaangażowania, ale i pomocy specjalistki, to użycie pyłków, które przy odpowiednim nakładaniu na płytkę paznokcia zaczynają przypominać prawdziwe lustro!

9. Stopy do całowania!

Idealnie gładkie stopy i porywający kolor paznokci… Czy można chcieć czegoś więcej? Oczywiście, przyjemności jaką jest pedicure! Jeżeli wybierzesz wersję domową, zaopatrz się w bawełniane skarpetki. Są twoim największym sprzymierzeńcem. Wystarczy, że po użyciu peelingu czy maski, nałożysz grubą warstwę kremu, a po kilku godzinach twoja skóra będzie idealnie nawilżona i gładka jak u niemowlaka. Gdybyś jednak potrzebowała szybkiego działania, w Eyebar czeka na ciebie manicure klasyczny, japoński czy hybrydowy. Jedno jest pewne, czeka cię relaks!

10. Zadbany facet

Pielęgnacja wśród mężczyzn przestaje być tematem tabu. I bardzo dobrze! W końcu każda z nas pragnie, by jej wybranek wyglądał pięknie każdego dnia. Tak, tak – przecież to takie nie męskie! Wręcz przeciwnie, prawdziwy facet dobrze wie, że musi o siebie zadbać. Kończy się na balsamie po goleniu? To już dobry początek! Na kolejną wizytę w Eyebar zabierz go ze sobą! Urodowy fastfood jest otwarty także na panów, którzy mogą skorzystać z Eyebar System Men. Zero wysiłku, masa przyjemności!

A ty, który must have wybierzesz dla siebie?


Zobacz także

Życie singla jest szczęśliwe jak żadne inne, to potwierdzone naukowo!

Każdy kocha prezenty! Najlepsze pomysły na prezenty marzeń dla całej rodziny. Świąteczny prezentownik Oh!me

Ashtanga joga – na czym polega joga klasyczna?