Go to content

Co rolka papieru toaletowego wisząca w twojej toalecie mówi o tobie?

Fot. iStock / Terryfic3D

Można się śmiać, bo jak zestawić papier toaletowy i osobowość. A jednak. Znam osoby, które mają fobię związaną z wieszaniem papieru toaletowego i potrafią w toalecie u innych osób odwrócić rolkę tak, żeby im pasowało i nie drażniło, że wisi inaczej niż one zakładają.

Każdy ma jakieś dziwactwa i wariactwa. Pewnie można by zrobić badania o tym, co oznacza dla naszej osobowości układanie małej łyżeczkę przy talerzu lub, od której nogi zaczynamy zakładanie skarpetek. Przykładów można by mnożyć, ale skupimy się na… papierze toaletowym.

Zastanawialiście się kiedykolwiek, jak wieszacie rolkę papieru toaletowego? Z końcem wiszącym „nad” czy „pod” rolką?

Otóż doktor Gilda Carle przeprowadziła sondę. Zbadała około dwóch tysięcy osób w każdym wieku pytając, czy zamieniają położenie rolki papieru toaletowego w domach innych osób – co piąta osoba odpowiedziała twierdząco.

Jeśli wieszasz rolkę papieru „nad”

– jesteś osobą bardziej niż inni asertywną, która często pełni rolę przywódczą, ale nie w sposób autorytarny, wręcz przeciwnie, masz w sobie bardzo dużo opiekuńczości, jednak twoja osobowość wśród innych bywa dominująca.

Jeśli wieszasz rolkę papieru „pod”

– jesteś osobą bardziej uległą, co nie znaczy oczywiście, że zawsze zgadzasz się na wszystko, jednak niechętnie wchodzisz w konflikty. Charakteryzuje cię duża elastyczność – zdolność do przystosowania się w wielu sytuacjach, poza tym jesteś mało kłótliwa i niezwykle empatyczna.

To co? Biegniecie do łazienki sprawdzić, jak wisi wasz papier toaletowy? 😉


 

źródło: spring.org.uk