Go to content

Recepta na dobre życie wcale nie jest skomplikowana! Spróbujesz?

Fot. iStock/shapecharge

Każdy z nas ma lepsze i gorsze dni. Czasami chcemy się schować przed światem i marzymy, żeby wszyscy dali na zwyczajnie święty spokój. To normalne i zdarza się każdemu. Ważne jednak, by ten nastrój przezwyciężyć, wyjść z dołka, by nie pozostawać w nim na dłużej. Tak naprawdę codziennie mamy szansę na lepsze życie. I choć czasami chcielibyśmy myśleć inaczej, to jednak szczęście zależy od nas, a recepta na nie, wcale nie jest skomplikowana.

Nie zatrzymuj się

Nie pozwól okazjom na zmianę twojego życia wymknąć się niepostrzeżenie. Nie zamykaj się w swojej komfortowej strefie i nie oszukuj, że już niczego w życiu ci nie potrzeba i jest dobrze, tak jak jest. Hej, życie mamy jedno, wyciśnijmy je do ostatniej kropli zrealizowanych marzeń.

Zaufaj sobie

Wsłuchaj się w siebie, w swoją intuicję, którą tak często ignorujemy. Nie podejmuj decyzji pochopnie, bo tak jest rozsądniej i inni też by tak postąpili. Zapytaj siebie, czego chcesz. Daj sobie czas, uzbrój się w cierpliwość i poczuj, w którą stronę chcesz iść.

Zaprzyjaźnij się z życiem

Świat jest takim, jakim ty chcesz go widzieć. Nie chce się skrzywdzić, czy ukarać. Rozejrzyj się, poszerz swoje horyzonty, dojrzyj nowe możliwości i zrozum jak wiele świat ci oferuje. Trzeba tylko to zauważyć i wyciągnąć ręce.

Przyglądaj się swoim myślom

One nigdy nie będą w 100% pozytywne. Zawsze pojawi się krytyk wewnętrzny, który będzie chciał cię zatrzymać w tym, co masz, tu, gdzie jesteś. Wsłuchaj się w ten głos i odrzuć, to co negatywne, co cię ogranicza. Użyj ogromnej siły swojego umysłu i zmień swoje nastawienie, zacznij myśleć pozytywnie.

Przywołaj siłę, którą w sobie masz

Bo masz ją, musisz tylko chcieć ją wydobyć, by wyjść z dołka, w którym się znajdujesz. Naucz się sięgać po swoje własne zasoby, korzystaj ze swoich mocnych stron, użyj swojej inteligencji i dojrzałości. Pamiętaj, że najgorsze już za tobą.

Naucz się kochać siebie

Przestań myśleć o sobie źle. Zmień swoje nawyki myślowe, przestań krzywdzić siebie własną opinią na swój temat. Pomyśl w końcu o sobie dobrze. Masz do tego prawo, masz prawo być kochanym przez samego siebie.

Nie wymagaj od siebie zbyt wiele

Obniż poprzeczkę, nie zakładaj, że nie popełnisz błędów, że się nie potkniesz. Porażki spotykają każdego z nas, są wpisane w nasze życie. Posłuchaj siebie, swoich pragnień, a nie tego, co inni od ciebie wymagają.

 

Nie denerwuj się

Zwłaszcza, gdy spotykasz się z mało konstruktywną krytyką. Pamiętaj, że murem głowy nie przebijesz i czasami naprawdę lepiej machnąć ręką i pójść swoją drogą, niż bezskutecznie udowadniać komuś, że nie ma racji.

Daj sobie prawo do rozczarowań

Bo one są częścią naszego życia. Rozczarowujesz siebie? Przekuj to na lekcję, wykorzystaj zdobyte doświadczenie, podobnie, kiedy rozczarowują cię inni ludzie. Ogromną sztuką jest zrozumienie swoich uczuć, nazwanie ich, by móc podjąć kolejne działania.

Postaw się swoim lękom

Każdy z nas się boi. Ma swoje strachy i lęki, ale grunt to nie pozwolić, by one zawładnęły naszym życiem. Boisz się? To normalne, każdy boi się zmian, konsekwencji podejmowanych decyzji, gdy nie ma pewności, co czeka na nas tuż za rogiem. Ale to nie znaczy, że przez ten strach mamy stać w miejscu. Postaw się mu, zrób krok do przodu, a on sam pójdzie w pioruny.

Poczuj się dobrze ze sobą, niezależnie od tego, co przynosi ci życie. Pamiętaj, że za każdym razem, gdy się budzisz, masz szansę na dziś lepsze od tego, które było wczoraj. Nie zmarnuj tego!