Lifestyle Macierzyństwo Psychologia

Radość Życia dla MAM!

Radość Życia każdego dnia!
Radość Życia każdego dnia!
6 listopada 2017
Fot. Pixabay
 

Kiedy pojawia się dziecko w naszym życiu, to tym samym rozpoczynamy w nim wielką rewolucję… Kiedy byłaś sama to robiłaś to, co chciałaś, mając dla siebie i swoich przyjemności – potrzeb więcej czasu, a jak się pojawiała ta najważniejsza osoba, to wokół niej zaczął kręcić się cały Twój świat.  

Jak to u mnie było jako świeżo upieczonej mamy…

Podczas pierwszych trzech miesięcy macierzyństwa moje życie toczyło się w pełni wokół dziecka – przyjęłam jego rytm J Jednak po tym czasie zaczęłam także myśleć o sobie… Moje potrzeby zaczęły się budzić jakby ze snu „ciąży i pierwszego zachłyśnięcia macierzyństwem”. Nie jest łatwe na początku w tak wyjątkowym okresie dla każdej kobiety poświecić czas tylko dla siebie – uważam, że trzeba się tego uczuć stopniowo zaczynając od zrobienia małych „rzeczy” – przyjemności tylko dla siebie.  Na początku kiedy zrobiłam „coś” dla siebie i nie poświęciłam wówczas tego czasu dziecku to odczuwałam uczucia zbliżone to „wyrzutów sumienia” Zaczęłam się zastanawiać czy dobrze robię poświęcając czas tylko dla siebie… I tutaj z nieba, od Losu przyszła do mnie niezwykle mądra wiadomość:

Wiesz, co tak naprawdę jest najlepsze dla Twojego dziecka?

Najlepsza jesteś TY!

Najlepsze jest to, co sprawia, że Ty czujesz się lepiej.

Najlepsze jest to, co Ci odpowiada Twój instynkt
Najlepsze jest to, co pomaga czuć się dobrze również Tobie.
Najlepsze jest to, co Ci pozwala czuć się szczęśliwą ze swoją rodziną
Bo gdy Ty dobrze się czujesz, oni ostają to, co najlepsze
Bo to, co najlepsze to TY!
Bo gdy czujesz się pewna siebie, oni także czują się pewni i bezpieczni
Bo gdy TY czujesz, ze postępujesz dobrze, Twój spokój i radość przechodzą na nich.
Bo tym co najlepsze jesteś TY!!!

Zrozumienie tego przesłania było punktem zwrotnym na mojej świeżo wytyczonej drodze w roli mamy.

Tak naprawdę to uważam, że każda z Nas przechodzi tę niezwykłą przemianę w swoim życiu na własny sposób. Na początku to taka karuzela świadomości, która z czasem przeradza się w świadomą pełną miłości i radości mamę.

Czy mama ma prawo cieszyć się życiem?

Oczywiście, że TAK, a oto powody:

Kiedy Ty jesteś zadowolona i radosna to także Twoje dziecko takie jest bo czerpie od Ciebie, to co niego wysyłasz!

Kiedy spędzasz czas tylko dla siebie robiąc to, co lubisz, to wypoczywasz ładując baterię i oddasz dziecku „naładowaną” siebie!

Kiedy jesteś w pracy, to pracujesz nad swoją i swojej pociechy przyszłością!

Kiedy spędzasz czas z przyjaciółką to potrzebujesz się wygadać dzięki czemu będziesz spokojniejsza w domu.

 rz dla mam.

5 rad dla zapracowanych Mam dbających o swoją Radość:

Bądź elastyczna w realizacji zaplanowanych działań!  

Planuj sobie z wyprzedzeniem tydzień, a następnie zadania na dany dzień. Ważne jest to, aby były one realne-wykonalne. Dobrze się zastanów nad tym ile jesteś w stanie zrobić. Wyznaczanie kosmicznych celów zniechęci Cię do działania i odbierze energię. Dlatego lepiej mniej, metodą małych kroków niż ciągle pędzić. Nieustanny bieg prowadzi tylko do jednego – upadku, z którego bardzo ciężko się podnieść. Dopasuj swoje możliwości do nowo pojawiających się okoliczności i staraj się być jak najbardziej elastyczna.

Wybaczaj samej sobie słabsze chwile!

Naturalne jest to, że każda z Nas ma goryszy dzień, a nawet tydzień. W takich chwilach najważniejsze jest to, aby zaakceptować taki stan. Kiedy go zrozumiemy i przeżyjemy te wszystkie emocje to Nas opuści pozostawiając siły do działania. Jak to możliwe? Nie walczyłaś z nim tylko go zaakceptowałaś oczyszczając się negatywnych emocji, sytuacji… a to oczyszczenie wypełniła nowa energia. Kiedy będziesz sukcesywnie wybaczała to stanie się ono dla Ciebie czymś normalnym i zobaczysz, że taka postawa sprawi, iż tych słabszych dni będziesz mniej przyciągała do swojego życia.

„Ładuj codziennie  baterię” poświęcając czas tylko dla siebie!

Nie jest to łatwe, ale bardzo ważne dla mamy i warto zrobić wiele, aby ten czas tylko dla siebie każdego dnia znaleźć. Godzinka w ciągu dnia to nie jest, aż tak dużo. Ja uważam, że aby ją znaleźć to trzeba dobrze zorganizować swój czas i włączyć w opiekę nad naszymi pociechami najbliższych.  Moim najcudowniejszym lekarstwem ładujących błyskawicznie moją baterię jest aktywność. Staram się ją łączyć z innymi radościami jak biegając w towarzystwie natury i słońca, w ulubione miejsce.

Jeśli jesteś tak bardzo zapracowana i zajęta wychowywaniem dziecka to tą godzinę dla siebie połącz a długim spacerem czy spaceruj do pracy. Każdy najmniejszy prezent dla samej siebie jest lepszy od żadnego!

Proś o pomoc!

My kobiety często pełnimy rolę Matki Polki, która sobie sama ze wszystkim poradzi. Zakupy, sprzątanie, pragnie, gotowanie, zajmowanie się dziećmi… można takich czynności wymieniać chyba w nieskończoność… Branie na swoje braki „całego świata” to częsty błąd, który popełniamy. Zawsze warto poprosić o pomoc ponieważ proszenie o pomoc nie oznacza słabości! Osiągnięcie sukcesu ze wsparciem także jest sukcesem, a ile radości wspólne sukcesy przynoszą… Bądź dla siebie wyrozumiała i proś o pomoc!

Buduj przestrzeń wsparcia z przyjaciółką!

Czasu wolnego masz bardzo mało, ale zawsze znajdź go dla najbliższej przyjaciółki. Doskonale jakby ona była także na takim etapie macierzyństwa co Ty 😉 Wygadanie się to zawsze dobra metoda na to, aby zrzucić z siebie jakieś wątpliwości. Same we własnym punkcie widzenia często ograniczamy się, nie widząc wielu innych możliwości w rozwiązaniu chodzących nam po głowie spraw. Wspólna kawa czy spacer z pociechami to zawsze doskonałe okazje, aby budować tą niezwykłą przestrzeń wsparcia.

Zatem…

Drogie mamy jesteście gotowe na to, aby:
Zadbać o radość we własnym życiu i tym samym o radość Waszych pociech?
Zacząć żyć pełnią życia ciesząc się macierzyństwem?
Potrzebujecie wsparcia, inspiracji i motywacji od młodej Mamy jaką jestem?

Zobacz mój kurs on-line Bank Radości Życia, który stworzyłam z myślą o kobietach pełniących najważniejszą rolę życia, jaką jest bycie mamą!!!


Lifestyle Macierzyństwo Psychologia

10 największych sekretów mojej przemiany! Co musisz zrobić, aby raz na zawsze pokonać obciążającą Cię przeszłość i cieszyć się własnym życiem?

Radość Życia każdego dnia!
Radość Życia każdego dnia!
8 listopada 2017
Monika Bulik - Karpacki Sekret
Monika Bulik - Karpacki Sekret – Monika Bulik - Karpacki Sekret
 

Każda z Nas jest w codziennej podróży zwanej życie i każda z Nas pragnie być szczęśliwa spełniając swoje najskrytsze marzenia.  Często jest jednak  tak, że przeszłość pozostawiła w naszym sercu ogromne i bolące rany, z którymi nie potrafimy sobie poradzić, nie możemy o nich zapomnieć… Albo każdego dnia biegniemy tak szybko, że dzień po dniu gubimy, co tak naprawdę jest dla Nas ważne w życiu, tracąc gdzieś w tym wszystkim radość…

Moja życiowa wędrówka była szczególnie skomplikowana, wiodła od zagubionej nastolatki, którą pochłonęło dziesięcioletnie Koło Wiecznego Odchudzania, po dorosłą kobietę, która przemieniając własne życie wreszcie zaczęła rozumieć potrzeby własnego ciała, akceptować je, kochać samą siebie i cieszyć się każdym dniem. Wierzę, że każda z Nas może pokonać największe trudności i cieszyć się życiem osiągając to, czego najmocniej pragnie!

Bliżej moją historię przemiany możesz poznać TUTAJ

Jak rozwija się nasza osobowość? Co jest do tego niezbędne?

Poznanie samej siebie – własnego wnętrza, potencjału, pasji, zainteresowań, a także bagażu przeszłości który musimy z siebie zrzucić – to wszelkie  trudności, ograniczenia, negatywne przekonania, słabe strony…

O sukcesie decydują Twoje  myśli, które generują to: co czujesz, jak się zachowujesz i jak działasz!  

Umiejętność konstruktywnego  popełniania błędów – odkrycie źródeł i powstanie ich przyczyn. Następnie całkowite zrozumienie pełne świadomej akceptacji.  I oczywiście wyciągniecie z nich pouczających rozwijających lekcji podnoszących jakość naszego życia.

Wiedza i praktyka – wykorzystanie wiedzy o samej sobie i o popełnianych błędach – to po prostu przełożenie tego co wiemy w to, co robimy na co dzień.

Karpackie Inspiracje

Karpackie Inspiracje

10 najważniejszych sekretów moje przemiany dzięki którym pokonałam największe życiowe trudności i zaczęłam cieszyć się  życiem:

1.Podejmij świadomą decyzję o zmianie!

Taka decyzja w Twoim trwałym procesie przemiany zbuduje mocny fundament otwartości oparty na świadomości dokonywaniu pozytywnych zmian w życiu!

To najpiękniejsze i najważniejsze zobowiązanie samej ze sobą, które wzmocni miłość do samej siebie, Twoje poczucie własnej wartości, a jego owoce przyniosą Ci bezcenne dary!

2. Wybacz sobie i przebacz innym!

To najpiękniejszy prezent  jaki możesz sobie ofiarować dzięki któremu zrzucisz z siebie najcięższy bagaż zbędnych doświadczeń z przeszłości. Jeśli nie załatwisz do końca spraw, które tego wymagają w Twoim życiu to one zawsze będą do Ciebie powracać. Rozpocznij ten piękny uzdrawiający proces od wybaczenia samej sobie wszystkich wyrządzonych krzywd, a zobaczysz jak świat zacznie oczyszczać się z tego, co Ci do tej pory doskwierało, aby cieszyć się w pełni życiem.

3. Podejdź do błędów jako Wyzwań!

Ciągle myślisz o tym jaki to świat jest niesprawiedliwy i, że to na Ciebie spada najwięcej problemów. Aby przerwać tą samospełniającą się przepowiednię musisz zacząć od zmiany sposobu nastawienia do wszelkich trudności, które spotkają Cię w życiu. Każde cierpienie zawsze ma ukryte wynagrodzenie. Daj sobie czas na odkrycie tej wiadomości i zmień „coś” w swoim życiu, co tego wymaga.

4. Odkryj własne przyjemności!

Kiedy wiesz, co wprawia Cię w doskonały nastrój to po prostu rób tego jak najwięcej. Koncentracja na tym, co lubisz zawsze doda Ci energię, wzmocni Twoje pozytywne myślenie, a z czasem wypełni wszystkie braki i negatywizmy w Twoim życiu – to, czego pragniesz się pozbyć i co, Cię najbardziej blokuje od tego aby w pełni cieszyć się życiem.

Monika Bulik - Karpacki Sekret

Monika Bulik – Karpacki Sekret

5. Zbuduj własną Piramidę Wartości!

Jak wiesz, co jest dla Ciebie najważniejsze w życiu to już zawsze będziesz wiedziała dokąd zmierzasz i co pragniesz w nim mieć. Wówczas wykorzystujesz swój czas na to, co lubisz i  kochasz robić i z kim pragniesz być. Natomiast kiedy spotykają Cie trudniejsze momenty to zawsze potrafisz z nich szybko wyjść ponieważ to wartości utrzymują Twoją motywację i są Twoim najcenniejszym drogowskazem.

6. Zadbaj o ciało poprzez aktywność!

Aktywność to najcudowniejsze lekarstwo na całe zło! Budowa nawyku systematycznej aktywności jest najsilniejszym przemieniaczem powodującym mocną serię naturalnych – trwałych przemian w naszym życiu. Uprawiając ulubione aktywności relaksujesz ciało rozładowując stres i dając upust najgłębszym wewnętrznym napięciom.

7. Zadbaj o ciało mądrze i zdrowo się odżywiając!

Kiedy świadomie i zdrowo się odżywiasz to  jedzenie jest dla Ciebie przyjemnością.  Odzwierciedla to fakt, że masz kontrolę nad własnym życiem. Twoje potrzeby i największe pragnienia są ujawniane i zaspokajane. Konsekwentnie realizujesz zaplanowane cele czerpiąc energię do działania z tego, co jesz, bo przecież jesteś Tym co jesz. Takie funkcjonowanie sprawia, że w sposób naturalny  wzmacniasz miłość do samej siebie. Akceptujesz swoje ciało odczytując jego potrzeby i systematycznie je zaspokajasz dbając o nie.

8. Czerp rozwijające inspiracje!

„Kiedy uczeń jest gotowy to znajdzie mistrza” … czyli jak jesteś gotowa i otwarta do prawdziwej tj. trwałej przemieniany własnego życia to przyciągniesz do siebie to, czego potrzebujesz, aby tego dokonać. Bądź świadoma otaczającego Cię świata i zobaczysz jak zaczniesz dostrzegać o wiele więcej niż przed podjęciem decyzji o zmianie. Przyciągniesz do siebie książki, filmy, muzykę, ludzi – wszystko, co na ten moment jest Ci potrzebne. Tylko otwórz się na to!!!

9. Poszukaj wsparcia, jeśli sama nie dasz rady!

Jeśli doszłaś do wniosku, że sama sobie nie poradzisz w tej niezwykłej przemianie to od razu poszukaj wsparcia. Potrzebujesz się wygadać systematycznie z przyjaciółką dzieląc się swoimi obawami, a może grupowych warsztatów, kursów  podczas których będziesz czerpała  inspirację i motywację od kobiet z podobnymi problemami. Nie każda z Nas lubi się odsłonić, ma odwagę, aby podzielić się czymś co jest ważne i boli. Tutaj najlepszym wsparciem jest praca indywidualna. Mogą także pomóc Ci Ja, w jaki sposób zobacz TUTAJ

10. Zbuduj własną Studnię Wdzięczności!

Im bardziej doceniasz samą siebie i to, co masz tym więcej otrzymujesz.!!!

Życz sobie dobrze, zaufaj sobie, traktuj samą siebie jak największego przyjaciela.  Wyrażaj wdzięczność za to, jaką jesteś i to, co masz. 

Nie krytykuj i nie osądzaj innych bo wówczas zawsze odbierasz sobie nowe szanse i możliwości w osiąganiu tego o czym najbardziej marzysz, za czym najmocniej tęsknisz. Pamiętaj – to, co wysyłasz powraca do Ciebie zawsze zwielokrotnione zarówno dobro jak i zło. Wdzięczność i miłość do samej siebie to klucze  do radości życia z każdego dnia.

Podsumowanie:

Jeśli pragniesz  skutecznie i trwale przemienić własne życie to kluczowa jest  świadomość i otwartość ku zmianie oparta na wysokim poczuciu własnej wartości i odpowiedzialności za własne życie. Moje sekrety przemiany – to jak nauczyłam się  przemieniać trudności, nie było szybkie i łatwe – trwało aż 7 lat. Obecnie zrobiłabym to szybciej ponieważ mam narzędzia, które mi w tym skutecznie pomogły. Wszystkie te narzędzia – cały sekret mojej długiej i bardzo wymagającej przemiany zawarłam w kursie on-line Bank Radości Życia.

Pragniesz raz na zawsze pokonać życiowe trudności i przyciągnąć do własnego życia to, czego najmocniej pragniesz?

Jeśli TAK to kurs BANK RADOŚCI ŻYCIA jest dla Ciebie! 


Lifestyle Macierzyństwo Psychologia

Listopadowe „porządki” i dobry start w Nowym Roku!

Radość Życia każdego dnia!
Radość Życia każdego dnia!
3 listopada 2017
fot. Pixabay

Listopad miesiąc, w którym wiele z Nas odczuwa gwałtowny spadek formy, dokuczają nam przeziębienia, kapryśna – deszczowa i wietrzna pogoda, a nawet takie wewnętrzne „wahadełko” nastrojów. Dlaczego tak się dzieje? Ja uważam, że każdy miesiąc… i dzień jest dobry na to, aby robić to co się lubi. A te dopadające Nas nostalgie to wynik tego, że same się im poddajemy.

Podejdź do listopada w przyjazny i optymistyczny sposób…

To doskonały czas na to, aby przyjrzeć się temu, co dotychczas osiągnęłyśmy  w 2017 roku i rozpocząć generalne porządki z planowaniem w tle. Dlaczego akurat teraz? Wiele z Nas z utęsknieniem czeka na Nowy Rok i myśli sobie, że to właśnie od nowego roku rozpocznie w swoim życiu spektakularne zmiany i już na pewno się uda, to czego chce. Takie podejście to stawienie wszystkiego na „ostatnią kartę”, a w taki sposób nie ma szans na to, aby zmienić „coś” bardzo ważnego w swoim życiu – długotrwale.

przemiana życia

fot. Pixabay

Jak wiesz dokonywanie zmian  nie lubi pośpiechu!

Kluczowa jest tutaj świadomość odpowiedniej ilości czasu, takiej dzięki której „rozpracujesz” w swoim życiu to, co tego wymaga, a wówczas będziesz mogła postawić solidne fundamenty na którym będziesz budowała życie jakie pragniesz mieć z głębi serca. Wówczas każdy swój dzień wypełnisz miłością do samej siebie, wysokim poczuciem własnej wartości, sensem życia, spełnieniem, szczęściem, radością… To będzie naturalne ponieważ raz na zawsze pożegnasz się z tym, co Ci nie służy stopniowo otwierając się na to, czego najmocniej pragniesz. Dlaczego tak ważne jest tutaj „rozłożenie na części pierwsze” wszelkich ograniczeń, przeszkód, trudności… których doświadczasz w życiu.

Jakich generalnych „porządków” możesz dokonać w listopadzie?

Co zrealizowałaś w 2017 roku, z tego co zaplanowałaś?

To jest bardzo ważny krok, który albo zachęci Cię do dalszych działań, albo zniechęci… Dlatego tak ważne jest to, aby dokonać go w 100% szczerości, otwartości, zaufaniu do samej siebie, traktując siebie jak największą przyjaciółkę.

Już teraz…

Odszukaj swój zeszyt z celami 2017 roku i popatrz na nie, a następnie odhacz te, które zrealizowałaś. Następnie przejdź do przyjaznej informacji zwrotnej opartej na wdzięczności zadając sobie następujące pytania:

Karpackie Inspiracje

Karpacki Sekret

Jak nie zrealizowałaś tego, co zaplanowałaś to już teraz rozpocznij proces wybaczania samej sobie tego! To jest bardzo ważny krok! Jeśli ciągle będziesz rozpamiętywać to, czego nie zrobiłaś i wyrzucać sobie jaka to jesteś nieudacznica i brak Ci konsekwencji to nigdy nie powrócisz do równowagi i nie będziesz zrealizowała nowych celów. Najpierw musisz zbudować wewnętrzny grunt wypełniony miłością do samej siebie, zaufaniem, otwartością i szczerością. To na nim będziesz tworzyła życie jakie pragniesz mieć! Pamiętaj także, że każda z Nas ma prawo do trudniejszego dnia, tygodnia, a nawet dłuższego czasu. Najważniejsze jest to, aby go świadomie przeżyć akceptując. Wówczas uwolnisz się od największych ciężarów, które Cię zatrzymały w życiu. Daj sobie szansę na ten niezwykle ważny moment w Twoim żuciu. Pamiętaj wszystko jest po „coś”, a to co boli z czasem przerodzi się w siły dzięki którym już nic Cię nie zatrzyma!!!

Co jest Twoim sensem życia?

Masz odkryty cel życiowy, wiesz kim jesteś, co kochasz robić i dla kogo… to jesteś szczęściara 😉 A co możesz zrobić jeśli nie masz jeszcze odkrytego poczucia sensu albo się wahasz czy ten o którym myślisz jest jednym…

Mam nadzieję, że masz gdzieś zapisaną tą swoją misję – przeznaczenie i…

Już teraz…

Odszukaj ją i sprawdź czy to ona, a w jaki sposób?

Zadaj sobie podstawowe pytania, które znajdują się w poniższej Karpackiej Karcie Inspiracji:

Możesz ją sobie także pobrać klikając w nią!

Karpackie Inspiracje

Karpacki Sekret

Jeśli potrzebujesz inspiracji, wsparcia tak aby krok po kroku odszukać albo wzmocnić swoje poczucie sensu, to skutecznie Ci w tym pomoże mój kurs on-line Bank Radości Życia, który zobaczysz TUTAJ, a także klikając w obrazek…

Bank Radości Życia

Karpacki Sekret-Monika Bulik

Co pragniesz osiągnąć w 2018 roku?

Już teraz…

Zrób listę wszystkich celów, pragnień, marzeń. Spisz wszystko o czym myślisz, za czym najmocniej tęsknisz, co pragniesz.  Podobnie jak w przypadku poprzednich kroków zrób i ten w 100% szczerości, otwartości i zaufaniu do samej siebie.

Możesz to ćwiczenie wykonać w zeszycie, który będzie stanowił Twój Dziennik Celów 2018 albo pomocna Ci w tym będzie poniższa Karpacka Inspiracja:

Karpackie Inspiracje

Karpacki Sekret

Kiedy zweryfikowałaś swoje dotychczasowe osiągnięcia wykonując przyjazną informację zwrotną pełną wdzięczności, umacniając swoje poczucie sensu w życiu, poznając swoje nowe cele na 2018 roku to od razu przejdź do działania. Nie czekaj na ten wyjątkowy Nowy Rok! Szkoda czasu, a do stycznia możesz robić kawał dobrej roboty, aby być bliżej tego czego najmocniej pragniesz w życiu.

Już teraz…

Pomyśl:

Co możesz z robić jeszcze w tym roku, aby byś bliżej swoich noworocznych celów?

A następnie zaplanuj:

⇒ Cele na listopad, albo większy cel listopadowy i do niego mniejsze zadania

⇒ Organizuj sobie tydzień, najlepiej podczas weekendu, aby wraz z poniedziałkiem wkroczyć w fazę konsekwentnego działania

⇒ Wyznaczaj zadania na dzień, maksymalnie 3, one mają być realne w wykonaniu.

Podsumowanie…

Listopad nie musi być pochmurny, kapryśny, wymagający dla Nas. Postanów już teraz w jaki sposób pragniesz przeżyć ten czas, niech będzie wyjątkowy i pełen tego, co jest dla Ciebie ważne w życiu. Dokonaj przeglądu swoich celów 2017 roku, zastanów się dlaczego poszło Ci tak, a nie inaczej i co było tego powodem. Rozlicz się szczerze z tychże osiągnięć, a następnie zachęć się do realizacji nowych Wyzwań-Celów, które są Ci bliskie. Jeśli masz do „posprzątania” jakąś część w swoim życiu, to zacznij od tego. Nie pójdziesz do przodu jak będziesz chowała trudności pod dywan. „Musisz” zapragnąć stawić im czoła i wówczas „jak z procy” polecisz w kierunku upragnionych celów zaskakując się swoimi możliwościami, o którym być może nawet nie marzyłaś. Tak działa piękno prawdziwości oparte na Twojej autentyczności i tego, co jest dla Ciebie najważniejsze w życiu!

Staw w listopadzie trudnościom, które Ci doskwierają!

Uświadom sobie już teraz czego pragniesz pozbyć się z własnego życia…

Co blokuje Cię od pełni życia i codziennej radości…

Szkoda marnować czasu i czekać na ten wyjątkowy Nowy Rok!

Każdy dzień jest dobry na zmianę!

Przemień trwale swoje życie z kursem Bank Radości Życia!