Lifestyle

Przyjrzyj się temu obrazowi i dowiedz się, jakie są twoje głęboko skrywane lęki

Anna Frydrychewicz
Anna Frydrychewicz
27 października 2017
Fot. Fot. Screen z Facebook /Kissed By Angels
 

Ten obraz jest niepokojący. Może ze względu na kolory, może na to, co przedstawia – budzi pewien podświadomy lęk. Który element dostrzegłeś jako pierwszy? Zobacz, co to może oznaczać.

Przyjrzyj się temu obrazowi

Interpretacja

Nóż

Jeśli zauważyłeś najpierw nóż, prawdopodobnie podświadomie boisz się choroby.  Nawet jeśli masz podstawy, by obawiać się, że zachorujesz, niech ten strach przestanie cię paraliżować, a zmobillizuje do tego, by o siebie bardziej zadbać.

Gąsiennica

Symbolizuje twój głęboko zakorzeniony lęk przed tym, co „nadrealne”, paranormalne. Boisz się duchów? Doświadczyłeś czegoś, co napawa cię lękiem przed zjawiskami, których wytłumaczyć nie można? Spróbuj spojrzeć na te wydarzenia z większym dystansem i realizmem.

Motyl

Jeśli najpierw dostrzegłeś motyla, prawdopodobnie obawiasz się zdrady. Czyżbyś został już oszukany  w przeszłości i boisz się, że historia się powtórzy? Pamiętaj, że zawsze warto dać szansę nowej relacji, warto rozpocząć ją z „czystą głową”. Zaufaj.

Jabłko

Jeśli jako pierwsze zauważysz jabłko, oznacza to, że masz podświadomy strach przed utratą bliskiej osoby. Zwykle jest to powszechne u tych z nas, którzy stracili już kogoś bliskiego i nie mogą sobie z tym uczuciem poradzić. Porozmawiaj o tym lęku z kimś, kto mógłby pomóc ci go przezwyciężyć.


Na podstawie: providr.com

 


Lifestyle

Jak naprawdę wyglądają modelki bez użycia photoshopa! Brawo za odwagę i pokazanie prawdy

Ewa Raczyńska
Ewa Raczyńska
27 października 2017
Fot. Screen/Instagram
 

W dzisiejszych czasach trudno powiedzieć, co jest prawdziwe, a co nie. Większość zdjęć, które widzimy w mediach społecznościowych czy magazynach, zostało mniej lub bardziej zmodyfikowanych przy użyciu oprogramowania komputerowego i powoli zniekształca nasze zrozumienie samej rzeczywistości.

Gdzie jest granica? Jak daleko mogą posunąć się graficy, na jaką ingerencje w wygląd – gwiazdy, modelki, celebryci sobie pozwalają? Trudno stwierdzić. Prawda jest jednak taka, że czasami patrząc na zdjęcie nie jesteśmy w stanie rozpoznać, kto na nim jest. Gdzieś nam w głowie dzwoni, że tę twarz znamy, pytanie tylko skąd. Zresztą, co tu dużo mówić, nasze telefony mają tyle filtrów, że sami możemy siebie upiększać.

Problem polega jednak na tym, że ta przekłamana rzeczywistość sprawia, że my – kobiety, czujemy się niepewnie w naszych ciałach, bo jak stać się tak idealną, jak kobieta widziana na zdjęciu?

Dwie piękne modelki plus size Diana Sirokai i Callie Thorpe, przy współpracy z profesjonalnym fotografem postanowiły pokazać, co my widzimy w mediach, a co jest najprawdziwszą prawdą.

Na swoim Instagramie Callie Thorp napisała: „Nic dziwnego, że kobiety czują się niepewnie. Przez lata byliśmy poddawani perfekcyjnemu i często zmienianemu obrazowi w mediach. Chociaż photoshop ma swoje miejsce w niektórych branżach, to bywa jednak ekstremalnie nadużywany. My po prostu udowadniamy jak bardzo pod wpływem obróbki zdjęć możemy się zmienić (…). Chcemy pokazać kobietom, że można wyglądać normalnie, mieć cellulit, rozstępy i brzuch, który nie jest płaski. Bądź zadowolona z tego kim jesteś”.

Sami zobaczcie…

 

Fot. Screen/Instagram

Fot. Screen/Instagram

A tutaj bez photoshopa

Fot. Screen/Instagram

Fot. Screen/Instagram


Lifestyle

15 myśli, które siedzą w głowie każdego narcyza

Redakcja
Redakcja
27 października 2017
Fot. iStock / CShutter

O narcyzach napisano i powiedziano naprawdę dużo. Trudno tego typu osoby nie zauważyć w otoczeniu, bo narcyz, jak to narcyz, kocha czuć się lepszym od innych. Człowiek o osobowości narcystycznej przejawia także inne zachowania, które nie przysparzają mu miłośników.

W skrócie można powiedzieć, że narcyz to zręczny manipulator, skoncentrowany wyłącznie na sobie. Nie przejmuje się potrzebami i samopoczuciem innych osób, potrafi iść po trupach do celu i zawsze winy szuka gdzie indziej, niż we własnym zachowaniu. Mężczyzna o tego typu osobowości nie należy do wymarzonych partnerów, o czym dotychczas boleśnie przekonywało się wiele kobiet. Jesteście ciekawi, co ma w głowie typowy narcyz?

15 myśli, które siedzą w głowie każdego narcyza

1. Jak zwrócić na siebie uwagę?

Narcyz nie byłby narcyzem, gdyby nie obmyślał, w jaki sposób skupić na sobie uwagę innych osób. Takie osoby wprost uwielbiają brylować w towarzystwie i stać ich naprawdę na wiele, by nikt inny nie przyćmił ich obecności.

2. Mam to gdzieś…

Narcyz nie przejmuje się tym, co w żaden sposób na niego nie wpływa. Jeśli inni mają problemy, zdecydowanie nie jest to problem narcyza. Nie pociąga go zwykła ludzka życzliwość i pochylenie się nad potrzebami innych, a wolontariat wdaje się nie mieć racji bytu.

3. Oczywiście, że się nie mylę

Narcyz wie najlepiej i ktoś, kto sądzi inaczej, na pewno się nie zna na rzeczy. W przypadku narcyza racja zawsze leży po jego stronie i nie ma w tej materii żadnej dyskusji.

4. Mam prawo!

Narcyz uzurpuje sobie prawo bez kolejki do wszystkiego, co może przynieść mu profity. Uważa, że powinien mieć pierwszy daną rzecz, możliwość wypowiedzi i potrafi on na bezczelnego podpiąć się pod sukces innych, mimo iż sam nie przyłożył się wybitnie do powodzenia projektu.

5. Jak śmiesz!?

Narcyz nie jest w stanie zrozumieć, że inni mogą mieć równie dużo do powiedzenia, co on sam. Takiej osobie trudno jest przyjąć do wiadomości, że ktoś może go poprawiać, krytykować, a nawet odrzucać.

6. Wszędzie idioci

Wg narcyza całe życie musi stykać się z durniami, którzy nie osiągną w życiu tyle, co on. Przy tym cieszy się, że on sam jest taki nietuzinkowy i wspaniały, bo ktoś przecież musi się wyróżniać na tle mało bystrych szaraków.

7. Potrzebuję…

Potrzebuję — to jedno z najczęściej powtarzanych przez niego słów. Ponieważ narcyz rzadko odczuwa uczucie satysfakcji i spełnienia, cały czas szuka czegoś nowego, czego w swoim mniemaniu natychmiast potrzebuje. Oczywiście robi też wiele, by dostać to, na czym mu zależy.

8. Masz we mnie wroga

Nietrudno nadepnąć narcyzowi na odcisk i sprawić, by ten zapałał chęcią zemsty. Krzywe spojrzenia, sarkastyczna uwaga czy próba krytyki odbierana jest niczym najgorszy atak. Narcyz, jako człowiek małostkowy, nie odpuszcza i szuka możliwości odegrania się za wszelką cenę.

9. Patrzą na mnie …

Narcyz kocha siebie miłością wybitnie egoistyczną i bardzo lubi przeglądać się w odbiciu lustrzanym czy w sklepowych witrynach. Naturalne jest więc dla niego przekonanie, że cały świat patrzy na niego w niemym zachwycie.

10. Jestem wyjątkowy

Nie ma drugiego takiego egocentryka i egoisty jak w przypadku narcyza. Sam postrzega siebie w kategorii ósmego cudu świata i nikt nie jest w stanie tego zmienić.

11. Nie zamierzam przepraszać

Przepraszanie jest zachowaniem, które godzi w honor i dobre samopoczucie narcyza. Nawet jeśli wina leży ewidentnie po jego stronie, prędzej sam się obrazi i odejdzie, niż przez jego gardło przejdzie magiczna formułka „przepraszam, moja wina”.

12. Nie znam słowa „wybaczenie”

Wybaczanie wg niego jest domeną ludzi słabych. Nie ma zmiłuj dla tego, kto raz dal się narcyzowi we znaki. Narcyz woli budować dystans, niż puszczać w niepamięć przewinienia innych względem siebie.

13. Nie lubię tego

Tamtego też nie lubi, za to chętnie przebiera, wybrzydza i narzeka, szczególnie na innych.

14. To inni mają problemy

Ponieważ tylko osoba pokroju narcyza może jemu dorównać, cała reszta jest mniej doskonała, a więc logiczne, że popełnia błędy, ma gorsze życie i więcej powodów do narzekania. Ale tak długo, jak narcyz pozostanie narcyzem, nie zamierza się przejmować problemami innych.

15. Nie będę tracić czasu

O ile nie jest to czas przeznaczony dla samego siebie, narcyz ma go zbyt mało, by poświęcić go potrzebom innych. Chyba, ze jest to czas i miejsce, które ma pokazać otoczeniu, jak fantastyczny jest sam narcyz, to owszem, okazja do rozmowy zawsze się znajdzie. O ile będzie mowa przede wszystkim o nim samym.

źródło: www.powerofpositivity.com


Zobacz także

8 powodów, dla których nigdy nie zapominamy o naszej pierwszej miłości

„Od jakiegoś czasu randkuję. Wróciłem do życia i zacząłem umawiać się… na randki”

Przyjaźń damsko-męska? Jest co najmniej 5 zalet takiej relacji

Przyjaźń damsko-męska? Jest co najmniej 5 zalet takiej relacji