Lifestyle

Tak, mają siwe włosy. Tak, wiedzą, że to widać. Dziewczyny z „Seksu w wielkim mieście” powracają!

Redakcja
Redakcja
22 lipca 2021
fot. Instagram Sarah Jessiki Parker
 

Fani serialu „Seks w wielkim mieście” (w tym my!) od miesięcy żyją informacją o zbliżającej się kontynuacji tej kultowej produkcji. Informację o tym, że legendarny serial HBO, który przez lata zdobył osiem Złotych Globów i siedem statuetek Emmy, doczeka się kontynuacji w postaci siódmego sezonu, potwierdzono w styczniu. Nowa odsłona serii zatytułowana „And Just Like That…” zaprezentuje dalsze losy bohaterek serialu, ukazując „perypetie i zmagania kobiet po pięćdziesiątce”.

Sarah Jessica Parker umiejętnie podsyca zainteresowanie fanów, publikując zdjęcia z planu – a to z koleżankami, a to ekwipunku, który jej bohaterka będzie miała w jednym z odcinków.

 

Wyświetl ten post na Instagramie.

 

Post udostępniony przez SJP (@sarahjessicaparker)

Tak, mają siwe włosy. Tak, wiedzą, że to widać

Jak informuje serwis „People”, na pierwszych zdjęciach z planu długo oczekiwanej kontynuacji serialu widać, że… główne bohaterki mają widocznie siwe włosy. „Silver generation” staje się faktem.

Ze zdjęć opublikowanych na Instagramie przez HBO MAX można wywnioskować, że skończył się w życiu bohaterek etap spełniania mniej lub bardziej zwerbalizowanych oczekiwań innych. Parker (która gra Carrie Bradshaw) i Nixon (Miranda Hobbs) wreszcie zaczęły żyć w zgodzie z własnymi potrzebami. A zatem serialowa Miranda zaprezentowała jakże praktyczną fryzurę pixie, przetykaną eleganckimi srebrnymi pasmami, podczas gdy Carrie postawiła na starannie przemyślaną nonszalancję, pozwalając, aby z fal delikatnie przebijało srebro.

O czym będzie nowy sezon? Sarah Jessica Parker w wywiadzie dla „Vanity Fair” zapowiedziała, że scenariusz obejmuje czas pandemii.

„Covid-19 oczywiście będzie częścią fabuły, bo dotknął miasto, w którym żyją bohaterki serialu. Jak zmieniają się przyjaciele, gdy przyjaciele znikają? Mam nadzieję, że scenarzyści dobrze się temu przyjrzą”- mówiła.

„Jak sobie radzą z mediami społecznościowymi? Jak wygląda życia Mirand i Charlotte, kiedy oboje są matkami nastolatków. Gdzie Carrie, której rodziną są przyjaciele, jest teraz zawodowo? Jak zmiany polityczne wpłynęły na to, co robi? Czy wciąż prowadzi swoją rubrykę? Czy napisała jeszcze jakieś książki? A może ma podcast? Co znaczy dla niej teraz moda?” – aktorka nie dała się naciągnąć na wyjawienie szczegółów.

Nie znamy jeszcze szczegółów fabuły, ale wiadomo już, jakich bohaterów możemy się spodziewać. I tak:

Nie będzie Samanthy 🙁

Media od dawna szeroko relacjonują spory serialowych Samanthy i Carrie. Sama Kim Cattrall często i chętnie wypowiadała się na ten temat. Po śmierci brata za pośrednictwem mediów społecznościowych ostro skrytykowała Sarah Jessikę Parker: „Nie jesteś moją przyjaciółką. Piszę więc, aby powiedzieć ci ostatni raz, żebyś przestała wykorzystywać moją tragedię, aby przywrócić swoją opinię „miłej dziewczyny”. Sarah Jessica Parker natomiast nigdy nie wypowiadała się w tym tonie o byłej koleżance z planu. Przeciwnie, w jednym z talk shows powiedziała, że Kim Catrall zawsze będzie jej bliska i zawsze będzie częścią ekipy „SATC”. W 2017 roku, kiedy zaczęły krążyć rozmowy o trzecim filmie „Seks w wielkim mieście”, Cattrall dała jasno do zrozumienia, że nie będzie brała udziału ani w nim, ani w żadnym innym projekcie SATC w przyszłości.

Za to zobaczymy Mr. Biga!

Wielokrotnie to on dostarczał serialowej Carrie Bradshaw inspiracji do jej kolejnych felietonów, stając się jednym z powodów jej sercowych rozterek. Trudno byłoby sobie wyobrazić „Seks w wielkim mieście” bez Mr. Biga. Zapewne tej postaci brakowałoby również w reboocie serialu, nad którym właśnie rozpoczęły się prace. Chris Noth, którego doskonale pamiętamy z serialu zdradził, że początkowo nie był pewien, czy wniesie coś wartościowego i nowego do roli Mr. Biga, która ponownie przypadła mu w udziale. Aktor przyznał jego udział w produkcji stał pod znakiem zapytania. „Nie czułem, że mam coś do zaoferowania w tej roli” – powiedział aktor.

„To były trochę kreatywne negocjacje, ponieważ naprawdę nie czułem, że znów mam coś do zaoferowania w tej roli” – powiedział Noth w wywiadzie dla „Yahoo!”. Na szczęście scenariusz okazał się na tyle kuszący, że Noth nie był w stanie odmówić propozycji, którą złożył mu producent wykonawczy Michael Patrick King.

Do swoich ról powrócą Sarah Jessica Parker, Cynthia Nixon, Kristin Davis oraz serialowi amanci – wcielający się w Mr. Biga Chris Noth i John Corbett, który sportretował na ekranie Aidena. Czekających na premierę kontynuacji serialu widzów rozczarowała jednak informacja o nieobecności Kim Cattrall, czyli Samanthy Jones. Aktorka wyjaśniła, że nie ma zamiaru wracać na plan, gdyż „Seks w wielkim mieście” to dla niej zamknięty rozdział.

 

 

 


Lifestyle

„Seks z tą kobietą był błędem. Więc udawałem, żeby mieć to za sobą”

Gościnnie w Oh!me
Gościnnie w Oh!me
22 lipca 2021
fot. PeopleImages/iStock
 

Według raportu Zbigniewa Izdebskiego „Zdrowie i życie seksualne Polek i Polaków” 44,8% badanych zgadza się ze stwierdzeniem, że „kobiety często podczas współżycia udają orgazm”. Nie zapytano, czy mężczyźni również udają orgazmy. Dlatego panuje stereotyp, że mężczyźni zawsze mają ochotę i zawsze są gotowi. Dlaczego mieliby zatem udawać, że dochodzą?


Mężczyzna udający orgazm – brzmi jak opowieść o yeti. Ktoś o nim słyszał, ponoć widział, ale tak naprawdę nie istnieje. Jak to możliwe, że mężczyźni, stereotypowo uznawani za maszyny stworzone do seksu, udają szczytowanie? Jakie mają ku temu powody?
Kilku mężczyzn podzieliło się z nami swoimi historiami. Okazuje się, że męska seksualność nie różni się tak bardzo od kobiecej, a powody symulacji orgazmu mogą być takie same.

„W trakcie stosunku traciłem erekcję i chciałem jak najszybciej to skończyć. To był jednorazowy seks, jakaś pomyłka. Nie byłem w to zaangażowany, chciałem się wycofać, ale dziewczyna mnie dopytywała, czy doszedłem. Powiedziałem „Tak”, żeby mieć to z głowy”.

„Wolę mieć orgazm, niż go udawać. Nie byłem jednak tego dnia w dobrej formie, przeziębienie. Nie chciałem jednak sprawić partnerce zawodu, pokazać, że nie mam siły na seks. To udawałem orgazm. Myślę, że się nie domyśliła”.

„Nie chciało mi się już tego kontynuować. Seks z tą partnerka był błędem. Od początku nie byłem przekonany, nie czułem chemii, za mało mi się podobała, no ale kobiecie się nie odmawia. Wyszedłbym na niemęskiego, przegrywa. Do tego sam seks był mało stymulujący. Więc udawałem, żeby mieć to za sobą”.

Z  kanadyjskiego badania „Archives of Sexual Behavior” wynika, że 41% ankietowanych mężczyzn potwierdziło, że zdarzyło im się symulować orgazm. Zjawisko jest o wiele bardziej powszechne, niż się uważa. To dlaczego mężczyźni udają, zamiast powiedzieć wprost partnerce „Dzisiaj nie mam ochoty na seks”. Od mężczyzn wymaga się sprawności seksualnej i gotowości na seks w każdych warunkach. Mężczyzna nie może odmówić kobiecie, bo ta może uznać to za brak zainteresowania jej osobą, czy za sygnał o jego niewierności. Takie błędne myślenie o męskiej seksualności może prowadzić do traktowania seksu jako zadania do wykonania. Sami mężczyźni czują, że są odpowiedzialni za przyjemność partnerki i nie mogą jej odmówić – nawet jeżeli są zmęczeni i zestresowani.

Czy wiem jak rozpoznać, kiedy on ma orgazm?

Czy kobiety potrafią rozpoznać, kiedy partner ma wytrysk, a kiedy nie? Raczej są małe szanse na to. I każdy z nas przeżywa orgazm w inny, niepowtarzalny sposób. Można gwałtownie i intensywnie, można spokojnie i łagodnie. Sam orgazm to moment najmocniejszego podniecenia i towarzyszącego mu uczucia zaspokojenia emocjonalnego i fizycznego. Zaspokojeniu psychicznemu towarzyszą objawy fizjologiczne tj. wzrost ciśnienia tętniczego, przyśpieszona akcja serca, poszerzenie źrenic i mimowolne skurcze zwieracza odbytu. Nikt z nas nie będzie sprawdzał tych objawów podczas seksu. Partner, nawet jeżeli udaje orgazm, to prawdopodobnie nie ma złych intencji, ani nas nie zdradza. Nierealistyczne oczekiwania, brak komunikacji, mity nt. męskiej sprawności seksualnej. To wszystko sprawia, że mężczyźni nie potrafią się przyznać partnerce/partnerowi o słabszym dniu i gorszej formie.

Czy orgazm i wytrysk to jest to samo?

Wytrysk i orgazm to są dwa różne pojęcia. Mężczyźni mogą mieć orgazm bez wytrysku i wytrysk bez orgazmu. Męska seksualność jest bardziej złożona, niż wynika to z obiegowych przekonań. Wytrysk jest reakcją fizjologiczną polegającą na wypchaniu na zewnątrz nasienia przez nasieniowody. Pojawia się w trakcie orgazmu. Sam orgazm jest złożoną reakcją emocjonalno-fizyczną i pojawia się na 2-4 sekundy przed wytryskiem. Szczytowanie bez wytrysku może się zdarzyć wtedy, kiedy jest stosunek za stosunkiem. Jądra potrzebują czasu na produkcję ejakulatu i mogą nie zdążyć.

Seks nie odbywa się w emocjonalnej próżni i mężczyźni również są wrażliwi, potrzebują ciepła, bliskości, przytulania. Kiedy zauważymy, że nasz partner udaje orgazm, nie jest to powód do kłótni, czy obrażania się. To może być początek otwarcia się na szczerą i autentyczną komunikację. Bez stereotypów i przekonań, że seks zawsze musi kończyć się szczytowaniem u każdego z partnerów.

***

Klaudia Latosik i Olga Żukowicz – absolwentki seksuologii klinicznej na UAM w Poznaniu, edukatorki seksualne osób dorosłych. Klaudia i Olga prowadzą Srebrny Warkocz, gdzie wspieramy, pomagamy i edukujemy osoby dorosłe w rozwoju pozytywnej seksualności. Zapraszamy na naszego bloga: https://srebrnywarkocz.pl/kobieca-seksualnosc/


Lifestyle

STOP dziecięcej nudzie: Zgadnij kto to? Pomysł na świetną zabawę! Zostań detektywem, czytaj i graj!

Redakcja
Redakcja
22 lipca 2021

Szukasz niezwykłej serii która wciągnie Twoje dziecko od pierwszej do ostatniej strony opowieści? Jest śledztwem przeprowadzanym przez czytelnika, pełnym zagadek, łamigłówek oraz tajemnic? A do tego wszystko okraszone jest solidnym treningiem logicznego myślenia, analizy i wyciągania wniosków? Nie za dużo wymagań? Na szczęście już 27 lipca nakładem HarperKids ukażą się cztery książki w niezwykłej serii Zgadnij kto to?: „Dziecko słońca”, „Tajemnicze zniknięcie”, „Śledztwo w Nowym Jorku”, „Panika w wesołym miasteczku”.

To idealne propozycje nie tylko dla wielbicieli kultowej gry planszowej o tym samym tytule. „Zgadnij kto to?” to nowa kolekcja książek z ciekawą fabułą, trening spostrzegawczości, a jednocześnie przepisem na pożegnanie nudy. Ile można siedzieć w wodzie? 😉

W TO MI GRAJ

Książki detektywistyczne są dla dzieci znakomitą frajdą. A wakacje to doskonały czas, który sprzyja tego typu rozrywkom. Książki z serii Zgadnij kto to? angażują dzieci w czytaną treść, pomagają poczuć się jak prawdziwy detektyw. Czytelnik wraz z bohaterami książki prowadzą wspólne śledztwo, żeby odnaleźć sprawcę czy to kradzieży czy spisku.

Lista winowajców jest długa…, ale dzięki odpowiednim pytaniom, analizie wskazówek, eliminacji podejrzanych podczas lektury, finalnie można zdemaskować winnego, rozwiązać zagadkę i odkryć prawdę!

Podczas dochodzenia można wykorzystywać system eliminacji podejrzanych znany z gry planszowej i korzystać z umieszczonej na początku każdej książki tablicy z postaciami.

Takie książki nie pozwolą się nudzić młodym czytelnikom i trzymają do samego końca w napięciu, jak bestsellerowe kryminały dorosłych.

Serii szukajcie tutaj: https://www.taniaksiazka.pl/seria/zgadnij-kto-to


Zobacz także

Prawdziwa miłość nie jest młoda. „Co cię wzruszyło? – Jak obierał dla mnie pomarańczę”

„Botoks. W końcu się zdecydowałam. Na to moje czoło już patrzeć nie mogłam”. Jęknęłam z zazdrości. A może lepiej mieć w dupie starzenie się z godnością?

Czego uczy nas szkoła naszych dzieci? Rodzic potrafi… lepić, kreślić i budować. Akcja „Rodzic wraca do szkoły”