Go to content

„Przestań płakać!”, „Upierz moje brudne skarpetki”. Czego nigdy nie powinnyśmy usłyszeć od partnera?

Fot. iStock/PeopleImages

Nie płacz, nie złość się – tego nigdy nie powinnyśmy usłyszeć od partnera. Mamy prawo wyrażać swoje autentyczne emocje oraz podejmować własne wybory zgodnie z naszymi poglądami i sumieniem. Nikt, a zwłaszcza partner, nie ma prawa nas do niczego zmuszać. Jeśli mamy na coś ochotę, róbmy to. I przeciwnie – jeśli czegoś nie chcemy, on powinien uszanować nasz wybór.

Dlatego pokaż ten tekst swojemu mężczyźnie, żeby zobaczył, jakich zdań powinien unikać i czego nie powinien od ciebie wymagać. Zamiast tego, lepiej niech cię przytuli, pocałuje i powie, że jest przy tobie. I – przede wszystkim – uszanuje twoje zdanie.

„Nie złość się”

Intymność w związku oparta jest na poczuciu, że czujesz na tyle bezpiecznie, by nie wstydzić się okazywać swoich prawdziwych uczuć. Dlatego, kiedy masz gorszy dzień, masz prawo to wykrzyczeć. Jeśli twój partner będzie cię przed tym powstrzymywał, poczujesz się jeszcze gorzej i po pewnym czasie wasza relacja zacznie się psuć.

„Powinnaś się zgadzać z moimi poglądami politycznymi”

Polityka to indywidualna kwestia. Każdy ma prawo głosować i popierać tę partię, która reprezentuje ich poglądy. Jeśli twój partner popiera inne ugrupowanie, nie ma prawa prosić cię o dostosowanie się do niego.

„Przestań płakać”

Partner nie ma prawa prosić cię o to, byś zaczęła ukrywać swoje prawdziwe emocje. Gdy masz ochotę płakać, płacz. Kiedy będziesz się powstrzymywać, wyrządzisz sobie krzywdę. Będziesz czuła się przygnębiona i zaczniesz mieć gorszy nastrój, co także odbije się na waszym związku.

„I co się chwalisz?”

Kiedy on odnosi sukcesy, cieszysz się razem z nim. Świętujecie, ty go chwalisz i mówisz, jaki jest cudowny. Ale gdy to ty odnosisz większe sukcesy od niego, może czuć się zazdrosny i niechętnie będzie słuchać o twoich osiągnięciach. Zachowując się w ten sposób, podcina ci skrzydła i sprawia, że zaczynasz czuć się beznadziejnie i zaczynasz myśleć, że jesteś nic niewarta.

„Porozmawiajmy o twoich byłych kochankach”

Każdy z nas sam podejmuje decyzję o tym, czy chce rozmawiać o swojej przeszłości. Gdy nie chcesz przyznawać się do tego, ilu miałaś kochanków przed nim, powinien to uszanować. Masz także prawo odmówić mu odpowiedzi, gdy zapyta o szczegóły seksu z innym.

Fot. iStock / ballero

Fot. iStock / ballero

„Kłam”

Jeśli twój partner oszukał kogoś i prosi cię o to samo, to nie jest to do końca w porządku. Oczywiście nie mówimy tu o małym, niewinnym kłamstewku, które zdarza się każdemu z nas. Jeśli jednak jest to coś poważnego, powinien przyznać się do błędu i ponieść konsekwencje.

„Upierz moje skarpetki”

Że co proszę?! To on nie ma rączek? Naprawdę nie masz obowiązku po nim sprzątać, ani zbierać jego brudnych skarpet i gaci. Jest dorosły i sam może nastawić pralkę. Nie wyręczaj go więcej.

Związek z facetem nie należy do najlżejszych rzeczy. Wymaga codziennej pielęgnacji i dbania. Dlatego warto unikać sytuacji, które mogą go psuć. Jeśli on zapamięta tych kilka prostych prawd, będziecie czuć się w tym związku dobrze. Bo najważniejsze to liczyć się z potrzebami drugiej osoby i ją szanować.


 

Źródło: cosmopolitan.com