Lifestyle

Projekty domów z płaskim dachem

Redakcja
Redakcja
1 grudnia 2021
 

Teraźniejszość wciąż zaskakuje nas swoją innowacyjnością oraz nietuzinkowymi rozwiązaniami. Obecnie dom to nie tylko ciepłe, bezpieczne i niezwykle komfortowe schronienie, ale również stylowy i niepowtarzalnie nowoczesny budynek, który budzi podziw. Z racji tego, że wszystko nieustannie się rozwija, podążając ku lepiej przemyślanym, ekonomiczniejszymi bardziej estetycznym środkom, coraz częściej powstają również nieruchomości z płaskim dachem.

Projekty domów parterowych z płaskim dachem (https://www.extradom.pl/projekty-domow-z-dachem-plaskim) to elementy coraz częściej pojawiające się w budownictwie. Wynika to z faktu, że znacznie śmielej skłaniamy się ku prostym, nieskomplikowanym bryłom, które nie zawierają pięter, schodów i skosów. Przeglądając projekty domów nowoczesnych z płaskim dachem zauważamy, iż dominują w nich: niepowtarzalny styl, nietuzinkowy design, najwyższa klasa i ponadczasowy charakter. Warto zaznaczyć przy tym także, że tego typu nieruchomości zdają egzamin celująco w przypadku każdego rodzaju działki.

Ciekawe projekty domów znajdziesz na Extradom.pl!

Projekty domów z płaskim dachem — jakie są ich zalety?

  Płaski dach to niewątpliwie jeden z najciekawszych wynalazków współczesności. Jest to element charakterystyczny dla nowoczesnej architektury, która pozostaje niesiona duchem minimalizmu. Tak zwanym — stropodachem — w największej ilości przypadków wykańcza się proste, oszczędne, modernistyczne bryły, które w pełni korzystają z naturalności oraz pierwotnych detali (np. kamień lub drewno, cegła klinkierowa, stal, czyste szkło).

Projekty domów z płaskim dachem cechują się niezwykle rozwiniętą ekonomicznością. Ich powierzchnia użytkowa jest maksymalnie wykorzystywana, natomiast poszczególne pomieszczenia pozostają świetnie rozplanowane. Brak wszelkich cięć i skosów zapewnia nam komfort, a także stałą wysokość pomieszczeń na poziomie ostatniej kondygnacji, w przypadku domów piętrowych. To z kolei powoduje, że zyskujemy niezliczone możliwości aranżacyjne.

Domy z płaskim dachem są ponadto energooszczędne i wiatroodporne (unikamy zagrożenia zniszczenia dachu przez wichurę albo całkowitego zerwania go). Stanowią też doskonałą lokalizację do zamieszczenia na nich paneli solarnych. Rozwijając nieco kwestię oszczędności energetycznej, warto podkreślić, że projekty domów z płaskim dachem posiadają ograniczoną powierzchnię dachową.

Z tego powodu, dochodzi do zauważalnej redukcji strat cieplnych poprzez górną przegrodę zewnętrzną. To jednak nie wszystko, płaskie dachy są znacznie tańsze w budowie, ponieważ generują znacznie mniejszą ilość potrzebnych do ich stworzenia materiałów. Są one również dużo prostsze w montażu, a także stwarzają możliwość bezproblemowego dostępu do komina. Na powierzchni płaskiego dachu, z łatwością można dokonać instalacji kolektorów słonecznych, ogniw fotowoltaicznych.

Za pośrednictwem specjalnych, ruchomych stelaży można również dowolnie dopasowywać panele solarne do aktualnego położenia słońca, co powoduje ich zmaksymalizowaną efektywność. Tzw. stropodach to doskonałe miejsce do stworzenia wyjątkowej zielonej przestrzeni. Płaskie dachy można dowolnie aranżować, uzupełniać i ozdabiać. Dzięki temu, mamy możliwość osiągnięcia pełnego komfortu, poczucia piękna i elegancji.

Projekty domów parterowych z płaskim dachem. Czy brak piętra stanowi przeszkodę?

  Projekty domów parterowych z płaskim dachem to coraz częściej spotykane rozwiązanie wśród osób marzących o własnym m4.. Dzieje się tak, ponieważ nie każdy chce, aby w jego domowej przestrzeni znalazły się schody czy piętra i wynika to z bardzo różnych przyczyn. Dom parterowy z płaskim dachem to świetne wyjście w przypadku osób wybierających praktyczne, a jednocześnie stylowe rozwiązania, otwarte i oryginalne przestrzenie ze współczesnych designem. Dom parterowy z płaskim dachem generuje dużo mniejszą potrzebę sprzątania. Brak piętra nie stanowi w tym przypadku żadnego problemu. Możemy znacznie łatwiej i wygodniej zagospodarować całość dostępnej przestrzeni w absolutnie dowolny sposób.

Projekty domów nowoczesnych z płaskim dachem. Dlaczego warto?

 •  Projekty domów nowoczesnych z płaskim dachem to rozwiązanie dla tych, którzy cenią sobie zacisze domowej przestrzeni, a jednocześnie lubują się w nowoczesnym designie.
 •  Prostota bryły sprawia, że nasze poczucie styl  będzie mogło zostać w pełni wykorzystane podczas aranżowania wnętrz czy przydomowego terenu.

Projekty domów z płaskim dachem na wąską działkę i projekty domów bliźniaczych z płaskim dachem

  W sytuacji, gdy ogranicza nas wąska działka, nie mamy możliwości dowolnej aranżacji przestrzeni ogrodowej wokół domu. Chcąc uniknąć przytłoczenia, bałaganu i chaosu, ogród, a także zieloną strefę rekreacji możemy zorganizować na dachu! To bardzo proste, znacznie tańsze i designerskie rozwiązanie, z którego korzysta coraz większa liczba osób. Podobnie jak projekty domów bliźniaczych z płaskim dachem. Z racji tego, że zazwyczaj są one nieco mniejsze, więc ograniczone powierzchniowo, to 100% wykorzystanie dostępnego metrażu na dachu pozostaje strzałem w dziesiątkę. W takich przypadkach warto wykorzystać dostępną przestrzeń na aranżację własnego azylu rekreacyjnego, w którym chętnie będziemy wypoczywać. Jest to nie tylko doskonała opcja, gdy nie mamy dostępnego terenu przy domu, ale również świetny sposób na zyskanie nieco intymności.


Lifestyle

Urządzenie wielofunkcyjne – niezawodna pomoc kuchenna dla zapracowanych

Redakcja
Redakcja
1 grudnia 2021
Urządzenie wielofunkcyjne - niezawodna pomoc kuchenna dla zapracowanych
 

„Praca, odbiór Piotrusia z przedszkola, stretching, sprzątanie i wyjście z psem. Ach i jeszcze zakupy! I koniecznie trzeba wypożyczyć Agatce tę lekturę, którą musi przeczytać do piątku! Hmmm, a czy przypadkiem to nie dzisiaj wypadało spotkanie z Mariolką? Nie… to chyba nie możliwe, przecież dzisiaj o 18.00 mam dentystę… I jeszcze gotowanie… Och jak się w tym wszystkim połapać, totalny młyn!”

Czy tak mniej więcej wyglądają Twoje wewnętrzne monologi każdego dnia? Znasz to, aż za dobrze? Wiemy, że doba jest zbyt krótka na wszystkie aktywności, które sobie planujesz, dlatego ułatwiamy Ci wszystko najbardziej jak możemy! Co prawda nie pójdziemy za Ciebie na trening, ani nie odrobimy lekcji z Twoimi pociechami… ale za to ugotujemy prawie zupełnie za Ciebie! Jak to możliwe? Odpowiadamy! Naszym sekretem jest prywatny szef kuchni – urządzenie wielofunkcyjne ELDOM Perfect Mix2! Wykona za Ciebie większość kuchennych czynności. A Ty w tym czasie po prostu złapiesz oddech!

Czym jest urządzenie wielofunkcyjne?

Urządzenia wielofunkcyjne są nazywane także robotami kuchennymi lub multicoockerami. Ich zadaniem jest pomoc w codziennych kuchennych obowiązkach. We wszystkich? Niekoniecznie – takie urządzenie nie pozmywa za Ciebie naczyń i nie zmyje podłogi. Reszta czynności jest raczej w jego zasięgu 😉 O czym konkretnie mówimy? W czym może pomóc? Odpowiemy na przykładzie urządzenia Perfect Mix2, które chętnie pomoże w :

 • gotowaniu,
 • blanszowaniu,
 • podsmażaniu,
 • gotowaniu na parze,
 • prażeniu,
 • odgrzewaniu,
 • spienianiu,
 • wyrabianiu ciast,
 • ważeniu,
 • konfitowaniu,
 • emulgowaniu,
 • rozpuszczaniu,
 • ubijaniu,
 • wyparzaniu,
 • blendowaniu,
 • deglasowaniu,
 • sous vide,
 • mieleniu,
 • siekaniu,
 • podtrzymywaniu temperatury,
 • kruszeniu lodu,
 • miksowaniu

Jak działa urządzenie wielofunkcyjne?

W zależności od modelu oraz stopnia zaawansowania urządzania pozwala ono na pracę w kilku różnych trybach. Wyliczanie możemy rozpocząć od najprostszego trybu – ustawień ręcznych. W tym trybie to użytkownik nakierowuje urządzenie, tak aby wykonywało pracę w określonym sposobie, czasie i mocy. Możemy zatem przygotowywać ulubiony przepis, posiłkując się precyzją i niezawodnością urządzenia np. w ubijaniu, ugniataniu czy mieleniu. Kolejnym trybem są programy automatyczne. Czyli zapisane przez producenta parametry, w których robot najefektywniej wyrabia, spienia czy podsmaża. Następne są przepisy wbudowane – czyli zapisane receptury, które wykonuje się z urządzeniem krok po kroku. Dokładnie tak jak z prywatnym kucharzem i przewodnikiem po kulinarnych zakamarkach. Prawdziwa magia tych urządzeń kryje się jednak w kolejnym trybie, w który wyposażone są jedynie najnowocześniejsze sprzęty. Jest to możliwość ściągania za pomocą łącza WI-FI kolejnych przepisów wprost do pamięci naszego urządzenia. Otwiera to nieograniczone wręcz możliwości eksploracji kulinarnych!

Dlaczego urządzenie wielofunkcyjne sprawdzi się w kuchniach zapracowanych osób?

Chodzi oczywiście o niesamowitą oszczędność czasu! I to na 3 różnych płaszczyznach.

 • Po 1 – urządzenie przejmuje na siebie większość czynności kuchennych. W trakcie jego pracy, możesz spokojnie czytać, pracować, a co najlepsze… odpoczywać!
 • Po 2 – koniec z przeglądaniem dziesiątek stron internetowych w poszukiwaniu przepisu! Masz ochotę na zupę pomidorową, pierogi czy też pizzę? Po prostu wyszukaj odpowiednia frazę w urządzeniu i zacznij gotować! Marzy Ci się coś egzotycznego, ale nawet nie masz pomysłu cóż mogłoby to być? Przejrzyj nasze kolekcje i zainspiruj się.
 • Po 3 – zamiast kilku pełnych szafek sprzętów, w którym aż trudno się połapać, od dzisiaj możesz mieć jedno urządzenie wielofunkcyjne do kuchni, na którym przyrządzisz wszystko o czym tylko zamarzyszJ

To się nazywa prawdziwa oszczędność!

Artykuł partnera


Lifestyle

Jest dobrym partnerem, ale kiepskim kochankiem. Czy taki związek ma sens?

Listy do redakcji
Listy do redakcji
30 listopada 2021
Photo by Toa Heftiba on Unsplash

Nieustannie ostatnio zadaję sobie pytanie: namiętność czy porozumienie? Bliskość fizyczna, czy psychiczna. To ja mam problem, bo nie pociąga mnie dobry facet, czy chodzi o to, że on jest kiepski w łóżku i mam prawo źle się z nim czuć w seksie.

Mam 27 lat, od trzech lat jestem z chłopakiem, którego poznałam na studiach. Właściwie to mój narzeczony, bo w ostatnie wakacje mi się oświadczył, a w  czerwcu 2022 planujemy ślub. Właśnie, planujemy, bo wciąż nie wiem, co powinnam zrobić.Z jednej strony go kocham, z drugiej coś w głowie mi mówi: „To nie ten, nie tak powinna wyglądać prawdziwa miłość”. Z drugiej strony, jak ma wyglądać?

Wynajmujemy razem mieszkanie, jest nam dobrze

Problem w tym, że mój partner jest kiepskim kochankiem. Seks z nim kompletnie mnie nie podnieca. I właściwie tak było od początku.

Wcześniej przez kilka lat byłam w związku pełnym namiętności. Zostawiłam tamtego faceta, bo strasznie się kłóciliśmy, ciągle robił mi sceny zazdrości. Bezpośrednim powodem zerwania było jego nieustanne podejrzewanie mnie o zdradę i awantura, którą wszczął po tym, jak zamontował mi w samochodzie GPS, a ja pojechałam w miejsce, gdzie jego zdaniem nie powinnam być.

Nigdy go nie zdradziłam i nie miałam już siły tak dłużej żyć

Kilka tygodni po rozstaniu poznałam mojego obecnego narzeczonego. Był odwrotnością byłego, spokojny, cierpliwy, dobry. Imponował mi wiedzą, poczułam się przy nim bezpiecznie.

Gorzej z seksem. Pierwszym szokiem już był pocałunek, bo mój narzeczony nie umie się całować. Jakkolwiek by to nie brzmiało, nikt chyba nie chce, żeby druga osoba wkładała mu język do gardła i tam międliła, czy jeździła po zębach.

To jednak bym zostawiła nawet, ale kiepsko jest we wszystkim. Od gry wstępnej, bo pełen stosunek. Nie wiem, może jesteśmy niekompatybilni. Naprawdę się starałam, on też się stara, ale po prostu tego nie czuję.

W efekcie unikam seksu, a jeśli już to robię, muszę się wcześniej napić wina, bo inaczej nie daję rady. A nawet jeśli daję– czuję, że to po prostu nie jest tak świetnie, jak było z moim byłym.

Poza tym jest cudownie. Naprawdę

Jesteśmy parą fantastycznych przyjaciół, kochamy te same filmy, oboje biegamy, gramy w tenisa, uwielbiamy wspinaczki i długie chodzenie. Jedziemy na weekend do Lizbony i nastawiamy budzi na piątą, bo kochamy wschody słońca i lubimy o dziesiątej rano mieć już zrobione 15 km. Mojego byłego partnera nigdy nie mogłam wyciągnąć na taką poranną przechadzkę, bo uwielbiał spać do południa, a urlop to dla niego knajpy i zabawa.

Mój aktualny partner potrafi słuchać, jak nikt. Jest opiekuńczy, idealnie traktuje moją mamę i siostrę. I idealnie traktuje mnie. Sprząta, gotuje, robimy to wszystko wspólnie i to też nas łączy. Wspólne gotowanie, a potem siedzenie i gadanie. Też uwielbiam jego rodzinę. Co więcej, on mi się podoba fizycznie i bardzo chciałabym, żeby było dobrze.

Jestem jego drugą dziewczyną, z pierwszą był od podstawówki, rozstali się rok przed tym, jak się poznaliśmy. To ona zostawiła jego, bardzo to przeżył. Nie chcę go zranić i zostawić.
Ale naprawdę zastanawiam się, czy można żyć bez chemii. Czy seks się może poprawić, czy będzie tylko gorzej? Dlaczego jest tak idealnie w życiu, a tak słabo w łóżku.

Czy jesteśmy coś w stanie zrobić?

Czy kiedyś się nie zakocham w kimś, kto mnie uwiedzie?

 


Zobacz także

rozstępy, ciało, bielizna

Czego nie wiesz o rozstępach?

Nic nie dzieje się w życiu bez powodu. Pewnie decyzje dojrzewają w nas latami, aby w końcu wypełnić całe nasze serce

Mąż kilka lat temu usiadł w fotelu i powiedział „właśnie zwolnili mnie z pracy”. I tak siedzi do tej pory, a wszystko jest na mojej głowie