Go to content

Projekty domów z płaskim dachem

Teraźniejszość wciąż zaskakuje nas swoją innowacyjnością oraz nietuzinkowymi rozwiązaniami. Obecnie dom to nie tylko ciepłe, bezpieczne i niezwykle komfortowe schronienie, ale również stylowy i niepowtarzalnie nowoczesny budynek, który budzi podziw. Z racji tego, że wszystko nieustannie się rozwija, podążając ku lepiej przemyślanym, ekonomiczniejszymi bardziej estetycznym środkom, coraz częściej powstają również nieruchomości z płaskim dachem.

Projekty domów parterowych z płaskim dachem (https://www.extradom.pl/projekty-domow-z-dachem-plaskim) to elementy coraz częściej pojawiające się w budownictwie. Wynika to z faktu, że znacznie śmielej skłaniamy się ku prostym, nieskomplikowanym bryłom, które nie zawierają pięter, schodów i skosów. Przeglądając projekty domów nowoczesnych z płaskim dachem zauważamy, iż dominują w nich: niepowtarzalny styl, nietuzinkowy design, najwyższa klasa i ponadczasowy charakter. Warto zaznaczyć przy tym także, że tego typu nieruchomości zdają egzamin celująco w przypadku każdego rodzaju działki.

Ciekawe projekty domów znajdziesz na Extradom.pl!

Projekty domów z płaskim dachem — jakie są ich zalety?

  Płaski dach to niewątpliwie jeden z najciekawszych wynalazków współczesności. Jest to element charakterystyczny dla nowoczesnej architektury, która pozostaje niesiona duchem minimalizmu. Tak zwanym — stropodachem — w największej ilości przypadków wykańcza się proste, oszczędne, modernistyczne bryły, które w pełni korzystają z naturalności oraz pierwotnych detali (np. kamień lub drewno, cegła klinkierowa, stal, czyste szkło).

Projekty domów z płaskim dachem cechują się niezwykle rozwiniętą ekonomicznością. Ich powierzchnia użytkowa jest maksymalnie wykorzystywana, natomiast poszczególne pomieszczenia pozostają świetnie rozplanowane. Brak wszelkich cięć i skosów zapewnia nam komfort, a także stałą wysokość pomieszczeń na poziomie ostatniej kondygnacji, w przypadku domów piętrowych. To z kolei powoduje, że zyskujemy niezliczone możliwości aranżacyjne.

Domy z płaskim dachem są ponadto energooszczędne i wiatroodporne (unikamy zagrożenia zniszczenia dachu przez wichurę albo całkowitego zerwania go). Stanowią też doskonałą lokalizację do zamieszczenia na nich paneli solarnych. Rozwijając nieco kwestię oszczędności energetycznej, warto podkreślić, że projekty domów z płaskim dachem posiadają ograniczoną powierzchnię dachową.

Z tego powodu, dochodzi do zauważalnej redukcji strat cieplnych poprzez górną przegrodę zewnętrzną. To jednak nie wszystko, płaskie dachy są znacznie tańsze w budowie, ponieważ generują znacznie mniejszą ilość potrzebnych do ich stworzenia materiałów. Są one również dużo prostsze w montażu, a także stwarzają możliwość bezproblemowego dostępu do komina. Na powierzchni płaskiego dachu, z łatwością można dokonać instalacji kolektorów słonecznych, ogniw fotowoltaicznych.

Za pośrednictwem specjalnych, ruchomych stelaży można również dowolnie dopasowywać panele solarne do aktualnego położenia słońca, co powoduje ich zmaksymalizowaną efektywność. Tzw. stropodach to doskonałe miejsce do stworzenia wyjątkowej zielonej przestrzeni. Płaskie dachy można dowolnie aranżować, uzupełniać i ozdabiać. Dzięki temu, mamy możliwość osiągnięcia pełnego komfortu, poczucia piękna i elegancji.

Projekty domów parterowych z płaskim dachem. Czy brak piętra stanowi przeszkodę?

  Projekty domów parterowych z płaskim dachem to coraz częściej spotykane rozwiązanie wśród osób marzących o własnym m4.. Dzieje się tak, ponieważ nie każdy chce, aby w jego domowej przestrzeni znalazły się schody czy piętra i wynika to z bardzo różnych przyczyn. Dom parterowy z płaskim dachem to świetne wyjście w przypadku osób wybierających praktyczne, a jednocześnie stylowe rozwiązania, otwarte i oryginalne przestrzenie ze współczesnych designem. Dom parterowy z płaskim dachem generuje dużo mniejszą potrzebę sprzątania. Brak piętra nie stanowi w tym przypadku żadnego problemu. Możemy znacznie łatwiej i wygodniej zagospodarować całość dostępnej przestrzeni w absolutnie dowolny sposób.

Projekty domów nowoczesnych z płaskim dachem. Dlaczego warto?

  •  Projekty domów nowoczesnych z płaskim dachem to rozwiązanie dla tych, którzy cenią sobie zacisze domowej przestrzeni, a jednocześnie lubują się w nowoczesnym designie.
  •  Prostota bryły sprawia, że nasze poczucie styl  będzie mogło zostać w pełni wykorzystane podczas aranżowania wnętrz czy przydomowego terenu.

Projekty domów z płaskim dachem na wąską działkę i projekty domów bliźniaczych z płaskim dachem

  W sytuacji, gdy ogranicza nas wąska działka, nie mamy możliwości dowolnej aranżacji przestrzeni ogrodowej wokół domu. Chcąc uniknąć przytłoczenia, bałaganu i chaosu, ogród, a także zieloną strefę rekreacji możemy zorganizować na dachu! To bardzo proste, znacznie tańsze i designerskie rozwiązanie, z którego korzysta coraz większa liczba osób. Podobnie jak projekty domów bliźniaczych z płaskim dachem. Z racji tego, że zazwyczaj są one nieco mniejsze, więc ograniczone powierzchniowo, to 100% wykorzystanie dostępnego metrażu na dachu pozostaje strzałem w dziesiątkę. W takich przypadkach warto wykorzystać dostępną przestrzeń na aranżację własnego azylu rekreacyjnego, w którym chętnie będziemy wypoczywać. Jest to nie tylko doskonała opcja, gdy nie mamy dostępnego terenu przy domu, ale również świetny sposób na zyskanie nieco intymności.