Go to content

Program z którym łatwo rozliczysz PIT

Co roku każdy obywatel RP zobowiązany jest do złożenia rocznej deklaracji podatkowej. Ostatnim dniem, który można przeznaczyć na to zadanie jest 30 kwietnia (zgodnie z artykułem 45 ust. 1 ustawy o PIT). Coraz większą popularnością cieszą się programy do rozliczenia PIT 37, znacznie ułatwiające rozliczenie z US. Zobacz, czemu warto z nich skorzystać.

Rozliczanie z podatku zawsze jest stresującym zadaniem w pierwszych miesiącach roku. Zdenerwowania przysparza nie tylko fakt zmniejszenia swojego rocznego przychodu o podatek VAT, ale przede wszystkim lęk przed nieprawidłowym wypełnieniem deklaracji podatkowej, a co a tym idzie – narażeniem się na nieprzyjemności ze strony Urzędu Skarbowego. Z tego powodu coraz więcej Polaków postanawia powierzyć rozliczenie podatku biurom rachunkowym. Możesz jednak zaoszczędzić na płaceniu za taką usługę i skorzystać z darmowego program do rozliczania PIT. Zobacz, jakie to proste!

Czym jest PIT 37?

PIT 37, czyli deklaracja PIT 37 jest to rozliczenie zarobków z całego roku, które podatnik otrzymał od pracodawcy, czyli płatnika składek. Pracodawca musi dostarczyć swojemu pracownikowi PIT 11, dzięki któremu możliwe jest rozliczenie PIT 37. Deklaracja PIT-37 dotyczy wyłącznie osób, które wykonywały pracę na rzecz firmy znajdującej się na terenie Polski. Podatnikami są także osoby uzyskujące dochód z innych źródeł niż praca najemna, np. zasiłków przedemerytalnych, przychodów z praw autorskich i praw majątkowych, świadczeń z Funduszy Pracy oraz stypendiów naukowych.

Darmowy program do PIT

Jeśli do tej pory trudność sprawiało ci rozliczenie PIT, program do rozliczenia podatku PIT będzie idealnym rozwiązaniem. Rozliczenie PIT 37 w programie online jest wyjątkowe proste – wystarczy wybrać interesujący nas program do rozliczenia podatku PIT, pobrać go ze strony internetowej i zainstalować na swoim komputerze. Następnie podążając za wyświetlanymi w programie wskazówkami, krok po kroku należy wypełnić deklarację PIT 37.

Co jest ważne przy wyborze aplikacji do rozliczania PIT?

Aplikacja do rozliczania PIT musi posiadać kilka cech, dzięki którym na pewno bezpiecznie i bez kłopotów wypełnimy PIT. przede wszystkim program powinien być zgodny z rozporządzeniem Ministra Finansów, któremu podlega cały Urząd Skarbowy. Druga kwestia to bezpieczeństwo korzystania z programu. Podobnie jak w przypadku każdego programu pobranego z Internetu, ważne jest, aby program był bezpieczny dla nas jako użytkowników, i żebyśmy korzystając z niego nie byli narażeni na przechwycenie naszych danych. Bezpieczny program do rozliczania to taki, który np. posiada certyfikat Extender Validation SSL.

Fundacje zbierające 1% podatku na chore dzieci

Pewnie nieraz słyszałeś, że rozliczając się z Urzędem Skarbowym, możesz przeznaczyć 1% podatku na organizacje pożytku publicznego. Wiele z nich to instytucje pomagające osobom niepełnosprawnym i fundacje dla dzieci, jak http://fundacjaagnieszka.pl/. Także korzystając z darmowego programu do rozliczenia PIT możesz w prosty sposób przekazać 1 procent podatku dla potrzebujących.