Go to content

Prezenty (nie tylko) dla Ojca

Dzień Ojca to doskonała sposobność na sprawienie naszemu Tacie, albo naszej drugiej Połówce, ojcu naszego malucha, mniejszego lub większego prezentu. Co będzie dobrym wyborem?

Kino w domu

Wiele osób chciałoby obejrzeć najnowsze filmy w kinie, ale nie ma czasu by tam się wybrać. Inni chcieliby wrócić do swoich ulubionych tytułów, ale w kinach dawno tego nikt nie gra. Oglądanie wydarzeń sportowych na dużym ekranie, to też zupełnie inny poziom emocji. Z pomocą przychodzą projektory, które pozwalają stworzyć w domu klimat prawdziwego kina, sali koncertowej czy stadionu sportowego.

Projektor multimedialny to urządzenie, które możemy wykorzystać na kilka różnych sposobów. W domowych warunkach posłuży jako zamiennik telewizora – wyświetli filmy, seriale i ulubione programy. Ale inaczej niż TV możemy zabrać go również do pracy czy na ważne biznesowe spotkania, wykorzystując sprzęt do efektownej prezentacji danych. Ten sprzęt będzie też niezastąpiony latem. Dzięki niemu możemy zorganizować niezapomniany wieczór filmowy w ogrodzie. Zobaczmy, co w tym zakresie oferuje Epson, japońska firma od lat słynąca z wysokiej jakości sprzętu i wielu innowacji, które stały się standardem w branży.

YouTube, HBO… Ty wybierasz

Jeśli myślicie o tym, aby projektor stał się centrum domowej rozrywki i zastąpił tradycyjny TV to wybierzcie model Epson EH-LS300ATV. To zaawansowany laserowy projektor Full HD o ultrakrótkim rzucie, wyposażony w system Android TV oraz dźwięk w technologii YAMAHA. Może wyświetlać obraz o przekątnej do 120″ w technologii 3LCD z wysokim współczynnikiem kontrastu i najlepszym odwzorowaniem barw. To trwałe, bezproblemowe i intuicyjne w obsłudze rozwiązanie będące alternatywą dla telewizora. Urządzenie jest dostępne w dwóch wariantach kolorystycznych – białym i czarnym.

A może chcecie sprzętu mobilnego, który zabierzecie ze sobą na działkę, wakacyjny wyjazd czy pokaz zdjęć u znajomych? Polecamy stylowy model Epson EF-12. Dzięki systemowi Android TV,  zapewnia on dostęp do popularnych funkcji streamingowych. Także wraz z tym urządzeniem otwiera się przed Tobą biblioteka tysięcy filmów, programów i gier z Google Play, YouTube i innych popularnych aplikacji. Projektor wykorzystuje  usługę Google Assistant, która ułatwia szybki dostęp do ulubionej rozrywki. Dzięki niej możliwe jest także sterowanie urządzeniami z każdego miejsca w domu. Wbudowana funkcja Chromecast pozwala na wyświetlanie treści bezpośrednio z urządzeń z Android i iOS, a także z komputerów Mac, Windows lub Chromebook. Ten projektor to nie tylko zdumiewający obraz – to także świetny dźwięk. Wszystko za sprawą wbudowanego, wydajnego głośnika opracowanego przez Yamaha, który zapewnia czyste i wyraziste brzmienie. Możecie więc stworzyć kino domowe w oparciu o tylko jedno urządzenie.

Zakup projektora to często inwestycja na lata. Warto zwrócić uwagę nie tylko na początkową cenę, ale i na koszty dalszego użytkowania. Epson już w czasie projektowania sprzętu kładzie szczególny nacisk na niskie koszty związane z eksploatacją. W tych modelach bardzo trwałe laserowe źródło światła pozwoli Ci cieszyć się domową rozrywką nawet przez… 10 lat (5 godzin dziennie w trybie eco)!

Zachowaj najlepsze chwile

Nic nie potrafi tak dobrze przypomnieć nam najlepszych chwil jak uchwycone na fotografii momenty. Oczywiście dziś, w dobie fotografii cyfrowej, każdy z nas ma tysiące zdjęć na dysku i w telefonie. Być może dlatego, że jest ich tak wiele, czasami nie pamiętamy, co dokładnie tam mamy. Rozwiązaniem tego problemu, są zdjęcia których możemy dotknąć, obejrzeć, powiesić na ścianie. Zdjęcia na papierze fotograficznym. Współczesne drukarki potrafią drukować zdjęcia w jakości nie gorszej (a często lepszej) jak profesjonalne laboratoria. Być może Twój Tato, Mąż, Partner ucieszy się z drukarki, która nie tylko wydrukuje świetnej jakości zdjęcia, ale – gdy będzie taka potrzeba – także faktury, dokumenty czy kolorowankę dla dziecka a do tego jest wyposażona w wysokiej jakości skaner.

Model Epson EcoTank L8160 to wyjątkowo ekonomiczna, łatwa w obsłudze, drukarka dla fotografów pozwalająca na drukowanie zdjęć w formacie od pocztówki do rozmiaru A4. Profesjonalna głowica i sześć atramentów na pokładzie (w tym dodatkowy szary) zapewnia doskonałe kolory i przejścia tonalne zarówno fotografii w kolorze, jak i czarno-białych. System EcoTank gwarantuje bardzo niski koszt druku – na jednym, dołączanym komplecie atramentów można wydrukować nawet do 2300 zdjęć! Dodatkowy atut to wbudowana łączność Wi-Fi i skaner oraz aplikacja SmartPanel pozwalająca intuicyjnie drukować z urządzeń mobilnych. Epson EcoTank L8160 może funkcjonować także bez podłączania komputera, bo wydruki można wykonywać z kart pamięci (drukarka ma odpowiednie gniazdo) lub pendrive oraz przesyłając je z telefonu – w kontroli pomoże tu zintegrowany 4,3 calowy dotykowy ekran LCD.