Lifestyle Seks Związek

Prawdziwy powód, dla którego mężczyźni wybierają (coraz) młodsze partnerki w kolejnych związkach

Anna Frydrychewicz
Anna Frydrychewicz
29 czerwca 2017
Fot. iStock/Dean Mitchell
 

Jeśli mężczyzna porzuca wieloletnią partnerkę dla młodej dziewczyny, zazwyczaj (pamiętajmy o wyjątkach – nie można wykluczyć, że to prawdziwa miłość) można go określić trzema epitetami: jest bezwzględny, narcystyczny i… nadmiernie lubi kontrolować sytuację. A to ostatnie w przypadku żony- równolatki staje się coraz trudniejsze. Dlaczego? Bo kobiety dojrzewając stają się bardziej pewne siebie i mniej „sterowalne”.

Najnowsze badania na szczęście łamią stereotypy. Maleje odsetek mężczyzn zainteresowanych jedynie o wiele młodszymi parterkami, rośnie liczba tych, dla których wiek partnerki nie ma znaczenia, choć ciągle elementem decydującym jest jej wygląd („dopuszczalny” jest więc dla całkiem sporej grupy panów związek z o wiele starszą, ale zadbaną kobietą). Im starszy mężczyzna, tym większa tolerancja różnicy wieku „ w drugą stronę”, czyli otwartość na nawiązanie relacji z coraz młodszą osobą. I takie związki mają za zadanie zmienić wizerunek starzejącego się pana, „odmłodzić go” w oczach innych mężczyzn, oraz – w swoich własnych.

Trzeba jednak oddzielić to co widać na zewnątrz, od tego, jak wygląda smutna prawda. Z wiekiem mężczyznom coraz mniej chce się starać. Niech nie zwiodą was zdjęcia celebrytów po 60-tce, z młodymi dziewczynami u boku. Obrazki, na których widać całkiem dojrzałych panów, jak prężą się dumnie niczym macho, mają za zadaniem przekonać nas, że mężczyzna dorównuje sprawnością fizyczną młodszym i że bez trudu „nadąża” za swoją partnerką. Rzeczywistość jest zazwyczaj jednak brutalna: w domu ona wskakuje w rolę opiekunki, a on… „kierownika” i mentora. Bo jeśli chodzi o seks, panowie w głębi serca wolą uprawiać go ze swoimi równolatkami, a najlepiej ze „starą żoną”…


Na podstawie: cbsnews.com

 


Lifestyle Seks Związek

Nadzieja pozwala nam zobaczyć światło w największej ciemności. Wzruszający film

Ewa Raczyńska
Ewa Raczyńska
29 czerwca 2017
Fot. Screen/You Tube
 

Czasami myślimy, że życie nas przerasta, że tak mało mamy, tak mało dostajemy. I jasne, że nie chodzi tu o to, by porównywać się z innymi, ale bywa, że gdy spojrzymy na życie kogoś doświadczonego prawdziwie przez życie, zaczynamy doceniać nasze. Zaczynamy wierzyć, że możemy więcej. 

Ten krótki film to przykład nadziei, nadziei, która pozwala nam iść do przodu, doświadczać, ćwiczyć i wierzyć, że nasz los się odmieni, że zrealizujemy marzenia dzięki naszej determinacji. Bo przecież tylko od nas zależy, jak będzie wyglądać nasze życie, czy mamy w sobie tyle nadziei, by zobaczyć światełko w największej ciemności?

Film ma dawać nadzieję chorym dzieciom, ale myślę, że z powodzeniem może ją nieść każdemu z nas.


Lifestyle Seks Związek

Seks nie ma daty ważności. 9 niezawodnych sposobów, by mieć więcej orgazmów w każdym wieku

Redakcja
Redakcja
29 czerwca 2017
Fot. iStock / elfinima

Wiek kobiety w kwestii osiągania satysfakcji seksualnej powinien być sprzymierzeńcem. Teoretycznie. Praktycznie różnie bywa, bo fakt, że nabywamy doświadczenia i umiejętności, musi równoważyć biologiczne zmiany, które naturalnie następują w kobiecym ciele z upływem lat.

Wiadomo, że nie ma w dojrzałym wieku złego czasu na dobry seks, a im więcej rzeczy wprowadzicie do czynu wcześniej, tym pełniej będziecie korzystać z uroków erotycznej bliskości z partnerem.

9 niezawodnych sposobów, by mieć więcej orgazmów w każdym wieku

Pepper Schwartz, profesor socjologii na University of Washington, twierdzi, że seks nie posiada daty ważności i wcale nie trzeba się z nim ograniczać ze względu na upływający czas. I bardzo dobrze. Można mieć i częsty seks i równie udaną satysfakcję seksualną w każdym wieku. Trzeba jednak zadbać zawczasu o pewne kwestie:

1. Albo seks, albo używki

Wybór jest prosty. Używki typu palenie papierosów czy picie alkoholu, są największymi przeciwnikami udanego seksu. Używki sprawiają, że naczynia krwionośne zwężają się i trudniej jest uzyskać przepływ krwi do narządów płciowych. To z kolei wpływa na osłabienie odczuwania orgazmu.

2. Ruch pomaga w seksie

Regularny ruch jest ważny dla kondycji fizycznej, ponieważ poprawia przepływ krwi w organizmie. Badania wykazały, że mężczyźni w średnim wieku, którzy rozpoczęli ćwiczenia przez godzinę, trzy do czterech razy w tygodniu, częściej uprawiali seks i mocniej odczuwali orgazm. Jeszcze inne badania pokazały, że kobiety, które energicznie przez 20 minut jeździły rowerem, miały wzmocniony przepływ krwi do narządów płciowych.

3. Wyćwicz sobie regularne orgazmy

Regularność jest tu bardzo ważna. Śmiało można zastosować teorię, że im częstsze są orgazmy, tym są one lepsze. Warto regularnie uprawiać seks, co najmniej 2 razy w tygodniu, samodzielnie lub z partnerem. Nawet jeśli nie jesteś w nastroju, gdy tylko wkroczysz do akcji, humor powinien od razu się poprawić, a ty zyskasz podwójnie.

4. Nie zapominaj o wibratorach

Jeśli jeszcze nie masz takiego sprzętu w swojej nocnej szafce, zakup go jak najszybciej. Im kobieta jest starsza, tym bardziej potrzebuje dodatkowej stymulacji, by skutecznie się pobudzić. Wibrator jest idealną pomocą, ponieważ zapewnia bezpośrednią stymulację łechtaczki. Poza wibratorami są również inne zabawki dla dorosłych, z których oboje partnerów z powodzeniem może korzystać.

5. Zapomnij o sytych romantycznych kolacjach

Jeśli planujesz romantyczną kolację połączoną z namiętną nocą, zmodyfikuj swoje plany. Pełen żołądek nie służy upojnej nocy, ponieważ cały przepływ krwi jest kierowany do przewodu pokarmowego, zamiast do genitaliów. Jeśli koniecznie chcecie coś zjeść postawcie na lekkie potrawy, najlepiej z afrodyzjakami.

6. Rozmawiaj i fantazjuj

Otwartość i rozmowa między partnerami pozwala na pełne porozumienie oraz takie wprowadzenie potrzebnych zmian. Ciągłe wykorzystywanie tych samych technik po pewnym czasie może nie dawać już takiej samej satysfakcji, jaką można osiągnąć stosując inne techniki. Reaguj na zmiany swoich pragnień i wspólnie poszukujcie tego, co sprawi wam radość.

7. Dbaj o swój komfort

Jeśli z powodu zmian hormonalnych twój seks staje się bolesny i nieprzyjemny, porozmawiaj z lekarzem. Wahania poziomu estrogenów w twoim organizmie może powodować problemy z suchością pochwy. Nie ma sensu cierpieć, bo ból odbiera zdolność do odczuwania przyjemności. Sięgaj również po środki nawilżające, które z niwelują problem niedostatecznego nawilżenia pochwy.

8. Szukaj rozwiązania problemów

Jeśli pojawia się jakiś problem, z którym nie możesz sama sobie poradzić lub z którym boryka się twój partner, odrzuć wszelkie wątpliwości i zgłoś się do lekarza. Nie ma pytań, których lekarz by już nie słyszał, a czasem tylko fachowa porada pozwala zniwelować problem i nadal cieszyć się seksem.

9. Nie zapominaj o masturbacji

Fakt, że obecnie nie masz partnera lub partner jest nieobecny nie oznacza, że nie możesz korzystać z dobrodziejstwa seksu. Seks w samotności bywa tak samo satysfakcjonujący, a masturbacja pozwala lepiej poznać swoje ciało i odczuwać jeszcze większą satysfakcję seksualną w zabawach we dwoje.

źródło: huffingtonpost.com


Zobacz także

7 powodów, by uczynić „2017” swoim samolubnym rokiem

Kwas alfa-liponowy – cenny sprzymierzeniec naszych nerwów

Czy on mnie kocha? Są sytuacje, kiedy wiadomo, że nie kocha! Dlaczego tak uwielbiamy się łudzić?