Go to content

Praca, nauka, miłość i zabawa. Jak pomieścić szkolną rzeczywistość w swoim „M”. Akcja „Rodzic wraca do szkoły”

Fot. Materiały prasowe

Na moim stole jeszcze leżą sławetne okładki, pod suszarką z praniem ukryły się szkolne zapasy, które trzeba „gdzieś” (i kiedyś) schować. W innych miejscach zaczynają się piętrzyć stosy ubrań – podzielone na za małe – do oddania, za duże – do schowania, i te „w sam raz”, na które trzeba zrobić miejsce w szafkach. Do tego książki, farby i wszystko, co jeszcze miesiąc temu nie zagracało przestrzeni. Początek roku szkolnego to duże zmiany, to okres walki o nowy porządek świata. A nic tak nie pomaga wygrać tej wojenki, jak lepsza organizacja przestrzeni.

Jeśli wasze dziecko po raz pierwszy we wrześniu zasiadło w szkolnej ławce, dopiero teraz zaczynacie dostrzegać potrzebę zmiany tego i owego. Dopiero teraz okazuje się, że jadalniany czy kuchenny stół nie do końca sprawdzi się w roli biurka, że dziecięcy stolik z sieciówki jest już za mały, gdy trzeba przy nim odrobić zadanie i trochę dłużej posiedzieć… Znamy to doskonale. I wszystkie te zmiany można przyjąć z otwartymi ramionami, gdyby nie frustracja i pytanie: „jak rozciągnąć magicznie nasze mieszkanie”?

Specjalnie dla was postanowiłyśmy podpowiedzieć, co u nas najlepiej się sprawdziło w szkolnej reorganizacji przestrzeni i o czym na etapie szkolnego boom, nie warto zapominać!

1. Odrabianie lekcji – punkt zapalny

Organizacja przestrzeni dla ucznia często spędza sen z powiek rodziców, bo przecież gdzie pomieścić dodatkowy mebel (lub więcej, oprócz biurka trzeba przecież kupić krzesło, komodę lub szafkę do przechowywania szkolnych książek, zeszytów i materiałów…). Jednak okazuje się, że wcale nie trzeba się denerwować, problem można rozwiązać na wiele sposobów.

Po pierwsze, skradziona przez kącik ucznia przestrzeń może być impulsem do większych zmian w wystroju. Być może warto zastanowić się nad meblami dobrej jakości, które zostały stworzone by oswoić mały metraż? Wielofunkcyjność – słowo klucz.

Fot. Materiały prasowe

Fot. Materiały prasowe

Po drugie, zastanów się, czy twoja przestrzeń ma dość miejsca na biurko. Jeśli nie, a domowe meble nie sprzyjają uczniowi – być może warto zastanowić się nad wymianą stołu w kuchni czy jadalni? Z pewnością można tę przestrzeń dostosować tak, by sprzyjała wszystkim domownikom. Wielofunkcyjny stół, większy niż dotychczas pomieści wszystko to, co powinien.

My zakochałyśmy się w stole VOX z serii 4 You. Rozejrzyjcie się, pomyślcie co ułatwi wam życie. Stół, który ma wiele schowków i szuflad to wybawienie – każdy, kto milion razy dziennie sprzątał ze stołu komputer, książki, kredki, gazety itd., żeby zrobić miejsce na kolejną aktywność (i po chwili znów to wszystko znosić z powrotem), wie o czym mowa. A gdyby można było potrzebne rzeczy odłożyć pod blat, nie biegać, nie frustrować niepotrzebnie? A wysokość? Wasz stół jest za wysoki, żeby dziecko wygodnie odrabiało lekcje? Jest i na to rozwiązanie – kupcie podwyższone krzesło dla dzieci, z podpórką na nogi. Nie są drogie, a umożliwiają niższym dzieciom komfort pracy. Zbyt często koncentrujemy się na jedynym słusznym rozwiązaniu i lądujemy z wielkim biurkiem, które kosztowało nas pożegnanie ukochanego fotela…

Fot. Materiały prasowe

Fot. Materiały prasowe

2. Szkoła to nie całe życie!!! Bądźcie razem

Czasem właśnie szkoła staje się impulsem do wprowadzenia większych zmian w mieszkaniu czy domu –  bynajmniej motywacją nie jest tylko i wyłącznie stworzenia kącika z biurkiem. Kiedy nasze dzieci dorastają, zmieniają się ich potrzeby… i nasze. Inaczej spędzamy czas, inaczej organizujemy codzienność. Często narzekamy, że mamy o wiele więcej na barkach, ale dostrzegamy również, że to więcej, możemy w bardzo dobry sposób wykorzystać.

Pamiętajcie, że nowy etap życia nie powinien zdominować wszystkiego wokół. Urządzając swoją przestrzeń na nowo, pomyślcie o niej inaczej. Nie kupujcie kanapy, łóżka czy komody, zamiast nich dodajcie do koszyków miejsce na odpoczynek,  kącik na łaskotki, miejsce na rozmowy i trzecią partyjkę w Scrabble. Zobaczcie swoją przestrzeń oczami swojej rodziny, a nie katalogu wnętrzarskiego. Żebyście byli z niej naprawdę zadowoleni i czuli się w swoim domu dobrze, przestrzeń ma pomagać wam żyć i budować więzi – a nie odbierać (dobry humor, spokój, energię).

Jaki jest konieczny element dobrze skomponowanego umeblowania? Element: RAZEM.

Miejsce, w którym razem obejrzycie film i poczytacie książki. Miejsce, w którym razem zjecie śniadanie, upieczecie ciastka. Miejsce, w którym razem schowacie się przed burzą z piorunami. I to, w którym razem popłaczecie nad pierwszą nieszczęśliwą miłością. Dla każdego to RAZEM, będzie trochę inne, w innym kolorze czy kształcie, pod oknem albo za łóżkiem. Pamiętajcie jednak, że wasze RAZEM, jest najważniejszą częścią całego projektu. Bo to ludzie tworzą dom, a przedmioty i meble mogą im w tym pomóc lub do tego zniechęcić.

Zobaczcie koniecznie kilka genialnych rozwiązań, które z całą pewnością wiedzą, co znaczy projekt RAZEM. Czyli świetne aranżacje od  VOX z kolekcji Nature, 4 You i Simple.

PS: Łóżko jest boskie!

vox_nature_3_ława_kawowa

https://youtu.be/9mM6p2-5uZ8

 

 

 

Akcja „Rodzic wraca do szkoły”

Zadanie konkursowe

Dwa razy w tygodniu będziemy publikować wpis dotyczący naszej akcji, w którym chcemy was zachęcić do przyjrzenia się sobie, dziecku, samej też szkole z początkiem roku szkolnego, tak, aby może ten rok przejść mniej boleśnie, z minimalnym stresem? Kolejne zadanie to: napisz w komentarzu co po rozpoczęciu roku szkolnego odkryłaś w swoim domu na nowo. Być może odkryłaś w swojej przestrzeni coś inspirującego (może nieużywany dotychczas dywan zamienił się w centrum spotkań?), albo wręcz przeciwnie poczułaś potrzebę zmiany? Napisz, o waszym miejscu w projekcie „RAZEM”.

Wśród najbardziej aktywnych uczestników naszej akcji, wybierzemy laureatów, na których czekają nagrody.

Dodatkowo na każdego uczestnika naszej akcji czeka niespodzianka!

Dzięki uprzejmości Foot Medica, każdy kto weźmie udział w naszej zabawie i pobierze kod promocyjny, będzie mógł skorzystać z rabatu na badanie stóp dziecka/dzieci w 1 z warszawskich placówek FootMedica (ul. Ogrodowa 58 albo Wiertnicza 124). Ponadto dla mam, które skorzystają z badania stóp swoich pociech, czeka bezpłatna konsultacja podologiczna.

Mat. prasowe

Mat. prasowe

KUPON RABATOWY MOŻECIE POBRAĆ TUTAJ (KLIK). Promocja obowiązuje do 7 października br..

Fot. Materiały prasowe

Fot. Materiały prasowe

Nagrody:

3 x voucher na zakupy w sklepie VOX.PLo wartości 450 zł (każdy!)

Banner-Voucher-VOX-ohme

3 x zestaw składający się z  LAMPY WISZĄCEJ BULB i LAMPY KOMODOWEJ CORALL W KOLORZE BIAŁYM

Fot. Materiały prasowe

Fot. Materiały prasowe

Fot. Materiały prasowe

Fot. Materiały prasowe


logo wola

3 x voucher na zakupy w sklepie wola.pl o wartości 100 zł (każdy)

Fot. Materiały prasowe

Fot. Materiały prasowe

Be active colour od Woli

Aktywnie, sportowo i … modnie – oto najlepszy przepis na udany rodzinny wyjazd czy krótki wypad za miasto. Gdy już zdecydujemy o miejscu podróży warto skompletować wygodny strój. Pamiętajmy, by zwrócić uwagę także na kolory naszego ubrania. To, że barwy potrafią zmienić nasz nastrój widać zwłaszcza wiosną, gdy świat rozkwita żywymi kolorami, a my czujemy przypływ sił witalnych. Właśnie dlatego firma Wola, znana z produkcji skarpet dla całej rodzinny, przygotowała serię „Be Active” i „Be Active Colour” w najmodniejszych odcieniach sezonu. Gładkie czy wzorzyste, ale zawsze kolorowe skarpetki to ważny element garderoby miłośnika aktywnego odpoczynku. Wybierane przez kolejne pokolenia kobiet – dla siebie i dla całej rodziny, są gwarancją najlepszej jakości i niezbędnego podczas podróży komfortu.


Familiowo_Logo_new

2 x zestaw PLANER DLA UCZNIA – MAGNETIC (ZESTAW)

2 x zestaw – PLANER TYGODNIOWY I MIESIĘCZNY – PLANER DUO MAGNETIC

2 x zestaw – PLANER DWUTYGODNIOWY – PLANER DWA TYGODNIE MAGNETIC

Fot. Materiały prasowe

Fot. Materiały prasowe

Fot. Materiały prasowe

Fot. Materiały prasowe

Akcja trwa od 31.08.2017 do 30.09.2017 roku. Wyniki zostaną opublikowane na stronie Oh!me do dnia 15.10.2017 roku

Regulamin akcji dostępny jest tutaj.