Lifestyle

Powstał pierwszy Outlet Biedronki. Przeceny sięgają 70%

Hanna Szczygieł
Hanna Szczygieł
26 lipca 2018
Fot. Flickr/Tomasz Musial / CC BY 2.0/
 

To nie sen. Jeśli z zapartym tchem przebierasz w biedronkowych promocjach i zawsze znajdziesz coś ekstra w koszykach dyskontu, mamy dla ciebie dobrą wiadomość. Marka właśnie otworzyła swój pierwszy outlet!

Niestety na łowy do Biedronka Outlet trzeba się wybrać aż do Poznania, bo tam powstał pierwszy tego typu sklep. Co znajduje się w ofercie?

Przede wszystkim artykuły gospodarstwa domowego, elektronika, wyposażenie domu i ogrodu oraz chemię i kosmetyki. Ceny zostały obniżone aż o 70% w stosunku do pierwotnych kwot. Klienci mogą znaleźć w outlecie produkty przemysłowe marek Hykker, Smukee, Hoffen, Gardenic.

To nie nowość, jeszcze w zeszłym roku outlety Biedronki funkcjonowały nieco inaczej, część punktów była mobilna i sezonowa, ale tzw. Towaroteki zaczęły znikać. Tym razem marka postanowiła postawić na bardziej tradycyjne rozwiązanie i wygląda na to, że Outlet został bardzo ciepło przyjęty. Pozostaje nam zaczekać na kolejne punkty w innych miastach.

Outlet został otwarty w lipcu i znajduje się przy ul. 28 Czerwca 1956 r. 390 w Poznaniu. Bieżącą ofertę outletu znajdziecie na stronie Biedronki.

 


Lifestyle

Już za dwa dni startuje najsympatyczniejszy festiwal tego lata – 12. Festiwal Filmu i Sztuki Dwa Brzegi

Redakcja
Redakcja
26 lipca 2018
Fot. Materiały prasowe
 

Dwa Brzegi to gwarancja kina na najwyższym poziomie, gorące spotkania z artystami, wyjątkowe koncerty i  niezapomniane klimatyczne wieczory w Kazimierzu Dolnym, Janowcu i Mięćmierzu. Festiwal rozpoczyna się 28 lipca, a jego gospodynią, jak co roku, jest Grażyna Torbicka.

Organizatorzy przygotowali w tym roku szereg wizualnych atrakcji. W sekcji „Świat pod namiotem” obejrzymy filmy, które otrzymały nagrody w Berlinie, Cannes, Locarno i Sundance. Festiwal otworzy premierowy obraz nagrodzony Złotą Palmą w Cannes – „Shoplifters” (dystrybutor: Polskie Media SA), wybitnego japońskiego twórcy Hirokazu Koreedy (znanego z filmu „Jak ojciec i syn”), mistrza portretów rodzinnych, przewrotnych, głębokich, zabawnych i wzruszających. Na zamknięcie planowany jest „Dogman” Matteo Garrone z nagrodzonym Złotą Palmą dla najlepszego aktora Marcello Fonte. W programie również pokaz specjalny filmu „Zimna wojna” Pawła Pawlikowskiego (zdobywcy Złotej Palmy za reżyserię), z udziałem twórców, w tym Joanny Kulig, która zachwyciła w Cannes krytyków, publiczność i koleżanki po fachu: Julianne Moore i  Cate Blanchett.

Z programu festiwalu canneńskiego organizatorzy wybrali także: „Trzy twarze” („Three Faces”, reż. Jafar Panahi, nagroda za najlepszy scenariusz w konkursie głównym), znakomity film „Donbass” Sergieja Łoznicy, „Sofia” (reż. Meryem Benm’Barek-Aloisi, nagroda za najlepszy scenariusz w sekcji „Inne spojrzenie”), „Arctic” z Mads’em Mikkelsenem (reż. Joe Penna), świetny film „Żniwiarze” ze zdjęciami Michała Englerta („Harvesters”, reż. Etienne Kallos) oraz „Burning” na podstawie prozy Haruki Murakamiego (reż. Lee Chang-dong). Ponadto będzie można zobaczyć premierowo  „Image Book” Jean-Luc Godarda (film-esej mistrza na temat historii kina), a także oryginalny dokument „Searching for Ingmar Bergman” (reż. Margarethe von Trotta).

Fot. Materiały prasowe

Fot. Materiały prasowe

W ofercie festiwalu znalazły się również filmy z Berlinale. W programie Dwóch Brzegów: premiera „7 Days in Entebbe” – świetnego thrillera opartego na faktach, z Danielem Brühlem w roli głównej (reż. José Padilha), „Utoya – 22 lipca” (reż. Erik Poppe), pokazujący tragedię na wyspie Utoya i zamach dokonany przez Andersa Breivika na obóz młodzieży, „Transit” (reż. Christian Petzold), interesujące, niejednoznaczne porównanie europejskich uchodźców z czasów nazistowskich z losami ofiar współczesnego kryzysu migracyjnego. W roli głównej młody gwiazdor kina niemieckiego Franz Rogowski, którego zobaczymy także w filmowej opowieści „Walc w alejkach” (reż. Thomas Stuber), a te romantycznie brzmiące alejki  to… składy towaru na tyłach supermarketu. Premierowo na Dwóch Brzegach nowy film Isabel Coixet „The Bookshop” (nagroda Goya), z dwiema znakomitymi aktorkami Emily Mortimer i Patricią Clarkson (pamiętamy je z ubiegłego roku, z filmu „Party”). Wreszcie „Trzy dni w Quiberon” (reż. Emily Atef), pełen rozedrgania i zachwytu portret pięknej i uwielbianej Romy Schneider.

Isabelle Huppert to mistrzyni w kreowaniu postaci kryjących mroczne tajemnice i taka jest jej „Mrs. Hyde” (reż. Serge Bozon), nagrodzona Złotym Lampartem w Locarno. W Kazimierzu Dolnym film będzie miał polską premierę. Współczesne kino włoskie powraca w swoim klimacie do najlepszych wzorów czyli czasów neorealizmu włoskiego. Oprócz „Dogmana”, którego bohater Marcello, rodem z filmów Vittorio De Sici, wierzy że dobre uczynki mogą zmienić świat na lepszy, pokażemy także obraz „Troppa Grazia” (reż. Gianni Zanasi, sekcja „Directors Fortnight” w Cannes), „Figlia Mia” z Albą Rohrwacher i Valerią Golino (reż. Laura Bispuri, konkurs główny Berlinale), a także „Napoli velata” („Neapol spowity tajemnicą”), thriller wielokrotnie nagradzanego reżysera Ferzana Ozpetek’a.

Sekcja „Inne spojrzenie na węgierskie kino” to przegląd filmów Karoly Makka – klasyka kina węgierskiego – oraz pokaz jego filmu „Inne spojrzenie”, gdzie zagrały Grażyna Szapołowska i Jadwiga Jankowska-Cieślak (nagrodzona za tę rolę Złotą Palmą w Cannes). Obie aktorki będą gośćmi specjalnymi pokazu na Dwóch Brzegach. Klasyk Karoly Makk porównany zostanie z młodym pokoleniem twórców węgierskich, takich jak Bogdan Arpad, który przyjedzie do Kazimierza Dolnego  ze swoim nowym  filmem „Genezis”.

W programie tegorocznego festiwalu nie zabrakło również znakomitych dokumentów. Dzięki współpracy z Against Gravity pokazane zostaną filmy, które odzwierciedlają zarówno atuty jak i problemy współczesnego świata.

Szczegółowe informacje na temat wydarzenia: www.dwabrzegi.pl


Lifestyle

Miłosny test obrazkowy. Czy jesteś ekspertem od związków?

Redakcja
Redakcja
26 lipca 2018
Fot. Screen z Facebooka https://www.facebook.com/RobGonsalves.Official/photos/a.411862985516612.84690.411853662184211/749818311721076/?type=3&theater>Rob Gonsalves (Official Site)

Ktoś kiedyś powiedział, że w miłości wszyscy jesteśmy głupcami. Nie ma znaczenia, że ​​od dziesięcioleci jesteś w szczęśliwym związku, nie ma znaczenia, czy jesteś monogamistą, a na pewno nie ma znaczenia, czy jesteś profesjonalnie wyszkolonym ekspertem od relacji. Spójrz na poniższy obrazek  i powiedz, co zauważyłeś na nim najpierw.

Chwila koncentracji i…

Interpretacja

Jeśli zauważyłeś najpierw

Chmury 

Jeśli najpierw zobaczyłeś chmury, to znaczy, że w miłości zawsze ufasz swojej intuicji. To jest coś, co robiłeś przez całe swoje życie. Nie chodzi o to, że nie ufasz ludziom, jest jednak tak, że czasami ludzie cię zawodzą, a twój instynkt samozachowawczy nie. Jeśli przyjaciel przyjdzie do ciebie po miłosną poradę, powiesz mu dokładnie to, co czujesz. I każesz kierować się sercem.

Most

Jeśli najpierw zobaczysz most, to oznacza, że w miłości masz… otwarty umysł. Podczas gdy inni szybko osądzają wszystkich wokół, ty naprawdę poświęcasz swój czas, żeby przeanalizować ludzi i różne sytuacje. Dla ciebie ludzie są skomplikowani i ciągle się zmieniają, chcesz dać im drugą szansę. Twoje otwarte serce i umysł sprawiają, że jesteś wspaniałym partnerem i doradcą. Bądź jednak ostrożny, bo bywasz zbyt dobry dla ludzi, którzy na to nie zasługują.

Okręty

Jeśli najpierw dostrzegłeś okręty, to znaczy, że w miłości kierujesz się przede wszystkim uczciwością. Uważasz, że kluczem do rozwiązania każdego problemu, nawet romantycznego, jest szczerość. Mówisz prawdę, bez względu na to, jak trudna może ona być. Twoje bezpośrednie podejście pomaga innym spojrzeć z dystansem na ich sprawy sercowe.


Na podstawie: yourtango.com

 


Zobacz także

Rozwiązanie konkursu „Magia SPA we dwoje”

5 zmian stylu życia, które pomogą ci obniżyć ciśnienie krwi

Konkurs „Marzenia są po to, by je spełniać”