Uroda

Odstające uszy – problem nie tylko estetyczny

ADVERTORIAL
ADVERTORIAL
8 czerwca 2016
Odstające uszy – problem nie tylko estetyczny
Fot. Materiały prasowe
 

Przyczyn występowania odstających uszu należy wypatrywać przede wszystkim w genetyce, gdyż wygląd małżowiny usznej najczęściej dziedziczymy po rodzicach. Jeżeli u któregoś z rodziców występuje defekt w postaci odstających uszu, istnieje wysokie prawdopodobieństwo, że i u dziecka uszy będą miały właśnie taką budowę. O odstających uszach mówimy, kiedy ich odległość od głowy wynosi więcej niż dwa centymetry. W większości przypadków powód odstawania koniuszków małżowiny usznej leży w niewłaściwie wykształconej grobelce, czyli wypukłej części chrząstki, za którą małżowina zagina się w kierunku czaszki. Czasem grobelka w ogóle się nie wykształci, a jej brak powoduje, że ucho wygina się na zewnątrz. „Wada ta może występować po obu, ale i też tylko po jednej stronie, w różnym stopniu odkształcając małżowinę uszną – od niewielkiego odstawania górnego bieguna, aż po całkowicie płaskie uszy” – precyzuje dr Marek Muraszko, chirurg z wieloletnim doświadczeniem (więcej lekarzy chirurgów znajdziesz tutaj: www.tourmedica.pl/lekarze/chirurdzy ).

Przyczyną odstających uszu może być ich zbyt duży rozmiar bądź nieprawidłowe zagięcie jeszcze w łonie matki, dlatego to, że noworodek przyszedł na świat z odstającymi uszami, jeszcze o niczym nie przesądza. Może się bowiem zdarzyć, że defekt zniknie samoistnie po jakimś czasie.

Dla większości rodziców dziecko z nawet najbardziej odstającymi uszami będzie piękne i wyjątkowe. Problemy mogą zacząć się, gdy najmłodsi spotkają się w grupie przedszkolnej czy podczas zabawy na placu zabaw, a inne dzieci wypomną mu jego wadę. Rówieśnicy czasem bywają bezlitośni, wytykając innym ich defekty i naśmiewając się z charakterystycznego wyglądu. Sam wygląd odstających uszu nie jest problemem, a raczej cechą charakterystyczną danej osoby, jednak ciężko to wytłumaczyć dziecku, które z powodu swoich uszu cierpi, gdyż jest wyśmiewane i szykanowane przez rówieśników. W okresie dojrzewania problem często pogłębia się, gdyż młody człowiek wkracza w okres buntu.

Nastolatki nierzadko wykazują tendencje do nadmiernego przejmowania się swoim wyglądem i krytykowania własnej osoby. Odstające uszy są źródłem frustracji nie tylko dla młodych dziewcząt, ale także dorastających chłopców. Kobiety mają tę przewagę nad mężczyznami, że zawsze mogą zasłonić defekt włosami czy opaską, natomiast u mężczyzn charakterystyczny wygląd uszu jest bardziej widoczny ze względu na krótką fryzurę. Część osób z czasem akceptuje swój kształt uszu, jednak nie wszyscy potrafią poradzić sobie z kompleksem będąc już w życiu dorosłym. Odstające uszy są dla nich przyczyną wszelkich niepowodzeń, braku pewności siebie i wstydu.

Plastyczna korekcja uszu jednym skutecznym sposobem na pozbycie się defektu

Korekcja odstających uszu obrosła w wiele mitów. Rodzice przekonują się nawzajem, że pomocne mogą okazać się specjalne opaski uciskowe czy plastry, które wpłyną na zmianę kształtu oraz wyglądu uszu, tymczasem jedynym sposobem na pozbycie się tego problemu estetycznego jest operacyjna korekcja uszu, czyli otoplastyka. Zabieg może być wykonywany zarówno u dzieci, jak i dorosłych. Zobacz efekty foto 1 , foto 2 , foto 3

To stosunkowo prosta i mała inwazyjna procedura, polegająca na wykonaniu precyzyjnych nacięć skóry o kształcie elipsy na tylnej części małżowiny usznej.Następnym etapem zabiegu jest odpreparowanie skóry w taki sposób, aby odkryć chrząstkę małżowiny. Odsłonięte chrząstki podlegają modelowaniu, są wyginane do tyłu bądź nacinane. Po zabiegu głowę pacjenta zawija się bandażem elastycznym, co sprzyja kształtowaniu się małżowin usznych. Sam zabieg jest bezbolesny, jednak przez pierwsze trzy dni po wykonaniu otoplastyki pacjenci mogą odczuwać pieczenie i ciągnięcie ranek. Normalne są również dolegliwości bólowe, które łatwo i szybko można uśmierzyć poprzez zażycie farmakologicznych środków przeciwbólowych. Otoplastyka nie jest zabiegiem wymagającym długiego okresu rekonwalescencji, bywa natomiast jedynym sposobem na pozbycie się kompleksów, z którymi wiele osób boryka się przez całe życie.


Uroda

Ty jesteś najlepszym co mnie w życiu spotkało. Akcja „List do dziecka”

Listy do redakcji
Listy do redakcji
8 czerwca 2016
Fotomontaż istock / Pixabay CC0
 

Jesteś jeszcze taki malutki i nie rozumiesz mnie ale chcę Ci powiedzieć kilka rzeczy…to co czuje.

Kiedy się budzę i nadal śpisz, myślę sobie że… leży koło mnie mały aniołek, moje szczęście, mój największy skarb,moja miłość.
Uwielbiam patrzyć jak…uśmiechasz się do mnie i patrzysz swoimi pięknymi brązowymi oczkami.
Nie mogę się doczekać aż nauczę Cię…mówić i usłyszeć to słowo co każda matka pragnie usłyszeć- Mama.
Twoja roześmiana buzia przypomina mi że…świat jest piękny i chce ci go pokazać,być częścią jego,trzymać Cię za rękę,być przy Tobie.
Kiedy Cię karmię,czuję… miłość,troskę,radość,niepewność.
Ty jesteś najlepszym co mnie w życiu spotkało. Nie wyobrażam sobie życia bez Ciebie.
Jestem mama i jestem dumna z tego że mam wspaniałego synka. Kocham Cię najbardziej na świecie.

Twoja ukochana mamusia  Justyna


„Kochana córeczko, najdroższy synku, chcę ci powiedzieć, że…”.
„List do dziecka” – nasza nowa akcja na Dzień Dziecka z super nagrodami

AKCJA DD BANER DO LISTOW

Co trzeba zrobić?

„Napisz list do swojego dziecka (dzieci) i prześlij go do nas. To może być podziękowanie, dobra rada, a może powiedzenie tego, co nie przechodzi przez gardło ze wzruszenia w ważnych dla was momentach. Wszystko co tylko chcesz i czujesz. Miłość rodzica bywa trudna, a rodzicielstwo to jedno z najbardziej bogatych (i w upadki i wzloty) doświadczeń w życiu. To może być list „na tu i teraz” lub taki, który chciał(a)byś, żeby twoje dziecko przeczytało w przyszłości. Czasem taki list do bliskiej osoby pomoże nie tylko jej, ale też tobie.Wszystkie listy opublikujemy. Wybrane nagrodzimy!”. ♥WEŹ UDZIAŁ W ZABAWIE TUTAJ ♥

Zobacz wszystkie listy biorące udział w akcji


Uroda

Rozwiązanie konkursu „Kocham swoją skórę”

Redakcja
Redakcja
7 czerwca 2016
Fot. iStock / PeopleImages

Jestem piękna, bo tak się czuję – to połowa sukcesu! A drugą połowę odkryłyście przed nami podczas zabawy. Dziękujemy wam za wszystkie zgłoszenia i każdy ujawmniony sekret pięknej skóry. Kochajcie swoją skórę – dbajcie, dopieszczajcie i noście ją z dumą!  A dla naszych laureatek mamy cudowne dermokosmetyki od Ziaja med, by jeszcze lepiej swoją skórę dopieścić.

Laureaci:

  1. Agnieszka Wojtkowiak
  2. Monika Gonczar
  3. Beata Korpecka Gardoń
  4. Marta Gawrońska
  5. Anna Maciejewska
  6. Patrycja Tomaszewska
  7. Agnieszka Król
  8. Ewa Lesniewska
  9. AgniEszka Burek
  10. Paulina Kiedrowska

Laureatów prosimy kontakt mailowy w celu odbioru nagród w ciągu 7 dni od daty ogłoszenia wyników, tj do dn.: 14.06.2016 roku. Prosimy o przesłanie danych do wysyłki nagrody (imię i nazwisko, adres i nr telefonu) na adres e-mail: [email protected]. Otrzymanie danych potwierdzamy w odpowiedzi zwrotnej.

Prosimy o dołączenie w treści wiadomości poniższego oświadczenia:
Wyrażam zgodę na wykorzystanie i przetwarzanie przez Organizatora swoich danych osobowych uzyskanych w związku z organizacją Konkursu, wyłącznie na potrzeby organizowanego Konkursu, zgodnie z przepisami Ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych (Dz. U. z 2002 r., Nr 101, poz. 926 z późn. zm.).

Nagrody:

10 x  zestaw kosmetyków Ziaja med – Klinika zdrowej skóry, Dermokosmetyki Ziaja Med kuracja dermatologiczna z witaminą C +HA/P (seria obejmuje 4 produkty), składający się z:

– rewitalizujący krem pod oczy i na powieki wygładzająco-ochronny

– krem ujędrniający na dzień,

– krem głęboko regenerujący na noc,

– esencja rewitalizująca,

Fot. Materiały prasowe

Fot. Materiały prasowe

Dermokosmetyki Ziaja Med kuracja dermatologiczna z witaminą C +HA/P, polecane są w profilaktyce przedwczesnego starzenia się skóry, a także do regenerującej pielęgnacji po zabiegach dermatologicznych i estetycznych. Linia charakteryzuje się szerokim spektrum działania uwarunkowanym aktywnością stabilnej witaminy C zastosowanej w formie naturalnego glukozydu. Jej skuteczność determinowana jest stopniowym uwalnianiem kwasu askorbinowego przez enzym zwany alfa-glukozydazą co w efekcie zapewnia długotrwałe oddziaływanie na skórę . Połączona z kwasem hialuronowym i aminokwasem – hydroksyproliną intensywnie wzmacnia i odnawia włókna kolagenu, spowalnia procesy starzeniowe oraz wyraźnie poprawia kondycję skóry zwiotczałej, z przebarwieniami, pozbawionej zdrowego kolorytu i młodzieńczego blasku. 

Regulamin konkursu dostępny jest tutaj


Zobacz także

herbatki ziołowe

Trądzik, cellulit lub kłopoty z włosami? Sprawdź, jak działają herbatki ziołowe

Najpiękniejsze perfumy na wiosnę

10 zabiegów dermatologii estetycznej, które warto wykonywać zimą. Wykorzystaj tę porę roku na rewitalizację skóry