Go to content

Poszukujesz pięknego i funkcjonalnego mebla na Twoją kolekcję książek?

Wybór mebli do mieszkania czy domu może być nie lada wyzwaniem, zwłaszcza w czasach, kiedy projektanci mebli nie ociągają się z praca. Funkcjonalny regał to często jeden z najważniejszych mebli w naszych domach. Czym kierować się przy jego wyborze i co proponują nam współcześni projektanci mebli? W naszym artykule zaprezentujemy kilka trendów. Zapraszamy do lektury.

Książki, wazon, fotografie

Wykonany z wysokogatunkowych materiałów i pięknie zaprojektowany regał może stanowić centralne miejsce w naszym salonie. Zwłaszcza miłośnicy książek przywiązują dużą uwagę do tego mebla, który ma pomieścić ich biblioteczkę. Jednak regały mogą pełnić również rolę małej galerii fotografii czy też w interesujący sposób eksponować pamiątki z podróży lub inne, bliskie naszemu sercu artefakty. Dlatego wybór tego mebla powinien zostać przemyślany i dostosowany do charakteru wnętrza oraz naszych indywidualnych oczekiwań. W sklepach z designerskimi meblami znajdziemy dziś bardzo duży wybór regałów wykonanych z różnych materiałów i w najróżniejszych kształtach, np. https://9design.pl/pol_m_Meble-_SALON_Regaly-2799.html. Spod rąk współczesnych projektantów wychodzą nieraz prawdziwe dzieła sztuki meblarskiej, które spełniają oczekiwania nawet najbardziej wymagających klientów.

Loftowe klimaty

Bardzo ciekawą i cieszącą się dużą popularnością propozycją są regały metalowe, które nadają wnętrzu industrialnego klimatu. Taki mebel sprawdzi się zarówno w domu, jak i w przestrzeni komercyjnej oraz biurowej. Pięknie zaprojektowane, modne regały w stylu minimalistycznym nadadzą wnętrzu niepowtarzalnego charakteru i wyeksponują książki oraz inne przedmioty, które na nich umieścimy. Regały metalowe dostępne są zarówno jako pojedyncze meble, ale niektóre z nich można również łączyć modułowo, tworząc unikatowe kompozycje dostosowane do wielkości i charakteru konkretnego wnętrza. Metalowe regały wspaniale łączą się też z drewnem i sprawdzą się choćby we wnętrzach urządzonych w stylu skandynawskim. Taki mebel, dzięki swojej lekkiej i minimalistycznej konstrukcji nie daje efektu przytłoczenia.

Uniwersalne i ponadczasowe drewno

Miłośnicy mebli drewnianych nie powinni być zawiedzeni w chwili dokonywania wyboru odpowiedniego dla siebie regału. Ten klasyczny surowiec meblarski jest nadal wykorzystywany na szeroką skalę także w nowoczesnych projektach mebli do salonu. Jeśli chodzi o regały, na rynku znajdziemy wiele przepięknych modeli tego mebla wykonanych w całości w drewnie, a mających jednocześnie lekką i nowoczesną formę. Drewniany regał doskonale ociepla pomieszczenie i pasuje zarówno do wnętrz zaaranżowanych w stylu nowoczesnym, jak i tych bardziej klasycznym. Drewniane konstrukcje to zawsze ponadczasowa elegancja i klasyka, która sprawdzi się w wielu aranżacjach.