Lifestyle Uroda Zdrowie

Poranne nawyki, które nie pozwalają nam schudnąć

Anna Frydrychewicz
Anna Frydrychewicz
19 czerwca 2018
Fot. iStock/Jacob Wackerhausen
 

Poranne czynności i poranny nastrój często nastrajają nas już do końca dnia, wpływają również na nasz harmonogram diety. Decydują o tym, czy zjemy duży czy mały lunch, czy organizm zużyje wszystkie kalorie, czy je sobie zmagazynuje na „czarną godzinę”. Istnieje związek między naszymi nawykami a brakiem równowagi w organizmie powodującym dodatkowy przyrost masy ciała.

Nie jesz obfitego śniadania

Moment, w którym jemy, jest o wiele ważniejszy niż to, co jemy. Naukowcy z Uniwersytetu w Tel Awiwie udowodnili, że dieta z dużym śniadaniem i lekką kolacją jest o wiele bardziej skuteczna, jeśli chodzi o utrzymywanie stałej wagi, niż dieta oparta na częstym podjadaniu („częściej a mniej”).

A to dlatego, że szybkość metabolizmu jest różna w różnych porach dnia. Głównym wnioskiem, do którego doszli naukowcy, jest to, że nigdy nie należy odmawiać zjedzenia wysokokalorycznego śniadania. Twój obiad powinien być nieco lżejszy, a kolacja niskokaloryczna.

Rezygnujesz ze spaceru w słońcu

Światło słoneczne dosłownie spala tkankę tłuszczową. Badacze z University of Alberta w Edmonton w Kanadzie przeprowadzili eksperyment i udowodnili, że lipidy zmniejszają się pod wpływem światła słonecznego. To odkrycie częściowo tłumaczy, dlaczego ludzie przybierają na wadze w okresie zimowym, gdy brakuje światła słonecznego.

Zapominasz o wypiciu szklanki wody po przebudzeniu

Według naukowców ciało osoby dorosłej składa się w 55% do 60% z wody  , więc wypicie szklanki wody po przebudzeniu jest naprawdę dobrym pomysłem . Woda przyspiesza metabolizm, co zmniejsza ryzyko otłuszczenia. Pomaga także organizmowi pozbyć się toksyn.

Nie ćwiczysz

Poranne ćwiczenia mogą pomóc zmniejszyć apetyt! Eksperyment naukowy udowodnił, że ludzie, którzy mają nawyk uprawiania ćwiczeń przed śniadaniem, jedzą mniej jedzenia przez cały dzień.

Zachowujesz „pyszne” dania na obiad lub kolację

Jeśli nie możesz oprzeć się jedzeniu słodkich lub pieczonych potraw, zrób to w pierwszej części dnia. To kolejny wniosek , do którego doszli naukowcy z uniwersytetu w Tel Awiwie. Pączek zjedzony rano doda Ci mniej centymetrów do talii niż ten sam pączek zjedzony wieczorem.

Czytasz rano wiadomości 

Strach i irytacja spowodowane przewijaniem na ekranie telefonu porannych wiadomości mogą w rzeczywistości mieć negatywny wpływ na twoje zdrowie. Jest to szczególnie ważne, jeśli cierpisz na chroniczny brak snu. Dzieje się tak, ponieważ długotrwały stres powoduje, że komórki macierzyste zamieniają się w komórki tłuszczowe.

Nie doceniasz pomocy… zwierząt

Pies może stać się dobrym towarzyszem podczas biegu, a kot może sprawić, że rozciąganie lub joga będą bardziej relaksujące i przyjemne. Wyniki badań wykazały, że właścicielom zwierząt łatwiej jest kontrolować swoją wagę. Poza tym, komunikacja ze zwierzęciem domowym i dbanie o niego może dać ci pozytywne emocje, które zmniejszają poziom stresu, który w przeciwnym razie najprawdopodobniej spróbowałbyś ukoić czekoladą.


Na podstawie: brightside.me

 


Lifestyle Uroda Zdrowie

Miesiąc urodzenia determinuje ryzyko wystąpienia pewnych chorób. Sprawdź, co może ci dolegać

Redakcja
Redakcja
19 czerwca 2018
Fot. iStock
Następny

Gdy składamy sobie życzenia, na pierwszym miejscu wymieniamy zdrowie. To naturalne, bo choroby i różne dolegliwości mogą poważnie utrudnić życie. Chcąc ich uniknąć baczniej przyglądamy się nawykom żywieniowym, modyfikujemy dietę, uprawiamy sport i coraz większą uwagę przykładamy do profilaktyki różnych chorób.

Jedni cieszą się doskonałą  kondycją i jedyne co im dokucza to katar, ale inni, mimo zachodu mogą nie mieć tyle szczęścia i często chorują. To bywa męczące, kłopotliwe i kosztowne. Często jednak niewiele można zrobić, bo nie wszystko zależy wyłącznie od naszych starań. Wpływ genów, środowiska czy nawet nieszczęśliwy wypadek mogą zmienić sytuację zdrowotną na niekorzyść. Inną kwestią jest to, że na częstotliwość i rodzaj problemów zdrowotnych może wpływać także miesiąc urodzenia.

Zwolennicy tej teorii zauważyli, że osoby urodzone w danym miesiącu częściej niż inni uskarżają się na pewne dolegliwości.

Miesiąc urodzenia determinuje ryzyko wystąpienia pewnych chorób

Styczeń

Osoby urodzone w styczniu znacznie częściej odczuwają problemy związane z nadciśnieniem, chorują na raka płuc i choroby serca, cukrzycę typu 2. Są częściej otyli w porównaniu do osób urodzonych w pozostałych miesiącach. Są oni również narażeni na wystąpienie depresji, co ma związek z brakiem słońca w styczniu i niewystarczającą produkcją witaminy D.

Luty

Osoby urodzone w lutym częściej uskarżają się na dyskomfort związany z różnymi alergiami, chorobami płuc. Obniżona odporność i zwapnienie naczyń, a w przypadku mężczyzn rak prostaty, pojawia się w tym przypadku częściej.

Marzec

Osoby świętujące urodziny w marcu są bardzo podatne na problemy z odżywianiem, zapadają częściej na bulimię, anoreksję lub otyłość. Istnieje tu większe ryzyko wystąpienia problemów z sercem, takich jak: migotanie przedsionków, zaburzenie pracy zastawek serca lub jego niewydolność. Wiele osób może również skarżyć się na alergie.

Kwiecień

Kwietniowi solenizanci zapadają częściej na nowotwory, choroby serca i płuc. Notorycznie mogą pojawiać się ból gardła i zapalenie oskrzeli. Osoby urodzone w kwietniu częściej bywają podatne na pojawianie się czarnych myśli, rozwoju depresji. Zagraża im także problem choroby alkoholowej.

Maj

Osoby urodzone w maju cieszą się dobrym zdrowiem, choć mogą być narażeni na zachorowanie na stwardnienie rozsiane, nadciśnienie krwi. Często odczuwają także problemy wynikające z nietolerancji glutenu.

Czerwiec

Osoby świętujące urodziny w czerwcu najczęściej deklarują się jako optymiści i cieszą się dobrym nastrojem. Częściej niż inne osoby mogą skarżyć się na cukrzycę i choroby układu krążenia. Dotyka ich również słaby apetyt, który może z czasem przeradzać się  w problemy z anoreksją.

strona 1 z 2
druga część artykułu na następnej stronie

Lifestyle Uroda Zdrowie

Z przymrużeniem oka: jak zdobyć mężczyznę na całe życie. Męski poradnik dla zdesperowanych

Redakcja
Redakcja
19 czerwca 2018
Fot. iStock/Vasyl Dolmatov

Jeśli w tym tekście masz nadzieję odkryć wszystkie sekrety, które pozwolą ci znaleźć miłość twojego życia, to wiedz jedno: myśl, że szczęście kobiety zależy od mężczyzny, jest kompletnie absurdalna. Nie szukaj faceta za wszelką cenę, ponieważ to jest twoje życie i tylko ty możesz nadać mu znaczenie.

Możesz dzielić je z mężczyzną (lub kobietą) albo zdecydować się pozostać samotną i angażować się tylko w relację z samym sobą lub rodziną i przyjaciółmi. Będąc samą, możesz cieszyć się swobodą rozumienia siebie samej i swoich potrzeb w każdym znaczeniu tego słowa. Możesz osiągnąć taki poziom rozwoju osobistego, który sprawia, że czujesz się komfortowo.

Kiedy już odkryjesz, że zanim zakochasz się w kimś i będziesz kochana, musisz najpierw pokochać siebie, weź pod uwagę te kilka wskazówek, zasugerowanych przez samych panów z pewnego portalu internetowego i zastanów się, czy warto dążyć do związku za wszelką cenę:

Jak zdobyć mężczyznę na całe życie (według panów)

Opracuj do perfekcji technikę makijażu

Kobieta musi być piękna, jeśli chce zadowolić mężczyznę swojego życia, ponieważ wracając do domu po ciężkim dniu pracy, chce on tam znaleźć miss polonię. „Naturalne” nie działa, chyba że chcesz pozostać singielką.

Przeczytaj wiele książek

Nie po to, aby rozwinąć czystą i krytyczną myśl, inaczej wystraszysz mężczyzn. Czytaj dalej, abyś mógł lepiej zrozumieć, co interesuje twojego przyszłego męża, bo łatwiej go pokonać, myśląc tak samo jak on.

Nigdy nie chodź do łazienki w obecności swojego mężczyzny

Kobiety nie robią „tych” rzeczy. Aby wyjść do łazienki, poczekaj, aż nie będzie tam twojego mężczyzny, nie zniszcz tej magii.

Bądź łagodna i interesująca

Twoją misją dla mężczyzny twojego życia jest zrobić wszystko, aby czuł się dobrze w domu po całym dniu pracy. Więc nie mów o sobie, ale o tym, co ma znaczenie, czyli o nim.

Powiedz mu, że wiesz, jak prowadzić dom

Jak każda dobra, szanująca się przyszła partnerka życiowa, musisz to wiedzieć.

Zapewnij go, że może być niewierny

Wszystkie kobiety wiedzą, że mężczyźni mają większy apetyt seksualny niż my.

Nie narzekaj

Zawsze się uśmiechaj. Ponadto, ponieważ nie możesz samodzielnie myśleć, nie musisz się martwić, on zadba o wszystkie problemy!

Zawsze się z nim zgadzaj

Mężczyźni nigdy się nie mylą. Nigdy. Niech więc zajmą się wszystkim, a ty prostu bądź do ich dyspozycji!

Pokaż mu, że jesteś mu oddana

Oczywiste jest, że twoje życie kręci się tylko wokół niego.

Powiedz mu, że rezygnujesz z wszystkiego, aby założyć rodzinę

Kariera i praca są dobre tylko dla feministek. Ty, urodziłeś się, aby znaleźć mężczyznę swojego życia.

Powodzenia!

P.S. Na szczęście na świecie są jeszcze całkiem normalni faceci. I życzę wam, żebyście na waszej drodze spotykały tylko takich właśnie.


Na podstawie: nospensees.fr


Zobacz także

Zastanawiam się, czy mogę Ci wybaczyć. I wiesz, przepraszam, ale nie czuję nic, kiedy myślę o twojej śmierci

Kosmetyki do twarzy dla mężczyzn. Jak dbać o męską cerę?

Papryka chili - rodzaje, ostrość, właściwości dla zdrowia

Papryka chili – co kryje w sobie to ostre w smaku warzywo?Jest kilka dobrych powodów, by sięgać po nią częściej