Go to content

Poradnik kobiety kibica

Fot. Flickr/I3o / CC0 Public Domain

Ten tekst ne jest o tym, jak się zabarykadować w domu i nie zwariować. To jest tekst o tym, że MY TEŻ KOCHAMY PIŁKĘ!

⚽ Po pierwsze:

Kobieta też kibic. Ja wiem, rozumiem. Faceci potrzebują mieć pięć minut dla siebie. I jakoś tak się utarło, że te pięć minut to dokładnie 90 minut plus studio, raz na jakiś czas przed telewizorem. Piłka nożna, męski sport. Ale gdzie tam! My, kobiety, kochamy piłkę. No jak nie kochać jedenastu spoconych, biegających mężczyzn wrzeszczących do siebie niekulturalne słowa? No jak?

⚽ Po drugie:

Tak, rozróżniamy co to spalony, faul i wolej. Naprawdę, zasady piłki nożnej nie są bardziej skomplikowane od zasad obowiązujących w kobiecym świecie. Poza tym,  nie traktujcie zasad gry w piłkę jak wiedzy magicznej. My naprawdę wiemy o co w tej grze chodzi i ne oglądamy meczu tylko dlatego, że biegają tam przystojniacy z Pudelka.

⚽ Po trzecie:

Piwo! Kochamy piwo. To nieprawda, że pijemy je z sokiem. Sok jest kaloryczny i niezdrowy. Piwo jest zdrowe, gasi pragnienie, oczyszcza nerki i takie tam. Same plusy. A my na meczu mozemy się wreszcie napić piwa bez ograniczeń. Zamiast wam je chłodzić i podawać jak hostessy, my z chęcią powiemy ” Podaj mi piwo!” do was.

⚽ Po czwarte:

Zamiast stać przy garach i szykować wam, drodzy panowie, posiłki. My z chęcią posiedzimy z wami na kanapie. Może się nie wtulimy w wasze ramiona jak na romantycznym filmie, bo co i rusz będziecie podskakiwać z emocjami na twarzy. Ale przynajmniej sobie posiedzimy. To miło tak posiedzieć i poemocjować się razem. Tym bardziej, że istnieje jedzenie na telefon.

Fot. Flickr/I3o / CC0 Public Domain

Fot. Flickr/I3o / CC0 Public Domain

⚽ Po piąte:

Tak wiemy, czym się różni żółta kartka od czerwonej kartki. Ten system kartkowy

tak nam się spodobał, ze chyba zastosujemy do w domu. A może w łóżku? 😉

⚽ Po szóste:

Wiemy, że wy nie zawsze oglądacie piłkę nożną bo ją kochacie. Oglądacie ją, bo to świetna okazja by poleżeć na kanapie z browarem, albo wyjść do kumpli na współną posiadówkę. Nie oszukacie nas. Przed Euro nie widziałyśmy w domu włączonego kanału sportowego.

⚽ Po siódme:

Lubimy waszych kolegów. Może na co dzień byliby męczący, z tymi świńskimi dowcipami, lekko szowinistycznym podejściem i nutką arogancji. Ale lubimy ich i miło jest czasem pośmiać się w męskim gronie.

 Po ósme:

Zabierzcie nas kiedyś na mecz! Potrafimy dopingować jak nikt inny, jesteśmy świetnymi motywatorkami – wiecie to przecież. Poza tym, te emocje, to poczucie jedności to musi być cos niesamowitego. I takie wydarzenia lubimy przeżywać razem. Bo po prostu lubimy z wami spędzać czas.

linia 2px

karolina paradowska awatarKarolina Paradowska

Trochę kobieta na krańcu świata, a trochę profesor. Lubi się pomądrzyć, ale nic  nie poradzi, że ma rację. Zazwyczaj. Z zawodu pedagog, z zamiłowania człowiek i matka.  Do życia podchodzi z dystansem i nutką złośliwości.