Go to content

Popularne gorące kierunki wakacyjne na początek 2023 roku

Szukasz sposobów na tanie wakacje w środku zimy? Nie chcesz wydawać ogromnych kwot na urlop, ale jednocześnie zależy Ci na dalszym kierunku podróży niż polskie morze czy Mazury? W takim przypadku koniecznie sprawdź aktualną ofertę wycieczek last minute. W tym artykule zebraliśmy kilka pomysłów i sugestii dotyczących celów podróży.

Pozwól sobie na luksus i… oszczędności

Czy wiesz, że wybierając ofertę last minute, masz szansę na mniejsze wydatki? Ta opcja jest szczególnie ciekawa dla osób, które chcą zobaczyć odległe kraje i naprawdę dobrze się bawić podczas urlopu. Szczegółową ofertę na wakacje 2023 znajdziesz na stronie internetowej https://www.traveligo.pl/. Chcesz wiedzieć, jakie kierunki podróży są najbardziej na topie? Oto nasza lista – koniecznie sprawdź, co powinno się znaleźć na Twojej liście wakacyjnych marzeń.

Turcja: wiele ciekawych miejsc i dostęp do morza (niejednego)

Ciekawym i jednocześnie bardzo popularnym kierunkiem wakacyjnym jest kraj, który obecnie wiele osób zna z seriali – Turcja. Będąc tam, warto zobaczyć zamek w Alanya, ruiny dawnego miasta Anemurium czy jaskinię Dim. Interesującym pomysłem będzie też wycieczka do miejscowości Derinkuyu, gdzie mieści się największe podziemne miasto. Turcja ma dostęp do Morza Czarnego, Egejskiego, Marmara oraz Śródziemnego, co daje również wiele możliwości plażowiczom.

Egipt: zobacz piramidy na żywo!

Gorący Egipt to przykład kraju, który stanowi prawdziwy hit wycieczkowy na 2023 rok. Jest tam wiele ciekawych atrakcji i interesujących miejsc do zwiedzania. To miejsce będzie idealne na wakacje dla miłośników historii starożytnej i fanów fotografii. Fani nurkowania oraz pływania również będą zadowoleni. Turyści mogą przejechać się wielbłądem czy wybrać się w rejs po Morzu Czerwonym. Szczegółową ofertę w zakresie wakacji last minute w Egipcie znajdziesz pod linkiem: https://www.traveligo.pl/last-minute/egipt.

Malta: europejskie wakacje na wyspie

Od zimy można uciec też na Maltę. Jest tam cieplej, ponieważ – podobnie jak w Turcji – temperatury w styczniu sięgają 15-18 C. Ten kraj jest też niezwykle ciekawy pod względem historycznym. W stolicy wyspy znajduje się ponad 300 zabytków i stanowisk archeologicznych. Interesująca wydaje się też wioska rybacka Marsaxlokk oraz popularne plaże St. Peters’s Pool i Il-Kalanka Bay. Malta to także dobre miejsce do uprawiania sportów wodnych. Można tu nurkować i uprawiać snookering, żeglować lub po prostu odpoczywać na plaży.