Go to content

Pomysły na fantastyczny manicure w domowym zaciszu

Czy wiesz, czego potrzebujesz do wykonania samodzielnie manicure w domu? Jakie stylizacje warto zrobić na początku, a które zostawić na później? Zapraszamy do lektury!

Manicure w Twoim domu – dlaczego warto?

Doskonały manicure to coś, o czym marzy każda kobieta. Takie zabiegi gwarantują Ci piękne i estetycznie wyglądające paznokcie oraz dłonie, które świetnie komponują się z dowolną stylizacją. Zresztą modne paznokcie dodadzą Ci pewności siebie i sprawią, że po prostu będziesz czuła się lepiej sama ze sobą. Niestety systematyczne wizyty u kosmetyczki to duży wydatek, na który nie każda z nas może sobie pozwolić. Co więcej zapisując się do salonu kosmetycznego, musisz mieć na uwadze dostosowanie się do określonego grafiku i wolnych miejsc. A jeśli kosmetyczka ma swoją siedzibę po drugiej stronie miasta, do tego wszystkiego trzeba doliczyć także dojazd.

Rozwiązaniem tego problemu jest samodzielne wykonanie manicure w domowym zaciszu. Wbrew pozorom stworzenie wspaniałej stylizacji paznokci nie jest tak trudne, jak początkowo mogłoby się wydawać. Oczywiście niezbędna jest choć odrobina wprawy i treningu, nie ulega jednak wątpliwości, że dość szybko opanujesz główne ruchy i podstawowa obsługę wszystkich urządzeń. A wraz z praktyką, będziesz mogła tworzyć coraz efektowniejsze stylizacje. Zanim jednak zaczniesz samodzielny manicure, najpierw musisz skompletować niezbędny sprzęt. Zależnie od tego, na jaki rodzaj manicure się zdecydujesz, zestaw narzędzi może się nieznacznie różnić. Zawsze jednak potrzebny będzie m.in. lakier do paznokci, odżywka do paznokci, baza pod lakier, top, serum wzmacniające do paznokci oraz oczywiście frezarka do paznokci oraz lampa. Dwa ostatnie sprzęty z pewnością są najdroższe, jednak kupujesz je na bardzo długi czas, a poza tym wydatnie ułatwią i przyspieszą stworzenie manicure – a np. przy manicure hybrydowym są po prostu niezbędne. Warto też dodać, że zakup całego sprzętu do manicure zwróci Ci się już po kilku samodzielnie wykonanych kompozycjach.

Jakie paznokcie zrobić w swoim domu?

Przy samodzielnym manicure w mieszkaniu tak naprawdę ograniczają Cię dwa główne elementy – posiadany przez Ciebie sprzęt, np. określone kolory lakierów, oraz własne umiejętności. Na szczęścia zarówno pierwsze, jak i drugie, wraz z biegiem czasu będziesz rozwijała. Dlatego też nawet jeśli dopiero zaczynasz swoją przygodę z manicure w domu, już wkrótce będziesz w stanie tworzyć nawet bardzo efektywne i modne stylizacje.

Co proponujemy na manicure w domu od Avon? Oczywiście Twoje pierwsze stylizacje powinny być jak najprostsze – czyli jednokolorowe paznokcie. W ten sposób poznasz sprzęt oraz posiadane preparaty i nauczysz się pracy z nimi. Dobrym kolejnym krokiem jest stworzenie dwóch różnych stylizacji na obu dłoniach. Trend ten jest popularny dopiero od niedawna i w niektórych kręgach wciąż uchodzi za dość ekstrawagancki, czemu jednak by tego nie spróbować? Możesz też wykonać te same wzory na obu dłoniach, lecz wykończyć je w innych odcieniach. Jeśli już lepiej pracujesz z lakierem, możesz zdecydować się na gradient, czyli płynne przejście od jednego koloru do drugiego.

Skoro wspomnieliśmy już o dość nowoczesnych i ekstrawaganckich manicure, nie można zapomnieć o jedynym w swoim rodzaju negavite space mani. To wyjątkowy sposób malowania paznokci, który polega na tym, że na pierwszym miejscu nie jest stawiany kolor, ale jego brak! Dlatego też nie malujesz całej płytki do paznokci, a cała stylizacja polega wręcz na pozostawieniu pustych miejsc. Różnorodność w tym względzie jest naprawdę ogromna, dlatego nie ulega wątpliwości, że szybko znajdziesz coś, co będzie Ci doskonale odpowiadało.

Wymienione stylizacje paznokci to zaledwie kilka z całej palety, która stoi przed Tobą otworem. Największą granicą jest Twoja inwencja – przejrzyj media społecznościowe czy przyjrzyj się trendom na YouTube. Tu także znajdziesz świetne samouczki i wskazówki, które pomogą Ci w szybszym opanowaniu niezbędnych umiejętności. Już teraz rozpocznij swoją fantastyczną przygodę z manicure w swoim domu!