Go to content

Pomysł na lato – relaks w SPA pod gołym niebem

Fot. iStock / BraunS

Weekendowy wypad do SPA? Najlepiej do miejsca, gdzie pięknieje ciało, odmładza się dusza i oczyszcza umysł. Ciepłe dni to dobry czas na wypróbowanie atrakcji w Witalnej Wiosce ® SPA.

Jedyna w swoim rodzaju Witalna Wioska® SPA, czyli SPA pod gołym niebem z nietuzinkową propozycją odnowy biologicznej znajduje się w mazowieckich Chlewiskach, skryta w przepięknym, zabytkowym parku kompleksu Manor House SPA. W klimatycznej wiosce otoczonej kojącą zielenią, przy szumie starych drzew i śpiewie ptaków, na świeżym powietrzu, można odreagować codzienne stresy, odzyskać wewnętrzną równowagę, osiągnąć harmonię z otoczeniem i dobre samopoczucie. Można też uspokoić emocje i pobudzić zmysły, ale też zadbać o zdrowie naturalnym metodami, poprawić kondycję i przedłużyć biologiczną witalność pobudzając siły życiowe, które drzemią w naszym organizmie.

Fot. Materiały prasowe

Fot. Materiały prasowe

„Witalna Wioska® SPA stworzona w naszym przypałacowym parku to sielska osada, gdzie można się poczuć się jak mieszkańcy baśniowych krain rodem ze starosłowiańskich legend i mitów. Seans w tym przybytku jest niczym podróż do przeszłości, powrót do słowiańskich korzeni. Rytuały zdrowia są dostosowane do polskich zwyczajów, takich jak: celebrowanie towarzyskich spotkań, wspólne biesiadowanie i zabawa, bazując równocześnie na skandynawskich i rosyjskich tradycjach saunowych” – mówi Grażyna Wrona, Prezes Manor House SPA.

Dla Finów od wieków sauna była synonimem dobrej zabawy, miejscem spotkań, w którym prowadzi się rozmowy z bliskimi, jada, pija dobre trunki pielęgnując przy tym ciało i zmysły. Jest to bardzo ważna część fińskiego stylu życia, niezbędna dla utrzymania dobrego zdrowia, a zaproszenie do sauny uchodzi za wyraz gościnności. Rosjanie z kolei cenią kąpiele parowe w baniach. Rozgrzane w palenisku kamienie polewa się wodą z olejkami eterycznymi, często również z piwem, a wrząca para roznosi zapach po całym pomieszczeniu. Do rytuału bani należy chłostanie się brzozowymi, dębowymi lub jałowcowymi witkami, co jest niezwykle oczyszczające („biczowanie” i „parowanie” pomaga pozbyć się toksyn z organizmu). Po „chłoście” najlepiej wskoczyć do beczki z lodowatą wodą. Dla lepszego efektu całą ceremonię warto powtórzyć kilka razy.

Fot. Materiały prasowe

Fot. Materiały prasowe

Na Witalną Wioskę ® SPA  składa się 8 drewnianych chat: ruska bania, sauna fińska, dwie chaty z beczką polską, sauna świetlna na podczerwień oraz chaty grillowa, barmana i gospodarza z wygodną szatnią.

W wiosce warto zakosztować dostępnych ceremonii m.in. kuracji Kneippa na ścieżce świetlno – powietrznej na świeżym powietrzu, z sauny infrared z czerwonym światłem wzmagającym działanie zabiegu (koloroterapia), pryszniców wrażeń pod chmurką, japońskiej bali z zimną wodą, lodowego wiadra (tylko dla odważnych) oraz z biesiadnych stołów przy płonącym ognisku.

Wszystko to tworzy niepowtarzalną atmosferę, a dobroczynne dla zdrowia sauny i kąpiele sprzyjają  regeneracji organizmu, błogiemu relaksowi i zabawie przez cały rok, również zimą. W okresie lata warto skorzystać z oferty ciepłych weekendów z Witalną Wioską® SPA, gdzie w każdy piątek (do 29 września 2017 r. włącznie) odnowa biologiczna w SPA pod gołym niebem jest w zasięgu ręki.

Więcej informacji na: www.manorhouse.pl

Fot. Materiały prasowe

Fot. Materiały prasowe


Artykuł powstał we współpracy z Manor House