Lifestyle

Pomysł na lato – relaks w SPA pod gołym niebem

Redakcja
Redakcja
18 lipca 2017
Fot. iStock / BraunS
 

Weekendowy wypad do SPA? Najlepiej do miejsca, gdzie pięknieje ciało, odmładza się dusza i oczyszcza umysł. Ciepłe dni to dobry czas na wypróbowanie atrakcji w Witalnej Wiosce ® SPA.

Jedyna w swoim rodzaju Witalna Wioska® SPA, czyli SPA pod gołym niebem z nietuzinkową propozycją odnowy biologicznej znajduje się w mazowieckich Chlewiskach, skryta w przepięknym, zabytkowym parku kompleksu Manor House SPA. W klimatycznej wiosce otoczonej kojącą zielenią, przy szumie starych drzew i śpiewie ptaków, na świeżym powietrzu, można odreagować codzienne stresy, odzyskać wewnętrzną równowagę, osiągnąć harmonię z otoczeniem i dobre samopoczucie. Można też uspokoić emocje i pobudzić zmysły, ale też zadbać o zdrowie naturalnym metodami, poprawić kondycję i przedłużyć biologiczną witalność pobudzając siły życiowe, które drzemią w naszym organizmie.

Fot. Materiały prasowe

Fot. Materiały prasowe

„Witalna Wioska® SPA stworzona w naszym przypałacowym parku to sielska osada, gdzie można się poczuć się jak mieszkańcy baśniowych krain rodem ze starosłowiańskich legend i mitów. Seans w tym przybytku jest niczym podróż do przeszłości, powrót do słowiańskich korzeni. Rytuały zdrowia są dostosowane do polskich zwyczajów, takich jak: celebrowanie towarzyskich spotkań, wspólne biesiadowanie i zabawa, bazując równocześnie na skandynawskich i rosyjskich tradycjach saunowych” – mówi Grażyna Wrona, Prezes Manor House SPA.

Dla Finów od wieków sauna była synonimem dobrej zabawy, miejscem spotkań, w którym prowadzi się rozmowy z bliskimi, jada, pija dobre trunki pielęgnując przy tym ciało i zmysły. Jest to bardzo ważna część fińskiego stylu życia, niezbędna dla utrzymania dobrego zdrowia, a zaproszenie do sauny uchodzi za wyraz gościnności. Rosjanie z kolei cenią kąpiele parowe w baniach. Rozgrzane w palenisku kamienie polewa się wodą z olejkami eterycznymi, często również z piwem, a wrząca para roznosi zapach po całym pomieszczeniu. Do rytuału bani należy chłostanie się brzozowymi, dębowymi lub jałowcowymi witkami, co jest niezwykle oczyszczające („biczowanie” i „parowanie” pomaga pozbyć się toksyn z organizmu). Po „chłoście” najlepiej wskoczyć do beczki z lodowatą wodą. Dla lepszego efektu całą ceremonię warto powtórzyć kilka razy.

Fot. Materiały prasowe

Fot. Materiały prasowe

Na Witalną Wioskę ® SPA  składa się 8 drewnianych chat: ruska bania, sauna fińska, dwie chaty z beczką polską, sauna świetlna na podczerwień oraz chaty grillowa, barmana i gospodarza z wygodną szatnią.

W wiosce warto zakosztować dostępnych ceremonii m.in. kuracji Kneippa na ścieżce świetlno – powietrznej na świeżym powietrzu, z sauny infrared z czerwonym światłem wzmagającym działanie zabiegu (koloroterapia), pryszniców wrażeń pod chmurką, japońskiej bali z zimną wodą, lodowego wiadra (tylko dla odważnych) oraz z biesiadnych stołów przy płonącym ognisku.

Wszystko to tworzy niepowtarzalną atmosferę, a dobroczynne dla zdrowia sauny i kąpiele sprzyjają  regeneracji organizmu, błogiemu relaksowi i zabawie przez cały rok, również zimą. W okresie lata warto skorzystać z oferty ciepłych weekendów z Witalną Wioską® SPA, gdzie w każdy piątek (do 29 września 2017 r. włącznie) odnowa biologiczna w SPA pod gołym niebem jest w zasięgu ręki.

Więcej informacji na: www.manorhouse.pl

Fot. Materiały prasowe

Fot. Materiały prasowe


Artykuł powstał we współpracy z Manor House


Lifestyle

Faceci wybrali idealne ciało kobiety. Wynik jest co najmniej zaskakujący

Anna Wójtowicz
Anna Wójtowicz
18 lipca 2017
Fot. iStock/GeorgeRudy
 

Gdyby zapytać się kobiet, jaka ich zdaniem sylwetka najbardziej podoba się facetom, na pewno większość odpowiedziałaby, że taka o pełniejszych kształtach, z większym biustem i szerszymi biodrami. I nic bardziej mylnego. Dlaczego? Bo okazuje się, że oni wolą prawdziwe chudzinki.

Profesor John Speakman i dr Lobke Vaanholt przeprowadzili eksperyment, do którego zaprosili mężczyzn z 10 krajów. Poprosili ich o uszeregowanie kobiecych sylwetek w kolejności od najbardziej do najmniej atrakcyjnej. Zdecydowana większość wskazała, że idealna figura kobiety, to ta o BMI 19.

Fot. iStock/PeopleImages

Fot. iStock/PeopleImages

To wynik na granicy niedowagi. Jest najczęściej przypisywany dziewczynom w wieku 17-20 lat. Naukowcy zastanawiają się, skąd pojawiły się takie preferencje u panów.

– Większość osób zrozumie, że w dzisiejszych czasach, w których panuje kult ciała i moda na aktywność, chude kobiety są atrakcyjne. Jednak nas intryguje, dlaczego mężczyźni uznają takie sylwetki za idealne, skoro podświadomie szukają kobiet, których budowa będzie świadczyć o zdolności do rozmnażania – mówił w rozmowie z dziennikarzami prof. Speakman.

Naukowcy tłumaczą to faktem, że większość mężczyzn woli młodsze od siebie partnerki. I że dziewczyny w wieku 17-20 lat kojarzą się im z maksymalną zdolnością do rozmnażania i minimalnym ryzykiem chorób.

Co sądzicie o takim wyborze? Czy naprawdę mężczyznom podobają się chudzinki?


 

Źródło: indy100


Lifestyle

Nowości w programie 500 plus – zobacz, jakie szykują się zmiany i od kiedy składać nowe wnioski

Agnieszka Dyniakowska
Agnieszka Dyniakowska
18 lipca 2017
Najbardziej kocham swoje dzieci, gdy… śpią u dziadków
Fot. iStock / LaraBelova

W nocy z 14 na 15 lipca Senat poparł ustawę wprowadzającą zmiany w programie „Rodzina 500 Plus”. Choć główne założenia programu pozostały bez zmian, to jest kilka modyfikacji w zakresie opieki żłobkowej, Karty Dużej Rodziny, czy takich, które dotyczą samotnych rodziców.

Rząd podkreślał, że wprowadzone zmiany miały na celu uszczelnienie programu, dopracowanie niektórych jego przepisów oraz likwidację niepożądanych zjawisk związanych z systemem świadczeń, jak np. dopasowywanie dochodów do kryterium programu czy fałszywe oświadczenia w sprawie samotnego rodzicielstwa. Co zatem się zmieni?

– od 1 sierpnia można składać wnioski o świadczenia na nowy okres zasiłkowy (drogą elektroniczną lub w postaci papierowej), który rozpocznie się 1 października – dotyczy to świadczenia wychowawczego, świadczeń rodzinnych i tych z funduszu alimentacyjnego. Wnioski musi złożyć każdy zainteresowany – nie ci, którzy chcą dołączyć do programu, ale także ci, którzy już z niego korzystają!

– od rodzica samotnie wychowującego dziecko wymaga się prawnego rozwiązania kwestii alimentów – wyjątkiem jest sytuacja śmierci partnera, nieznany ojciec lub odrzucenie wniosku o alimenty przez sąd. Jeśli samotny rodzic wnioskodawca nie wystąpił wcześniej o ustalenie obowiązku alimentacyjnego wobec byłego partnera, urzędnicy będą mogli poprosić go o dodatkowe wyjaśnienia w tej sprawie

– osoby, które osiągają przychody rozliczane zryczałtowanymi formami (karta podatkowa, ryczałt ewidencjonowany) do wniosku o przyznanie świadczenia 500 Plus muszą dołączyć zaświadczenie z urzędu skarbowego 

– jeśli urzędnicy gminy uznają, rodzic pobierający świadczenie 500 plus mieszka poza granicami Polski, będą mogli wezwać go w celu osobistego złożenia wyjaśnień w tej sprawie

–  rozwiązanie umowy z pracodawcą i podpisanie kolejnej tak, by spełnić warunki kryterium dochodowego, przez trzy miesiące nie będzie to traktowane jako utrata dochodów

– anulowano planowany wcześniej wzrost kryteriów dochodowych uprawniających do świadczeń rodzinnych oraz wzrost wysokości świadczeń rodzinnych – argumentowano to tym, iż po wprowadzeniu programu 500 plus (od 1 kwietnia 2016 r.) sytuacja rodzin poprawiła się

– ustawa znosi także wymóg posiadania przez żłobek lub klub dziecięcy dwóch oddzielnych sal, z zastrzeżeniem, że należy zapewnić miejsce na odpoczynek dla dzieci. Żłobki i kluby dziecięce będą też zwolnione z opłat od nieruchomości, podobnie jak to jest w przypadku przedszkoli

– zmniejszone zostanie dofinansowanie na zatrudnienie niani

– od 2019 do Karty Dużej Rodziny uprawnieni będą rodzice, którzy kiedykolwiek mieli na utrzymaniu co najmniej troje dzieci.

Poszczególne zmiany mają wchodzić w życie etapami – większość od 1 sierpnia 2017, niektóre od 2018 roku oraz od 2019 roku.


 

Na podstawie: www.mpips.gov.pl       www.polskieradio.pl


Zobacz także

Pokaż mi swój talerz, a powiem ci czy jesteś szczęśliwa. Akcja „To lato jest Twoje. Pierwszy krok do zmian”

10 kobiet literatury, których książki warto znać

Zrób w końcu porządek ze swoim życiem. Jak ono będzie wyglądać, zależy tylko od ciebie!