Go to content

Jak wybrać najlepszą szczotkę do szczotkowania na sucho?

Marzy Ci się jędrna, gładka i lśniąca skóra? Stosujesz już różne kosmetyki, ale chcesz zarówno wzmocnić ich działanie, jak i poprawić ogólną kondycję skóry także innymi sposobami? Nasze babki miały do dyspozycji głównie naturalne metody pielęgnacji i wcale nie musiały szybciej tracić atrakcyjnego wyglądu, niż współczesne kobiety traktujące skórę niemal całą tablicą Mendelejewa.

Sięgnij po szczotkę!

Naturalne metody pielęgnacji to zarówno naturalne kosmetyki, jak i szczotki o naturalnym włosiu. Do szczotkowania skóry na sucho nie potrzebujesz oczywiście dodatkowych preparatów. Sam proces szczotkowania pozwala:

  • wygładzić skórę
  • ujędrnić skórę
  • sprawić, że skóra jest bardziej lśniąca

Zanim jednak przystąpisz do takiego szczotkowania powinnaś wybrać szczotkę właściwą do tego celu. Do wyboru masz zatem różnego typu szczotki do masażu ciała na sucho z naturalnego włosia: zwierzęcego bądź roślinnego, rodzaj włókna zależy najczęściej od partii ciała, na której skórę zamierzasz szczotkować. I tak oto do wyboru masz między innymi szczotkę do masażu na sucho na przykład z włosia:

  • końskiego
  • z krótkiej szczeciny
  • z włosia dzika
  • z włókna tampico

Niektóre spośród takich szczotek są dodatkowo zdobione, na przykład motywem mandali, albo kwiatowym. Najczęściej są to jednak bardzo proste szczotki, bez dodatkowych emblematów, na drewnianej rękojeści. Wybierać zatem możesz pomiędzy dużymi szczotkami i małymi szczoteczkami. Wśród tych ostatnich znajduje się na przykład niewielka okrągła szczoteczka do masowania, oczywiście na sucho, szyi, dekoltu oraz biustu. Na tych partiach ciała skóra jest naturalnie wyjątkowo delikatna i cienka. Okrągła szczoteczka z końskim włosiem pomoże lepiej ją ukrwić i wzmocnić – bez podrażnień. Dobra szczotka do masażu na sucho nie uszkadza skóry na żądnym z jej poziomów. Szczotkowanie na sucho może wydawać się nieco ryzykowne, paradoksalnie jest jednak znacznie bezpieczniejsze od szczotkowania skóry na mokro. Właśnie dlatego, podejmując decyzję o rozpoczęciu szczotkowania skóry najlepiej zacznij właśnie od jednej ze szczotek przeznaczonych do szczotkowania suchej skóry. Na początek dobrym wyborem jest także szczotka do masowania skóry całego ciała, a następnie – do twarzy.

Szczotkowanie na sucho i odpowiednie akcesoria

Jaką szczotkę wybrać do ciała a jaką do twarzy? Najprostszym, choć nie jedynym, rozróżnieniem może być tutaj podział włókien na zwierzęce oraz roślinne. I tak oto do szczotkowania całego ciała wybierz szczotkę z włókna tampico, natomiast do twarzy, dekoltu, szyi i piersi – lepiej posłużą szczotki i szczoteczki ze szczeciny lub z końskiego włosia. Do wyboru są wśród nich szczotki tylko z drewnianym uchwytem, jak i szczotki wyposażone w specjalny, elastyczny pasek do zakładania na dłoń, a także szczotki do szczotkowania na sucho na dłuższych, drewnianych rączkach. Wybierz zatem na anmar-brush.pl swój styl i swoją szczotkę, którą zaczniesz masować i upiększać swoją skórę!