Go to content

Podwójny podbródek? Koniec z nim. Kilka sposobów, które pomogą go zlikwidować w kilka dni

Fot. iStock / efenzi

Podwójny podbródek wcale nie musi być konsekwencją nadwagi, ale także genetyki i wielu innych chorób. Znacie to ustawianie się do zdjęcia, tak żeby nie było widać drugiej brody? Jest jednak kilka sposobów, które sprawią, że twoja szyja będzie smuklejsza, a podwójny podbródek stanie się niewidoczny.

Ćwiczenia szczęki

Czy wiecie, że efekt podwójnego podbródka może być wynikiem napięcia, które oddziałuje na twoją szczękę?

Dlatego, aby zmniejszyć wygląd podwójnego podbródka, powinnaś codziennie ćwiczyć szczękę. W jaki sposób? Bardzo prosto: otwórz i zamknij buzię, przesuwaj szczękę z boku na bok, wysuń do przodu, a następnie cofnij, pokręć szczęką kółka. Może ci się to wydać śmieszne, ale naprawdę ćwiczenie szczęki uelastyczni skórę pod brodą i sprawi, że będzie bardziej napięta.

Poruszanie szyją

Szyja jest dowodem naszego wieku. Jeśli o tym zapomnisz, druga broda pojawi się u ciebie wcześniej niż się spodziewasz. Dlatego codziennie warto poświęcić kilka chwil na poruszanie szyją, pamiętaj tylko, żeby za bardzo nie odchylać się do tyłu. Zrelaksuj i wpraw w ruch wszystkie mięśnie szyi.

Złuszczanie i szczotkowanie

Aby zapanować nad obwisłością szyi i zmniejszyć podwójny podbródek, nie możesz zapomnieć o pielęgnacji skóry. Powinnaś przyzwyczaić się do złuszczania tej części ciała, co najmniej raz w tygodniu. Możesz użyć domowych metod stosując peeling z kawy, soli, cukru, a nawet sody oczyszczonej.

Możesz także spróbować techniki suchego szczotkowania, aby usunąć martwe komórki i poprawić ich regenerację. Aby to zrobić, użyj szczotki z naturalnym włosiem do masażu szyi. Wykonuj pionowe ruchy przez maksymalnie jedną minutę. Najlepiej to zrobić przed pójściem spać, bo twoja skóra będzie zaczerwieniona.

Hydratacja olejami

Po złuszczaniu skóry nie można zapomnieć o jej nawodnieniu, w ten sposób dasz swojemu podbródkowi wiele korzystnych składników odżywczych – poprawisz jego jędrność i elastyczność. W tym celu możesz zrobić sama balsam.

Składniki

1/2 szklanki migdałowego lub extra virgin oleju kokosowego (100 g)

15 kropli olejku grejpfrutowego

5 kropli olejku lawendowego

10 kropli olejku różanego

Olejki eteryczne świetnie likwidują podwójny podbródek. Olejek grejpfrutowy pomaga pozbyć się nadmiaru płynów i spalić tłuszcz. Olejek lawendowy relaksuje i zwalcza napięcie, a olejek różany poprawia jędrność skóry.

Przygotowanie i zastosowanie:

wymieszaj wszystkie składniki i włóż je do hermetycznego słoika, nakładaj na szyję i podbródek dwa razy dziennie – rano i wieczorem.

Maseczka z glinki

Aby pomóc w eliminacji toksyn i płynów, które gromadzą się pod brodą, możesz samodzielnie przygotować glinianą maskę. Nie zapominaj, że przy wykonywaniu maski nie możesz używać plastikowych lub metalowych naczyń ani pojemników. Zamiast tego wybierz szkło lub ceramikę. Jeśli twoja skóra jest bardzo sucha, wymieszaj glinkę z jogurtem zamiast z wodą.

To wszystko – zastosowanie tych pięciu wskazówek w kilka dni przyniesie pierwsze efekty. A myślałaś, że niemożliwe jest pozbycie się drugiej brody.


źródło: Step to health