Lifestyle

Podaruj misia temu, kogo kochasz – szesnasty raz!

Redakcja
Redakcja
6 grudnia 2021
 

Pluszowych misiów nigdy za wiele. Tym bardziej takich, które mają szczególną moc pomagania. Zbliża się Boże Narodzenie, a to – poza świątecznym rozgardiaszem, zapachem pierników i nieśmiertelnym „Last Christmas” w tle – oznacza ulubioną akcję klientów drogerii Rossmann, organizowaną wspólnie z Fundacją TVN Nie Jesteś Sam. Tym razem cały dochód ze sprzedaży uroczych pluszaków zostanie przekazany na budowę Centrum Psychiatrii Dzieci i Młodzieży.

Rossmannowe misie co roku goszczą pod choinkami w polskich domach, stanowiąc miły, designerski upominek i przypominając jednocześnie, że Święta Bożego Narodzenia to czas nie tylko radości, ale też myślenia o innych – zwłaszcza o tych, którzy potrzebują wsparcia. W tym roku, cały dochód ze sprzedaży misiów zostanie przeznaczony na budowę Centrum Psychiatrii Dzieci i Młodzieży (na terenie Centrum Zdrowia Dziecka). Będzie to obiekt o powierzchni blisko 6 tysięcy mkw., w którym będą się mieścić oddział pobytu dziennego dla 30 pacjentów, oddział pobytu stacjonarnego (32 łóżka) oraz poradnia psychiatryczna (w tym gabinety lekarskie, terapii grupowej oraz rodzinnej). Dlaczego to
takie ważne?

– Od lat zmagamy się z dramatycznym niedoinwestowaniem psychiatrii w Polsce. Brakuje łóżek, brakuje placówek, a te które są – cóż – nierzadko wizualnie przypominają więzienia. Jak w takich warunkach mierzyć się z depresją? Czas też nie jest naszym sprzymierzeńcem, bo niestety liczba samobójstw wśród najmłodszych jest wysoka. Musimy też pamiętać, że objawy psychiczne są często objawem chorób somatycznych. To, że Ośrodek Psychiatrii powstanie w CZD oznacza, że pacjenci będą mieli automatycznie dostęp do specjalistycznego zaplecza i wykwalifikowanego zespołu – również w zakresie chorób rzadkich, co przenosi się na podniesienie jakości i efektywności – zarówno samej diagnostyki, jak i leczenia. Innymi słowy – Ośrodek Psychiatrii będzie miejscem innym niż wszystkie – pod każdym względem, ale to oznacza też poważne nakłady finansowe więc taka akcja z misiami w tle to niezwykle istotna cegiełka – tłumaczy Katarzyna Rogala – specjalista psychiatrii dzieci i młodzieży, Kierownik Ośrodka Psychiatrii Dzieci i Młodzieży w Centrum Zdrowia Dziecka i
dodaje: – Przed Ośrodkiem Psychiatrii stoi też inne – niezwykle ważne i długofalowe zadanie: obecnie specjalistów w dziedzinie psychiatrii w Polsce jest zaledwie 400, z czego połowa w wieku przedemerytalnym. Wysokimi standardami leczenia chcemy zachęcić lekarzy do specjalizowania się w dziedzinie psychiatrii dzieci i młodzieży.

W tym roku maskotki zostały przygotowane przez znane duety: elegancką „Małgosię” stworzyły Bizuu i Małgorzata Kożuchowska, wyluzowaną „Dorotkę” – Robert Kupisz i Dorota Wellman, góralkę „Paulinkę” – Petite Maison i Paulina Krupińska-Karpiel, a stylowego „Marcinka” – Tomasz Ossoliński i Marcin Prokop.

Każdy miś kosztuje 50zł. Maskotki będą dostępne tylko w drogeriach Rossmann i na www.rossmann.pl już z początkiem grudnia!Lifestyle

Małgorzata Ohme i Filip Chajzer po raz pierwszy w śpiewającym duecie!

Redakcja
Redakcja
6 grudnia 2021

Święta Bożego Narodzenia coraz bliżej. W tym roku prowadzący DDTVN postanowili przygotować dla swoich widzów coś wyjątkowego i wspólnie zaśpiewać. Premiera utworu odbyła się na antenie „Dzień Dobry TVN”.

Słuchanie świątecznych piosenek to niezawodny sposób na stworzenie atmosfery i magii Bożego Narodzenia. Dzięki muzyce możemy przywołać najpiękniejsze wspomnienia. Z myślą o swoich widzach prowadzący „Dzień Dobry TVN” postanowili wspólnie zaśpiewać świąteczny utwór.

„Kolęda Dzień Dobry TVN” powstała w 2009 roku. Teraz została nagrana ponownie – w nowej aranżacji i nowym składzie. Autorem tekstu jest Agnieszka Jastrzębska, muzyki Mariusz Szypura.

W nagraniu utworu udział wzięła Małgosia Ohme ze swoim współtowarzyszem z programu – Filipem Chajzerem oraz Paulina Krupińska, Damian Michałowski, Ewa Drzyzga, Agnieszka Woźniak-Starak, Dorota Wellman, Marcin Prokop, Anna Kalczyńska i Andrzej Sołtysik. W przepięknym teledysku, towarzyszącym kolędzie, wystąpili: Bartek Jędrzejak, Piotr Wojtasik, Michał Cessanis, Katarzyna Jaroszyńska, Mikołaj Rey, Robert Stockinger, Kinga Burzyńska, Marcin Sawicki, Daria Ładocha, Sandra Hajduk-Popińska.

Zgodnie przyznajemy w redakcji OH!ME – Małgosia poradziła sobie fantastycznie – ale możemy nie być obiektywne. Efekty oceńcie sami!

 

 

 


Zobacz także

Rozwiązanie konkursu „Czas ma znaczenie”

Ktoś odbiera ci energię, manipuluje? Sprawdź czy tkwisz w toksycznym związku

„Nie wyglądasz na 40 lat” – wciąż to słyszę!