Go to content

Piję kawę, bo mam niskie ciśnienie… Zaraz, zaraz, są inne sposoby na podniesienie ciśnienia. Akcja #30dnibezkawy

Fot. iStock/courtneyk

Siedzę sobie i pracuję. Koło mnie kubek z ciepłą Inką (tym razem tą wzbogaconą o magnez), dietetyczne (podobno) ciasteczka owsiane, które sama wczoraj zrobiłam i… jest mi całkiem dobrze. O kawie trudno mi zapomnieć rano, zwłaszcza, gdy mąż parzy swoją. Już pisałam, że obawiam się weekendu, ale zobaczymy, mam nadzieję, że uda się przetrwać, a później będzie już tylko z górki.

Myślałam sobie o tym, jakich wymówek często używamy broniąc się przed kawowym detoksem. Co słyszę najczęściej? A mam niskie ciśnienie. Jakby kawa była jedynym antidotum na to, by je sobie podnieść. Więc trochę poszperałam i dla tłumaczących się niskim ciśnieniem, którzy boją się odstawić kawę, mam kilka propozycji. Oczywiście są one też dla tych, którzy dzielnie biorą udział w #30dnibezkawy. Jak ogarnia nas senność, zamiast sięgać po kawę, lepiej:

  • napić się wody

Woda podnosi ciśnienie naszego organizmu. Kiedy byłam w ciąży, miałam na początku okropne bóle migrenowe, lekarz wówczas polecił mi pić lekko gazowaną wodę z cytryną, bo ta podnosi ciśnienie. Więc zamiast kubka kawki, duża szklanka wody z cytryną. Polecam.

  • wyjść na spacer

Z pogodą różnie, ale warto przewietrzyć odrobinę głowę, zwłaszcza, gdy mamy wrażenie, że opadamy z sił i tylko kawa postawiłaby nas na nogi. Otóż lepiej na tych nogach stanąć i przejść się chociażby do najbliższego sklepu.

  • jedz regularnie

By nie dopuszczać do poczucia senności warto jeść często, ale małymi porcjami. Obfite posiłki mogą sprawić, że właśnie będzie nam spadać ciśnienie. Warto zwrócić uwagę, żeby w naszej diecie znalazły się orzechy, chleb razowy, czarna soczewica, a także zupy przygotowywane na ostro.

  • zimny prysznic

A kiedy jesteś w desperacji i walczysz z sennością wejdź pod prysznic i zafunduj sobie szybką i zimną kąpiel. Z pewnością wówczas twoje ciśnienie podskoczy tak, że nie będzie ci się chciało spać.

I co wy na to? Macie jakieś swoje własne sposoby na pozbycie się uczucia senności i podwyższenia sobie ciśnienia?

Akcja #30dnibezkawy

Zadanie konkursowe: Przyjmij wyzwanie #30dnibezkawy i pod kolejnymi artykułami dotyczącymi akcji, w komentarzach bądź ze mną, pewnie będę miała niejedno pytanie dotyczące tego, jak się czujecie i czym zastępujecie kawę. Ja chcę na 30 dni wyeliminować kawę, by dać swojemu organizmowi oddech od jej nadmiaru. Co mnie do tego skłoniło? Informacja o tym, jak wiele pozytywnych właściwości ma kawa zbożowa. Czy dam radę? Nie wiem, ale przecież spróbować zawsze mogę. A ty? Dlaczego chcesz dać sobie wytchnienie od kawy naturalnej? Napisz, jak będzie nas więcej, to może damy radę!

Nagrody: Dla najbardziej aktywnych i wspierających uczestniczek akcji Inka ufundowała zestawy kawy zbożowej.

Nagrody:

Nagroda I stopnia

1 x zestaw Inka w skład, którego wchodzą:

1 x Porcelanowy imbryk Eva Solo w czerwonym „sweterku”

1 x kubek Inka

1 x puszka Inka Klasyczna

1 x Inka Magne

1 x Inka Błonnik

1 x Inka Wapń

1 x Inka z orkiszem

1 x Inka Bio z figami

1 x Inka karmelowa

Nagroda II stopnia

2 x zestaw Inka w skład, którego wchodzą:

1 x kubek Inka

1 x poduszka Hayka wypełniona łuską gryki

1 x puszka Inka Klasyczna

1 x Inka Magne

1 x Inka Błonnik

1 x Inka Wapń

1 x Inka z orkiszem

1 x Inka Bio z figami

1 x Inka karmelowa

Nagroda III stopnia

7 x zestaw Inka w skład, którego wchodzą:

1 x kubek Inka

1 x puszka Inka Klasyczna

1 x Inka Magne

1 x Inka Błonnik

1 x Inka Wapń

1 x Inka z orkiszem

1 x Inka Bio z figami

1 x Inka karmelowa

 9720017-01-Inka-Wapn-100  9483923-10-Inka-Magne-100  9483998-03-Inka-Blonnik-100g
9720051-00-Inka-Bio-Orkiszowa-100g 9960957-10-Inka-puszka-2014 inka kubek wizualizacja lg 9720052-00-Inka-Bio-Figowa-100g 9483967-04-Inka-karmelowa-200g
czajnik+kubek-lg big_STRAW_buckwheat_50x30

Akcja trwa od 28.09.2017 do 27.10.2017 roku.

Regulamin akcji dostępny jest tutaj.