Go to content

Pierścionki zaręczynowe na Walentynki 2022 – najciekawsze propozycje od marki ACLARI

Walentynki zbliżają się wielkimi krokami, a wraz z nimi nadchodzi czas zaręczynowych niespodzianek. W odpowiedzi na pytanie o idealny moment na oświadczyny jedną z najczęściej wymienianych dat jest właśnie wieczór 14 lutego. Jaki pierścionek wybrać na walentynkowe zaręczyny? Sprawdź nasze zestawienie przygotowane we współpracy z marką jubilerską ACLARI Diamonds!

Pierścionek zaręczynowy? Oczywiście, że z diamentem!

Mimo że podejście do wielu tradycji jest coraz swobodniejsze, zwyczaj wręczania ukochanej pierścionka na znak miłości przetrwał do dziś. Pierwszym wyborem zakochanych jest najczęściej biżuteria z diamentami, jednak sam kamień to dopiero początek. O to, jak wybrać idealny pierścionek zaręczynowy oraz czy warto kierować się trendami, zapytaliśmy ekspertów z marki jubilerskiej ACLARI Diamonds.

– Zaręczynowa biżuteria jest wyjątkową pamiątką, ale też piękną ozdobą. Najważniejsze więc, żeby się podobała – mówi Aleksandra z ACLARI Diamonds. – Trendy biżuteryjne jak najbardziej mogą być ciekawym źródłem inspiracji, lecz nie powinny ograniczać. Pierścionek zaręczynowy może być klasyczny, jednak nie musi – dodaje– Dużą popularnością cieszą się także modele, które wyraźnie się czymś wyróżniają.

Jaką biżuterię wybrać na walentynkowe oświadczyny? Oto kilka inspiracji od marki ACLARI Diamonds!

Dla miłośniczek zaręczynowej klasyki…

Jeszcze jakiś czas temu w zaręczynowych kolekcjach królowało żółte złoto. W międzyczasie równie popularne stało się złoto białe i dwukolorowe. Jednak – jak zaznaczają jubilerzy – pierścionki z żółtego złota z jednym diamentem osadzonym w koronie wciąż plasują się bardzo wysoko na liście bestsellerów. To najlepszy wybór dla miłośniczek klasycznej biżuterii.

…i nowoczesnego wzornictwa

2022 rok rozpoczął się pod znakiem indywidualizmu. Jubilerzy chętnie eksperymentują zarówno z kolorem złota, jak i z formą, co z pewnością ucieszy amatorki nowatorskiego designu.

– W poszukiwaniu mniej oczywistej biżuterii warto zerknąć na pierścionki zaręczynowe z białego złota – podpowiadają eksperci z ACLARI Diamonds. – Białe złoto fantastycznie odnajduje się zarówno w typowo minimalistycznych projektach, jak i tych bardziej awangardowych. Masywne obrączki z jednym lub wieloma brylantami, pierścionki asymetryczne lub obrączkowe – to wszystko jest teraz na topie.

Halo ring, czyli zaręczynowy pierścionek w duchu Art Déco

Po raz pierwszy biżuteria w tym stylu pojawiła się w latach 20. ubiegłego wieku, czyli w okresie Art Déco. Od tamtej pory minęło już całe stulecie, a pierścionki Halo wciąż wzbudzają zachwyt – to prawdziwe dzieła sztuki jubilerskiej!

– Pierścionka typu Halo nie sposób pomylić z żadnym innym – mówi Agata z krakowskiego salonu ACLARI Diamonds. – Duży centralny diament otacza tutaj wiele mniejszych, które tworzą rodzaj aureoli. Brylanty oprawiamy w żółte albo białe złoto. Kolor złota to już wyłącznie rzecz gustu – dodaje. – Przy wyborze polecam kierować się upodobaniami narzeczonej. 

Gdzie kupić pierścionek zaręczynowy?

Zamawianie online to spora wygoda, z kolei wizyta w salonie stacjonarnym po prostu cieszy. Gdzie więc najlepiej kupić zaręczynowy pierścionek?

– Najważniejszą kwestią jest tak naprawdę wybór zaufanej marki jubilerskiej. To gwarancja tego, że diamenty są autentyczne, a biżuteria będzie trwała i pięknie wykonana – podkreślają eksperci ACLARI Diamonds. – Natomiast już sama forma zakupów to sprawa indywidualna – dodają. – Właśnie dlatego stawiamy na obydwa kanały sprzedaży. Wtedy najłatwiej jest dopasować sposób zakupów do własnych preferencji. Oczywiście zarówno klienci kupujący online, jak i stacjonarnie mogą liczyć na fachową pomoc z naszej strony.

Po więcej inspiracji zajrzyj do ACLARI Diamonds!

Złota biżuteria z brylantami była, jest i będzie ponad trendami. Jak podkreślają jubilerzy – nawet oryginalne projekty to ponadczasowe klasyki, które pozostaną modne za rok, jak również za dziesięć lat. Najpiękniejsze pierścionki zaręczynowe z diamentami czekają na Ciebie w ACLARI Diamonds. Sprawdź kolekcję online lub odwiedź jeden z salonów stacjonarnych, które znajdziesz w Warszawie, Krakowie, Łodzi, Poznaniu, Gdyni, Katowicach, Wrocławiu i w Olsztynie.