Lifestyle

Piękny gest niedoszłej panny młodej. Odwołała ślub, a na przyjęcie zaprosiła bezdomnych

Anna Wójtowicz
Anna Wójtowicz
19 lipca 2017
Fot. iStock / Hreni
 

To niecodzienny i piękny gest. 25-letnia mieszkanka stanu Indiana zamiast wyrzucić jedzenie, które miało zostać podane na jej weselu, postanowiła zaprosić bezdomnych na darmowy posiłek.  – Dla wielu z nas jest to sytuacja, podczas której możemy zobaczyć, co możemy mieć w życiu – mówi jeden z gości.

Sarah Cummins, niedoszła panna młoda, wpadła na ten pomysł, kiedy dowiedziała się, że nie otrzyma zwrotu kosztów za odwołane przyjęcie weselne. Nie ujawniła, czemu rozstała się z narzeczonym, twierdząc, że to dla niej zbyt bolesne. Jednak nie chciała, żeby jedzenie, na które wydała 30 tys. dolarów, zostało wyrzucone do kosza.

– To było naprawdę druzgoczące. Zadzwoniłam do wszystkich, odwoływałam przyjęcie, płakałam, zadzwoniłam do dostawców, a potem poczułam się naprawdę źle myśląc o tym, że będę musiała wyrzucić całe to jedzenie – opowiadała. – Dla mnie to była okazja, aby pokazać tym ludziom, że zasługują na to miejsce tak samo, jak każdy inny – dodała.

Do akcji włączyły się lokalne firmy i podarowały zaproszonym gościom odpowiednie ubrania. Niedoszła panna młoda zorganizowała autobusy, którymi na salę dojechało 170 osób ze schronisk dla bezdomnych. Zapytani opisywali, że zostali ciepło przyjęci przez organizatorkę. A cała sytuacja była dla nich okazją do refleksji i zastanowienia się nad swoim życiem. To naprawdę piękny gest. I nic dziwnego, że media na całym świecie chwalą postawę kobiety. Jej przykład pokazuje, że warto zrobić dla drugiego człowieka coś dobrego. Bo nigdy nie wiadomo, czy w ten sposób nie odmieni się czyjegoś życia.


Źródło: theguardian


Lifestyle

Jak przetestować partnera „na wierność”. Skąd wiedzieć kto zdradzi, a kto nie?

Anna Frydrychewicz
Anna Frydrychewicz
19 lipca 2017
Fot. iStock/CSA Images/Printstock Collection
 

Wchodząc w głęboką, intymną relację z drugim człowiekiem, nie zakładamy, że zostaniemy oszukani czy zdradzeni. Liczymy na lojalność i sami uważamy, że wierności partnerowi dochowamy. Ale życie pisze różne scenariusze, zdarza się, że zachowamy się w nieprzewidywalny sposób, albo że ta druga strona ulegnie pokusie. Skąd wiedzieć kto zdradzi, a kto nie? 

Badaniem niewierności w związku zajął się psycholog Gayle Brewer z Uniwersytetu w Central Lancastershire.To on sprawdzał, czy osoby, których osobowość opisuje tzw „mroczna triada” (narcyzm, psychopatia, makiawelizm) są bardziej skłonne do zdrady, niż inni. Co się okazało? Zdradę łatwo przewidzieć w przypadku narcyza. Jest to dość oczywiste, bo mamy do czynienia z osobą, która wierzy, że ma prawdo sięgać po wszystko, czego chce, nawet jeśli miałaby oszukać swojego partnera (i nawet jeśli docenia swój związek). Ale pozostała dwójka cech nie pokrywa się z „mroczną triadą”.  Do zdrady predysponuje nas:

– wybuchowy charakter (bo osoba nie panująca nad emocjami jest zdolna do okazywania gniewu w sposób niszczycielski)

– problemy z nawiązaniem intymnej relacji (wypływające z niskiej samooceny, ze strachu, brak poczucia bezpieczeństwa w „zbyt bliskiej” relacji z drugą osobą).

Warto jeszcze tylko pamiętać, że niewierność w związku jest problemem złożonym, wypadkową cech osobowości partnera, jego osobistego doświadczenia w relacjach, atmosfery i sytuacji między dwojgiem ludzi.

Na podstawie: psychologytoday.com


Lifestyle

Wakacyjne grzeszki. Zobacz, jak najprościej spalić nadprogramowe kalorie

Anna Wójtowicz
Anna Wójtowicz
19 lipca 2017
Fot. iStock / nito100
Następny

Lato to czas, kiedy pozwalamy sobie na trochę więcej grzeszków jedzeniowych. Na urlopie ciężko jest powstrzymać się od spróbowania pysznych lodów, słodkich gofrów czy smażonej ryby. Na pewno jesteś świadoma, ile potrafisz wtedy spożyć kalorii. Jednak spokojnie, nie musisz się martwić, że przytyjesz. Zobacz, jak możesz je spalić.


Źródło: kalkulatorkalorii

Zobacz także

Choinka, pierniki i zapach herbaty… Czyli bardzo świąteczne prezenty z szczerego serca! Prezentownik Oh!me 2018

48 drobnych, miłych rzeczy dla siebie. Do zrobienia od razu

Biorcy po prawej, dawcy po lewej. Od nas zależy, po której stronie chcemy żyć