Lifestyle

Pięć fizycznych oznak, że już nie kochasz. Słuchaj swojego ciała, ono naprawdę jest mądre

Ewa Raczyńska
Ewa Raczyńska
26 października 2018
Wstyd mi za to, jak się upokarzam dla tej miłości...
Fot. iStock / Olga Altunina
 

Nasze ciało jest pieruńsko inteligentne i funkcjonuje w silnej symbiozie z naszą kondycją emocjonalną, psychiczną. Daje nam wiele oznak różnych stanów, nim zdamy sobie z nich sprawę. Ważne, by je słuchać, by zauważać sygnały i ich nie ignorować, by wsłuchiwać się w to, co chce nam powiedzieć. A ono reaguje na wszystko, także na miłość lub jej brak. Gdy się zakochujemy czujemy motyle w brzuchu, mamy przypływ energii, lepsza kondycję, nagle okazuje się, że podbiegnięcie do uciekającego autobusu nie stanowi dla nas problemu. Jednak tak, jak nasze ciało sygnalizuje nam zakochanie, tak też daje znać, że już nie kochamy, szybciej niż zrozumiemy to na poziomie naszej świadomości.

Czujesz lęk

Gdy ogarnia cię lęk, kiedy myślisz o spędzaniu czasu ze swoim partnerem, to wyraźny znak, że coś jest nie tak z twoimi emocjami. Przerażenie może być mentalne, ale może też być fizyczne. Częste objawy to ściśnięty żołądek, bóle głowy, niezdolność do zrelaksowania się w jego obecności.

Odsuwasz się fizycznie

Jeśli unikasz bliskości, intymności, nie chcesz się przytulać, nie chcesz, by on cię dotykał, to znaczy, że w waszej relacji coś się zmieniło. Możesz przyjąć to za początek końca związku, niestety.

Zmiany apetytu

Zmiany apetytu i często związane z tym bóle brzucha, mogą być sygnałem, że miłość się w tobie wypaliła. Lęk przed tym uczuciem, przed przyznaniem się, że nic z tego nie wyjdzie, że czekają cię zmiany w życiu, może przejawiać się problemami w samym trawieniu. Obserwuj swoje ciało, jak się zachowuje gdy partner jest blisko, a jak, gdy go nie ma.

Problemy ze snem

Podobnie jak problemy z żołądkiem, problemy ze snem mogą być efektem ubocznym lękowych emocji, szczególnie, jeśli śpicie razem. To, co kiedyś wydawało się nienasyconym pożądaniem, może zmieniać się w odrazę. Jeśli w twojej głowie rodzi się niepokój, możesz mieć kłopoty z zasypianiem.

Bycie spiętym

Jeśli nie kochasz swojego partnera, pierwsze co czujesz, to stres, niepokój, depresję, które mogą objawiać się poprzez napięcie ciała, zwłaszcza w okolicy barków i karku. Ból mięśniowy oznacza, że żyjesz w stresie, którego źródłem może być twój związek.

Choć same symptomy nie muszą oznaczać, że przestajesz kochać, mogą być wskazówką, że coś w twoim życiu jest nie tak, a w szczególności w twoim związku. Przecież często zastanawiamy skąd się bierze w nas niepokój, napięcie, wówczas warto zajrzeć w swoje emocje głębiej.


źródło: Bustle


Lifestyle

10 momentów, w których księżna Diana pokazała, jak ogromną ma siłę

Hanna Szczygieł
Hanna Szczygieł
26 października 2018
Księżna Diana
Fot. iStock
 

Księżna Diana, elegancka i opanowana, a jednak wtedy, gdy dyktowało jej to serce, spontaniczna, uśmiechnięta i płacząca – kobieta, człowiek, symbol, który skruszył raz na zawsze wysokie mury etykiety na dworze. Ta, która naprawdę zmieniła świat, choć ten jej nie oszczędzał. Ta, która dawała nadzieję, choć jej nieustannie tego odmawiano. Wreszcie ta, o której nie da się zapomnieć już nigdy, choć od tylu lat jej nie ma.

Miała niesamowity dar dawania siebie światu, bez wydawania reszty. Od samego początku pokazała, że nawet słaba i zraniona, ma swój kręgosłup, odwagę i wiarę, że tak trzeba!

10 momentów, w których księżna Diana pokazała, jak ogromną ma siłę

Kiedy usunęła „posłuszeństwo” ze swojej przysięgi małżeńskiej

Kiedy Diana poślubiła księcia Karola w lipcu 1981 roku, pominęła słowo „posłuszeństwo” podczas składania przysięgi małżeńskiej, która została odczytana z Księgi Modlitw – i była pierwszą, królewską narzeczoną, która się na to odważyła. Tradycja przetrwała, gdy jej syn książę William poślubił Kate Middleton, 30 lat później, posłuszeństwo również nie zagościło w przysiędze.

Diana pierwsza odważyła się zacząć kruszyć królewski beton.

Kiedy ujawniła swoje zmagania z depresją poporodową, bulimią i samookaleczaniem

W niesławnej rozmowie Diany z Martinem Bashirem z BBC w 1995 roku, otworzyła się na temat jej napadów depresji po urodzeniu księcia Williama, a także jej problemów z zaburzeniami jedzenia i samookaleczaniem. Podczas szokującej spowiedzi, Diana przyznała się do „ranienia swoich rąk i nóg”, jako wołania o pomoc. „To był symptom tego, co działo się w moim małżeństwie” – powiedziała.

Kolejnym zaskakującym posunięciem było ujawnienie informacji o depresji poporodowej. Diana ujawniła, że ​​gdy walczyła z depresją po urodzeniu Williama w 1982 roku, rodzina królewska odwracała się w drugą stronę, udawała, że nie widzi. „Czułam się, jakbym była pierwszą osobą w rodzinie królewskiej, która otwarcie płakała i nikt nie wiedział, co robić”, powiedziała.

Odwaga Diany do pozostania człowiekiem, pełnym również trudnych emocji i walki ze sobą, jest prawdopodobnie jednym z głównych powodów, dla których William i Harry współpracują z organizacjami charytatywnymi zajmującymi się zdrowiem psychicznym takimi, jak Heads Together.

Kiedy przyznała, że ​​nigdy nie chciała być królową

Podczas jednego z wywiadów dla BBC Diana przyznała, że ​​nie uważa się za „królową tego kraju”, ale raczej „chciałaby być królową ludzkich serc”. Te słowa doskonale wypełniła swoim życiem i dopięła swego dzięki swojej działalności charytatywnej.

 

Wyświetl ten post na Instagramie.

 

Post udostępniony przez Princess Diana Forever (@princess.diana.forever)

Ludzie szybko uznali Lady Di za „swoją”, dlatego że zawsze chciała być blisko nich, często łamiąc królewską etykietę i standardy.  „(…) Robię różne rzeczy, ponieważ robię to z serca, a nie z głowy,(…) i chociaż wpakowało mnie to w kłopoty w mojej pracy (…), ale ktoś musi tam iść i kochać ludzi”.

Kiedy rodziła w szpitalu

Królewskie dzieci zawsze rodziły się w domu – to znaczy, dopóki  księżna Diana nie zdecydowała, że ​​woli coś zmienić. Książę Wilhelm stał się pierwszym brytyjskim monarchą urodzonym w szpitalu, w czerwcu 1982 r., kiedy to został wydany na świat w St. Mary’s w Londynie. Dwa lata później książę Harry urodził się w tym samym szpitalu, podobnie jak dzieci Williama i Kate Middleton.

 

Wyświetl ten post na Instagramie.

 

Post udostępniony przez Princess Diana Forever (@princess.diana.forever)

Kiedy uparła się, że jej synowie będą chodzić do szkoły z innymi dziećmi

Zazwyczaj dzieci w rodzinie królewskiej kształciła guwernantka w pałacu, ale Diana upewniła się, że książę William będzie pierwszym spadkobiercą brytyjskiego tronu, który zostanie przyjęty do szkoły publicznej. W wieku 3 lat William zaczął chodzić do przedszkola, a gdy jego własny syn George miał zaledwie dwa i pół roku, on i żona Kate zapisali go Westacre Montessori School. We wrześniu 2017 roku dwuletnia córka Williama i Kate, Charlotte, poszła do przedszkola, a George przeniósł się do Battersea School Thomasa, prywatnej szkoły w południowym Londynie.

Kiedy nosiła niesławną „sukienkę zemsty”

Diana wzięła udział w kolacji Vanity Fair w londyńskiej Serpentine Gallery w dniu 29 czerwca 1994 roku. Na tę imprezę zdecydowała się założyć sukienkę, która stała się jedną z najbardziej zapadających w pamięć. Sukienka była swego rodzaju manifestem.

Mimo że suknia, którą ubrała, była uszyta dla Diany trzy lata wcześniej, księżna „myślała, że ​​to zbyt odważne”. Co więc zmieniło jej zdanie? Księżna Diana wiedziała, że ​​tego samego wieczoru, którego odbędzie się kolacja, jej zrozpaczony mąż, książę Karol, oficjalnie przyznał się do swojego cudzołożnego związku z Camillą Parker Bowles w telewizyjnym filmie dokumentalnym o swoim życiu i pracy. Właśnie dlatego suknia stała się jeszcze bardziej symboliczna i okrzyknięta „Suknią zemsty”.

 

Wyświetl ten post na Instagramie.

 

The straight up savage revenge look #FyouCC

Post udostępniony przez Princess Di (@ladydirevengelooks)

Kiedy sprzedawała swoje ubrania

W czerwcu 1997 r., zaledwie dwa miesiące przed śmiercią, księżna Diana sprzedała 79 swoich sukien i garniturów – w tym sukienkę, którą nosiła podczas tańca z Johnem Travoltą i jej kultową Catherine Walker „Elvis Dress” – aby zebrać pieniądze na Royal Marsden Hospital Cancer Fund i AIDS Crisis Trust. Ubrania były sprzedawane w domach aukcyjnych Christie w Londynie i Nowym Jorku, a według Diany wszystko to było pomysłem jej 15-letniego syna Williama; Diana powiedziała licytantom: „Inspiracja do tej wspaniałej sprzedaży pochodzi od tylko jednej osoby, naszego syna Williama”.

Simone Simmons, uzdrowicielka i jedna z duchowych doradczyń Diany, opisała, jak wybrała sukienki, które zostaną sprzedane, w książce Diana: The Last Word . Najwyraźniej księżna Diana przyznała, że ​​prawdopodobnie „próbowała zbyt mocno”, zaimponować rodzinie królewskiej, i zażartowała: „Królowa Matka miała okropny gust, dlatego wyglądałam tak okropnie”.

Kiedy pomagała usunąć piętno otaczające HIV i AIDS

Księżna Diana znana była z tego, że podczas oficjalnych wystąpień stawała się bliska i nawiązywała bezpośredni, osobisty kontakt. W kwietniu 1987 r. Stała się pierwszym członkiem brytyjskiej rodziny królewskiej, który nawiązał kontakt z osobą cierpiącą na HIV / AIDS bez żadnego sprzętu ochronnego. Podczas wizyty na oddziale AIDS szpitala Middlesex, Diana uścisnęła dłoń umierającego pacjenta z AIDS bez rękawiczek. „HIV nie sprawia, że ​​ludzie są niebezpieczni” – powiedziała w przemówieniu. „Możesz uścisnąć im dłonie i uściskać. Niebo wie, że tego potrzebują”.

 

Wyświetl ten post na Instagramie.

 

17 January 1997: Looking visibly upset, Princess Diana covers the body of seven year old Helena Ussoua, who lost most of her intestines in a landmine blast, during a visit to The Huambo Orthopaedic Hospital in Angola ■ 17 يناير 1997: بنظرة مستائة، اﻷميرة ديانا تغطي جسد الطفلة الصغيرة هيلينا أوسووا، البالغة من العمر سبعة أعوام، وذلك أثناء تفقدها لضحايا انفجار اﻷلغام اﻷرضية في مستشفى هوامبو لتقويم العظام في أنغولا. وبسبب وقوعها على لغم أرضي، تعرضت الطفلة الصغيرة ﻹصابة بليغة وفقدت أعضاء باطنية حيوية منها اﻷمعاء ■ #princessdianaforever #humanitarian #princessofwales #princessdiana #gb #hertruestory #kensingtonpalace #uk #thebritishroyalfamily #theroyalfamily #thebritishmonarchy #queenofhearts #instagood #instaroyal #instalike #di #fashionicon #peoplesprincess #style #glamorous #icon #foreveryoung #uk #الأميرة_ديانا #أميرة_ويلز #أميرة_القلوب #الأميرة_ديانا_لﻷبد #بريطانيا #لندن #قصتها_الحقيقية #أميرة_الشعب

Post udostępniony przez Princess Diana Forever (@princess.diana.forever)

Kiedy ogłosiła, że ​​będzie „walczyć do końca”

Księżna Diana powiedziała Martinowi Bashirowi, że pomimo „kampanii”, którą rodzina królewska rozpoczęła przeciwko niej, po tym, jak rozstała się z księciem Karolem, nie zamierzała się wycofać. „[Ja] nie odejdę cicho, to jest problem”, powiedziała, dodając: „Będę walczyć do końca (…) Jestem wielkim zwolennikiem teorii, że należy zawsze mylić wroga” – powiedziała.

Kiedy spotkała Camillę Parker Bowles i porozmawiała na temat jej romansu z księciem Karolem

W kontrowersyjnej biografii Andrew Mortona Diana: Her True Story , opublikowanej po raz pierwszy w 1992 roku, Diana przypomniała „jeden z najodważniejszych momentów” jej małżeństwa –  konfrontację z Camillą Parker Bowles na przyjęciu urodzinowym siostry Camilli.

To był rok 1989, a Diana odkryła, że Charles i Camilla odnowili swój romans. Księżna Diana postanowiła porozmawiać z Camillą twarzą w twarz.

 

Wyświetl ten post na Instagramie.

 

Post udostępniony przez Princess Di (@ladydirevengelooks)

Chociaż księżna Diana przyznała się do „przerażenia” Camilli, podczas konfrontacji pozostała „śmiertelnie spokojna”.  „Powiedziałam: „Wiem, co się dzieje między tobą a Charlesem i chcę tylko, żebyś to wiedziała (…) Przykro mi, że jestem na drodze … i to musi być piekło dla was obojga, ale wiem, co się dzieje, nie traktujcie mnie jak idiotę”.

 

Wyświetl ten post na Instagramie.

 

Post udostępniony przez Princess Diana Forever (@princess.diana.forever)


źródło: popsugar.co.uk


Lifestyle

Najpiękniejsze cytaty o marzeniach

Redakcja
Redakcja
25 października 2018
Najpiękniejsze cytaty o marzeniach
Fot. iStock / fcscafeine

Podobno „marzenia zawsze brzmią głupio, gdy się ujmuje je w zwykłe słowa”, a jednak bez nich trudno i smutno żyć. Marzenia są nam potrzebne, by wierzyć, mieć nadzieję, wreszcie po to, by opuścić swoją strefę komfortu i po nie sięgnąć. One same się nie spełniają, czekają aż my to zrobimy. Jeśli zastanawiasz się, czy w ogóle warto marzyć w dorosłości, przeczytaj najpiękniejsze cytaty o marzeniach. A potem zacznij spełniać te dla ciebie najcenniejsze.

Najpiękniejsze cytaty o marzeniach

Cel to zadanie, jakie wyznaczamy naszym marzeniom.

Autor: Ambrose Bierce

Czasem biedujemy wyłącznie dlatego, że świat nie pasuje do naszych najskrytszych marzeń.

Autor: Arthur Golden, Wyznania gejszy

Jakże wygodnie jest marzyć, jeśli nie musimy urzeczywistniać naszych planów!

Autor: Paulo Coelho, Jedenaście minut

Każde marzenie jest nam dane wraz z siłą potrzebną do jego spełnienia.

Autor: Richard Bach

Marzenia zawsze brzmią głupio, gdy się ujmuje je w zwykłe słowa.

Autor: Lucy Maud Montgomery, Ania ze Złotego Brzegu

Nie poddawaj się rozpaczy. Życie nie jest lepsze ani gorsze od naszych marzeń, jest tylko zupełnie inne.

Autor: William Shakespeare

Możecie mieć marzenia w dowolnym rozmiarze. Najważniejsze, by były to wasze własne marzenia.

Autor: Megan Lloyd Davies

Nikt nie jest za stary na marzenia. Tak jak marzenia nigdy się nie starzeją,

Autor: Lucy Maud Montgomery

Tak kochamy marzenia, że boimy się je realizować

Autor: Albert Camus

Rzeczywistość jest z tej samej przędzy co i marzenia

Autor: Władysław Stanisław Reymont

Marzenie o czymś nieprawdopodobnym ma własną nazwę. Nazywamy je nadzieją

Autor: Jostein Gaarder

 


Zobacz także

Rozwiązanie konkursu Jestem EKO

Nowy rok, stara ty? Aż 90% osób rzuca siłownię po 3 miesiącach. Oto sposoby na wytrwanie w postanowieniu

5 prostych rzeczy na udany poniedziałek

5 prostych rzeczy na udany poniedziałek