Go to content

PayCode – płatność za zabiegi dostępna w 100% online

W kilku tysiącach gabinetów lekarskich i stomatologicznych w całej Polsce można zapłacić za leczenie specjalnym kodem, który generowany jest na smartfonie. To proste, szybkie, bezpieczne, a do tego może być całkowicie bezpłatne, o ile klient zwróci pieniądze w terminie 30 dni. Jeśli nie, może spłacić udostępnione pieniądze w 4, 8 lub 12 ratach. Wyjaśniamy, jak to działa!

Nowy sposób na szybkie płatności za leczenie i zabiegi

Nie wszystko możemy zaplanować – czasem z dnia na dzień ujawnia się jakieś poważne schorzenie, które wymaga nierefundowanego leczenia w prywatnym gabinecie. Nie każdy jest w stanie szybko wyłożyć kilka tysięcy złotych i pojawia się dylemat, skąd wziąć pieniądze. Pożyczać od rodziny? Brać szybką pożyczkę? Odłożyć wykonanie zabiegu i ryzykować, że stan zdrowia ulegnie pogorszeniu?

Rozwiązaniem może się okazać PayCode, czyli płatność odroczona za zabieg medyczny. Można w ten sposób sfinansować zabieg, którego cena nie przekracza 5000 zł.

Usługa dostępna jest już w kilku tysiącach gabinetów lekarskich i stomatologicznych, a z każdym miesiącem przyłączają się kolejne placówki. Lista gabinetów, w których można skorzystać z odroczonych płatności, znajduje się w specjalnej wyszukiwarce na stronie PayCode. Wyniki można filtrować z podziałem na województwa, miasta oraz specjalizacje lekarzy.

Dlaczego warto skorzystać z usługi PayCode?

Skorzystanie z usługi jest bardzo proste i odbywa się dosłownie w kilku kliknięciach. Nie wymaga składania żadnych zaświadczeń, w tym zaświadczenia o dochodach. Weryfikacja klienta trwa chwilę, a ze specjalnie wygenerowanego kodu (PayCode) można skorzystać po przeprowadzonym zabiegu.

Co ważne, samo pobranie kodu jest bezpłatne, do niczego nie zobowiązuje i nie jest równoznaczne ze skorzystaniem z odroczenia płatności. Jeśli więc pacjent w ostatniej chwili zdobędzie pieniądze na leczenie, może nie wykorzystywać kodu i nie musi nikogo informować o swojej decyzji.

Skorzystanie z odroczonej płatności jest bardzo proste. W pierwszej kolejności pacjent wypełnia formularz na stronie internetowej paycode.pl. Następnie smsem otrzymuje indywidualny unikalny kod, który umożliwia zakup usług do kwoty 5000 zł. Po wykonaniu zabiegu jednym kliknięciem wybiera sposób spłaty i finalizuje transakcję poprzez zatwierdzenie jej na telefonie.

PayCode jest przydatny nie tylko w sytuacji, gdy pacjent nie jest w stanie uregulować rachunku od razu po zabiegu, lecz także gdy okaże się, że koszt leczenia jest wyższy niż wynika z pierwotnego szacunku. Za pomocą kodu można sfinansować również część leczenia, pod warunkiem, że nie przekracza 5000 zł.

Koszty korzystania z PayCode

Lekarz od razu otrzymuje wynagrodzenie za wykonanie zabiegu, a osoba korzystająca z odroczonych płatności ma 30 dni na uregulowanie należności. Jeśli dotrzyma terminu, usługa będzie całkowicie bezpłatna – żadnej prowizji, odsetek, opłaty manipulacyjnej. Jeśli nie jest w stanie zrobić przelewu w tym terminie, może rozłożyć zwrot na 4, 8 lub 12 rat. Nie musi w tym celu składać żadnych wniosków i wyjaśniać powodów swojej decyzji: rozłożenie na raty odbywa się poprzez smartfon.

Na stronie paycode.pl znajduje się kalkulator, na którym można oszacować wysokość prowizji, jaka zostanie naliczona w zależności od wysokości pożyczonej kwoty i liczby rat. Przy wykorzystaniu kodu na maksymalną wysokość, czyli 5000 zł, w przypadku rozbicia zwrotu na 4 raty pacjent odda w sumie 5650 zł, przy 8 ratach będzie to 6000 zł, a uwzględnienie maksymalnej liczby rat skutkuje zwrotem 6249.96 zł. To mniej niż przy finansowaniu zabiegu pożyczką bankową czy pozabankową.