Go to content

Oscary 2022: Polacy na czerwonym dywanie. Anna Dzieduszycka zachwyciła!

Oscary 2022 "Sukienka", Anna Dzieduszycka
fot. Instagram Anny Dzieduszyckiej

Oscary 2022 rozdane. W tym roku emocji nie zabrakło, nie tylko tych związanych z nagrodami. Dla nas, Polaków, najważniejsze jednak było to, że po raz kolejny mogliśmy trzymać kciuki za naszych reprezentantów. W kategorii film krótkometrażowy nominowany był film „Sukienka”. Odtwórczyni głównej roli Anna Dzieduszycka na czerwonym dywanie pojawiła się w zielonej sukni projektu Tomasza Ossolińskiego.

Statuetka w kategorii Najlepszy krótkometrażowy film aktorski trafiła do Aneila Karia za obraz „The Long Goodbye”.

O czym jest „Sukienka”? Teoretycznie o tym, jak żyje niskorosła kobieta. Jak boli ją świat i jak świat ją rani. Reżyser nas nie oszczędza. Tu nie ma szczęśliwego końca. Jest obsesja, szaleństwo, ból. To nie tylko historia tej konkretnej dziewczyny, to historia bardzo uniwersalna. Bo mówi o pragnieniach, samotności, niespełnieniu.

 

Wyświetl ten post na Instagramie

 

Post udostępniony przez Aktorka (@annadzieduszycka)

Bohaterka „Sukienki” po raz pierwszy w życiu spotyka na swej drodze mężczyznę, który zdaje się ją w pełni akceptować. Jednak czy jego intencje naprawdę są szczere? Film, jak mówią twórcy, przełamuje tabu narosłe wokół seksualności osób niepełnosprawnych i stara się walczyć z krzywdzącymi stereotypami.

W rolę główną wcieliła się Anna Dzieduszycka, której kreacja aktorska została doceniona na wielu festiwalach filmowych w Polsce i za granicą. Kolejny sukces, czyli Oscary 2022 – gratulujemy i trzymamy kciuki za kolejne. „Sukienka” jest wspaniała.

 

Wyświetl ten post na Instagramie

 

Post udostępniony przez Aktorka (@annadzieduszycka)

Oscary 2022, "Sukienka"